Instagram Mesajlarım Mahkeme Kararıyla Görülebilir mi?

Instagram Mesajlarım Mahkeme Kararıyla Görülebilir mi?

Instagram Mesajlarıminstagram mesajlarim mahkeme karari ile görülebilir mi

Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Sosyal medyanın oldukça popüler uygulamalarından birisi olan Instagram üzerinde gün geçtikçe yenilikler de gelmektedir. Ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram’da Instagram kullanıcıları birbirleriyle sürekli direkt mesaj özelliği sayesinde mesajlaşabilmektedirler. Instagram kullanıcıları özel olarak ve gruplar kurularak istedikleri şekilde konuşma özgürlüğüne sahiptirler. Instagram kullanıcıları bazı soruların cevabını merak etmektedirler. Instagram mesajları kullanıcılar arasında iletişimi sağlamaktadır. Ancak bu mesajların başkaları tarafından görülebilir olup olmadığı merak edilmektedir. Mesajlaşma konusuyla ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan birisi olan Instagram mesajlarım mahkeme kararıyla görülebilir mi? Sorusudur. Instagram kullanıcılarının bu sorusundan bahsedeceğiz.

Instagram Mesajlarının Görülüp Görülememesi

Instagram mesajlarım mahkeme kararıyla görülebilir mi? Sorusunu soran kullanıcılar için verebileceğimiz cevap olarak; Evet Instagram hesaplarınız üzerinden yazıştığınız mesajlarınıza mahkeme kararıyla ulaşılabilmektedir, görülebilmektedir. Ve bu mesajlarınız bazı suçlamalar, iddialar doğrultusunda bir delil olmak üzere kullanılabilmektedir. Yaşanmış herhangi bir olay için bu konuşmalarınız ispat olarak gösterilebilir ya da kanıt olarak sunulabilir. Ancak bildiğiniz üzere bu mesajların görülebilmesi için bir mahkeme kararına ihtiyaç vardır. Bu karar sonrasında Instagram mesajlarınız görülebilmek üzere araştırılmaktadır. Instagram mesajlarım görülebilir mi diyen kullanıcılar için verebileceğimiz cevap budur.

Instagram Mesajlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram mesajlarınızın mahkeme kararıyla görülebileceğinden bahsettik. Bu sebeple mesajlarınızı yazarken dikkat etmeniz gereken husus; mesajlarınızı yazarken kelimelerinize ve bahsedeceğiniz konu hakkında söyleyeceklerinize dikkat etmenizdir. Instagram mesajlarım tarafımca silindi fakat gene de bu mesajlara ulaşılabilir mi? Diye soracak Instagram kullanıcılarına her zaman yazacakları mesajlarda dikkat etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Instagram mesajlarınız eğer tarafınızca silinmiş olsa bile bu mesajlara mahkeme kararı ile yasal yollarla ulaşılabilmesi mümkündür.

Instagram mesajlarım mahkeme kararıyla görülebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram mesajları delil olarak kullanılabilir mi?

Instagram mesajlarınız adli bir vakada tarafınıza delil olarak kullanılabilmektedir. Mahkemelerin Instagram mesajlarınıza izin ile erişebilme yetkisi olmaktadır.

Instagram mesajlarına erişebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Instagram mesajlarınız adli bir vakada delil ya da ispat olarak kullanılacaksa mahkeme kararı ile erişim sağlanabilmektedir. Hukuki başvuru sürecini tamamlamanız durumda mesajlara erişim sağlanabilmektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 5 Ortamala: 3.6]
8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram mesajlari mahkeme kararı ile görüluyormuş bu mesajları sadece savcı ve hakim mi görebilir yoksa boşanma davasında taraflar ve avukatlar da öğrenebilir mi ayrıca mesajları silmek ve ınstagram hesabını kapatmak mesajlarin mahkeme kararı ile ortaya çıkmasına engel olur mu

  2. Merhabalar ben hesabımı kalıcı olarak kapattım. Yine de mesajlarım mahkeme kararı ile savcılık tarafından görülebilir mi. Instagram mesajları kaç gün bekletiyor

    1. Benim hakkında dava açıldı . Kalıcı olarak sildim . Telefonumu incelemeye aldılar adli tip inceliyor ne çıktı nelere ulaştılar bilgim yok . Sizden herhangi birşey ciktimi ? Mesajlara ulastilarmi?

  3. Instagram mesajları yurtdışı forumlarında okudugum kadarı ile mahkeme kararı olsa da ABD yasalarına göre paylaşılmamaktadır. Instagram Türkiye mahkemelerin karararına benim bildiğim kadarı ile cevap vermemektedir. Çok büyük suçlarda belki verebilir .Hesap silindiği zaman belli süre sonra tamamen bilgiler gider .

  4. Instagram’da paylaştığım bir araç resmini çeken fotografcı dogal olarak benı sıkayet ettı sanırım.Şimdi açıklama kısmına bilgi yazamıyorum.Bu geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı ?Ayrıca fotografcının adını bılgısını paylasmıstım. Sırf cektıgı fotografta logosu kullandıgım repost programı tarafından sılınmıs dıye sıkayet ettıgını dusunuyorum.

  5. Selam instagram Çanakkale’den da biriyle tartıştım 2 saat sonra cep telefonundan polis aradı hakkınızda şikayet var karakola gelip ifade vermeniz gerekiyor dedi.. İstanbuldayım dedim orda bir polis merkezine gidip ifade verin dedi Bu normalmi