Instagram Mobil Site Üzerinden Kullanıma Açıldı

Instagram Mobil Site Üzerinden Kullanıma Açıldı

Sosyal medya uygulaması dediğimizde kesinlikle ilk 3 uygulama içerisinde sayabileceğimiz Instagram mobil site üzerinden kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu noktada uygulamanın son adımlarından birisi de Instagram mobil site üzerinden kullanım yapmaya imkan tanıması oldu. Hemen konunun detaylarından bahsedelim.

Instagram belli bir değişim sürecine girmiş durumda. Uygulamanın son yıllarda aldığı güncellemelerde de bu durumu net bir şekilde görebiliyoruz. Değişimin başladığı nokta ise Instagram’ın Snapchat özelliklerini güncelleme olarak eklediği nokta olarak gösterilebilir. Bu dönemden sonra Instagram keskin bir değişim süreci içerisine girdi. Öncelikle uygulamanın diğer

sosyal medya uygulamalarında yer alan özellikleri uygulamaya eklemesi Instagram’ı epey bir öne çıkarmıştı. Daha sonra ise değişim sürecine yeni özelliklerle devam eden Instagram Direct mesaj özelliklerinden tutunda koleksiyonlar özelliğine kadar kullanımı doğrudan etkileyen birçok yenilik yayınladı. Son olarak çevrim dışı çalışma özelliğini duyuran Instagram şimdi ise çok uzun bir süredir beklenen özelliğini devreye soktu. Yeni güncelleme sonrasında artık kullanıcıların Instagram uygulamasını kullanarak değil bunun dışında Instagram mobil sitesi üzerinden de rahatlıkla paylaşımlar yapabilecekleri açıklandı.

Instagram Mobil Site Üzerinden Kullanılabilecek

Mobil tarayıcınız üzerinden Instagram’a girdiğinizde kullanabileceğiniz yeni sistem uzun süredir merakla sistemlerden birisi olmuştu. Tüm yeniliklerine rağmen Instagram’ın sadece uygulama üzerinden paylaşım yapılmasına izin vermesi ve bu nedenle genelde sadece akıllı telefonlarda kullanılması hem beğeni hem de eleştiri alınmasına neden olmuştu. Instagram ise web sürümünde değişikliklere giderek bu eleştirileri karşıladı.

Instagram mobil site üzerinden paylaşım

Öncelikle web sürümüne keşfet ve arama özellikleri gelmişti. Şimdi ise aynı özellikle mobil Instagram internet sitesine de geldi. Artık kullanıcılar mobil internet sitesi üzerinden Instagram’a girdiklerinde doğrudan keşfet bölümlerini kullanarak paylaşımlar arasında gezebilecek. Tabi ki asıl yenilik bu değil. Asıl yenilik artık paylaşımda yapabiliyor olmanız. Bunun için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram Mobil Web Üzerinden Paylaşım Yapma

Öncelikle akıllı telefonlarınızdan tarayıcınıza girip buradan Instagram web sürümüne girmeniz gerekiyor. Ardından ise yapmanız gereken web sürüm üzerinden giriş yapmak. Mobil internet sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra doğrudan paylaşımlarınızı bu sayfalar üzerinden de yapabiliyorsunuz. Yani artık doğrudan Instagram uygulamasına ihtiyacınız yok. Üstelik Instagram web sürümü üzerinden yapılan paylaşımlarda da filtre kullanımı, ekstra düzenlemeler gibi hemen her paylaşım özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Bunun için ekstra bir programa ya da sisteme ihtiyacınız yok. Şu an için Android ve iOS için yayınlanmış olan yeni güncelleme web sürüm için beklenen ilk adımın atılmasını sağladı. Kısayol oluşturarak doğrudan Instagram web sitesini kısayol menü ikonuyla da kullanabileceğinizi hatırlatalım. Bu özellikle beraber en çok merak edilen konu ise ana web sürümüne ne zaman paylaşım yapma özelliğinin geleceği. Instagram henüz bu konuda bir açıklama yapmış değil fakat mobil sürüme gelmesi web sürüm içinde doğrudan paylaşım özelliğinin yakın olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/begeni-satin-al

Instagram bilgisayardan paylaşım yapılabilir mi?

Instagram son zamanlarda web tabanlı olarakta kendini geliştirmeye devam etmektedir. Son yıllarda artan istek üzerine Instagram web tabanlı olarakta kullanılabilmektedir. Instagram Bilgisayardan Paylaşım yazımızı okuyarak detaylara erişebilirsiniz.

Instagram pcden mesaj gönderme nasıl yapılır?

Microsoft Store üzerinden Instagram uygulamasını indirerek Instagram pcden mesajlaşma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Store Instagram uygulaması ne işe yarar?

Instagram mobil uygulamasının Windows üzerinden tüm fonksiyonlarıyla kullanılmasını sağlayan web tabanlı uygulamadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uygulamadan instagrama giremiyorum ag baglantisinda sorun var diyor uzgunuz isteginiz gerceklesemedi diyor ama googleden giriyor 3 gundur boyle neden acaba

  2. Instagram hesabımı kapatıp açtığımda bi kaç fotoğrafım gözükmedi tekrar kapatip açmak istedim sadece haftada bir gün kapatiliyormus üzerinden tam 1 hafta (7gün) olmuş olmasına rağmen tekrar kapanmadı yine aynı uyarıyı verdi.bide hâlâ fotoğraflarımda gelmedi tekrar nasıl gelir yardımcı olursanız sevinirim