Instagram Mobil Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Instagram Mobil Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Sadece Instagram mobil veri kullanımı değil genel olarak tüm sosyal medya uygulamalarının en büyük sorunlarından bir tanesidir. Sosyal medya uygulamalarının internet tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. Zira akıllı telefonlarla hemen her yerden internete girmek ve akıllı telefonlarda yer alan sosyal medya uygulamalarını kullanmak için mobil ver tercih ediliyor. Mobil veri kullanımı için de tabi ki kullanıcıların operatörlerinden kullanacakları miktarlara göre belli bir oranda internet hizmeti alması gerekiyor. Yine konuşma süresi gibi belli bir ücret karşılığında alınan mobil internet verileri de belli bir kotaya göre alındığı için çok kısa bir süre içerisinde bitme durumları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Özellikle 4,5G teknolojisine geçtikten sonra internet kullanımı artarken hem yüksek kalite bağlantı hem de hızlı internet nedeniyle kotalarında çok daha kısa sürelerde tükendiğini de biliyoruz. Bu durumda faturanıza ekstra olarak yansıdığı için zaman zaman standart ev interneti ücretlerinin bile üzerinde mobil veri faturası ödeyebiliyorsunuz. Genelde sosyal medya kullanımında harcanan mobil verinin de azaltılması için en çok kullanılan ve görsel yönü ön planda olduğu için en fazla mobil veri kullanımı yapan uygulamalardan biri olan Instagram’da dahil olmak üzere denenebilecek birçok yöntem var.

Instagram Mobil Veri

Instagram Mobil Veriden Tasarruf Yöntemi

Kota kullanımı en fazla olan uygulamalardan biri olan Instagram kullanımında da belli başlı ayarları yapmanız durumunda Instagram mobil veri kullanımını da sınırlayabiliyorsunuz. Instagram mobil veri kullanımını sınırlamanız durumunda ise hem kotanız daha uzun süre kullanılabiliyor. Peki, Instagram’da mobil veri sınırlaması yapmak için hangi ayarları yapmak gerekli bakalım.

  • Instagram mobil veri sınırlaması yapmak için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Ardından ise profil bölümüne girerek buradan “seçenekler” kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Buradan ise son olarak “ayarlar” menüsüne giriş yapmanız gerekmekte.
  • Ardından ise ayarların hemen alt kısmında bulunan “hücresel veri kullanımı” kısmına girmeniz gerekmekte.
  • Daha sonra ise bu ayar menüsü üzerinden “daha az mobil veri kullan” sekmesini işaretlemeniz Instagram veri kullanımını da azaltacaktır.

NOT: Bu durumda otomatik video yeniden oynatma özellikleri gibi özellikler de sınırlandırılmış oluyor. Hemen hatırlatalım bu ayarlardan sonra ara sıra donma sorunları da yaşayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/takipci

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
3 yorum
  1. Tekrar eaki haline dönmüyor. Daha az veri kullan seçeneğini iptal edemiyorum. Yardımcı olun lütfen. İnstagramda tüm paylaşımların kalitesi düştü

    1. Merhaba, hücresel veri kullanımını varsayılan hale getirdiğinizde normal hale dönmesi gerekli ayrıca internet bağlantınızla da alakalı bir durum olabilir.

  2. Gülsüm hanım haklı eski haline bnde donduremedim nasıl yapacağız şimdi yardımcı olur musunuz lütfen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir