Instagram Nametag İsim Etiketi

Instagram Nametag İsim Etiketi

Sosyal medya devi Instagram kendini geliştirmeye devam ediyor. Son duyurduğu güncellemesi ile Instagram nametag özelliğini devreye soktu. Barkod benzeri bir sistemin detaylarına içeriğimizde ulaşabileceksiniz. Instagram Nametag İsim Etiketi nedir nasıl kullanılır gelin yakından bakalım.

Instagram üzerinde aktif bir şekilde gezinirken bir profile denk geldiğinizde onu takip etme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat mevcut bir ortamdaki bir kişiye ulaşmak zor olabiliyor. Örneğin kişinin ismini öğrendiniz arama yaptınız fakat o isimden karşınıza çok fazla çıkmaktadır. Bu özellik sayesinde bu sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.
instagram isim etiketi

NameTag Özelliği İle Profil Bulmak Artık Çok Kolay

Ad etiketleri özelliği ile her profil artık kendi kimliğine sahip olacak ve onu rahatlıkla oluşturabilecek. Bu özellik ile oluşan o kimlik kartını farklı bir telefon ile okuttuğunuz anda karşınıza o kişinin profili otomatik olarak gelecektir. Bu özellik ile artık rahat bir şekilde kişilerin profillerine ulaşmak mümkün olunacak ve uzun uzun arama uğraşları sona erecektir.

instagram isim etiketi

instagram kolay profil bulma nametag

instagram nametag özelliği

Nametag nasıl oluşturulur nerede yer alıyor?

Nametag ulaşmak ve kendi kimlik kartınızı görüntülemek çok basittir. Hemen profilinize tıklayınız. İlgili profile tıkladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan 3 satırlık tuşa bastıktan sonra İsim etiketini(nametag) seçin. İstediğiniz gibi bu kısımı özelleştirme şansınız bulunmaktadır. Farklı arkadaşınıza bu kimlik kartını taratarak denemeler yapabilir ve ne kadar kullanışlı bir sistem olduğunu görebilirsiniz. Instagram Nametag İsim Etiketi oldukça ilgi çekici görünüyor. Kullanıcı adı olmasına gerek duymadan, ad etiketleri ile takipçileriniz sizlere ulaşabilecektir. 

instagram barkod okuyucu nametag

instagram isim etiketi güncellemesi

Şuanda hikayenizde bunu zaten Instagramın güncellemesi olarak görmüşsünüzdür fakat çok yakın zamanda tüm profillere ekleneceği için henüz kendi profilinizde görmemiş olabilirsiniz. Çok yakın bir süre içinde tüm hesaplarda aktif hale gelecektir. Eğer bu işlemi hızlandırmak istiyorsanız Instagram güncellemelerini kontrol edin. Olumsuz olması halinde, özelliğin hızlıca uygulamaya tanımlanması için, Instagram uygulamasını cihazınızdan silerek tekrar yükleyebilirsiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeye Fotoğrafla Yanıt Verme

NameTag Ne İşe Yarar?

Instagram sürekli tanımlanan güncellemelerine bir yenisini ekleyerek, birçok kullanıcının beğenisini toplamıştır. Yakın zamanda getirilen Nametag özelliği ne işe yarıyor ve nasıl özelleştirilir sorularını yanıtlayalım. 

Özellikle işletme hesaplarını veya popüler olmak isteyen kullanıcı hesaplarını olumlu yönde etkileyecek nametag özelliği hikayeler kısmında, Instagram profilinizin reklamını yapabileceğiniz, işinizi kolaylaştıracak bir özelliktir. Aşağıdaki işlem aşamalarını takip ederek ad etiketi olarak da bilinen nametag nasıl özelleştirilir sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz. 

  • Konu ile ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta, ad etiketinizi özelleştirmek istiyorsanız bunu tarayıcı üzerinden gerçekleştiremezsiniz. Yani, Android veya IOS cihazlarınız üzerinden Instagram uygulamasına giriş sağlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Uygulama üzerinden Instagram adresinize giriş yaptıktan sonra profilinizi açın,
  • Sağ üstte yatay üç çizgi bulunan simgeye tıklayın,
  • Karşınıza çıkan liste üzerinden ‘ad etiketi’ seçeneğine dokunun,
  • Karşınıza çıkan ekranda herhangi bir yere dokunarak etiketinizi özelleştirebilir veya tasarımları denemek için üstteki butona tıklayabilirsiniz.
  • Renk değiştirmek için, ‘renk’ butonuna, ifade tasarımı seçebilmek için, ‘ifade simgesi’ kısmına, fotoğraf çekmek veya farklı tasarımlarda selfie çıkartmalarını denemek için ise ‘selfie’ kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemleri inceleyerek kolayca ad etiketi oluşturabilirsiniz. Ad etiketi aramak için ise Instagram profiliniz üzerinden yine ad etiketi kısmını açarak ekranın alt kısmında bulunan ‘ad etiketi tara’ kısmına dokunun. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, ad etiketi yakalanana kadar kamerayı ad etiketinin üzerinde tutmak olacaktır. İster kişisel bir hesaba sahip olun ister işletme hesabına, Instagram ve sosyal medya ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları sitemize danışabilirsiniz. instagram nametag güncellemesi

Yeni özellikler hakkında videodan daha detaylı bir bilgiye ulaşabilirsiniz;

Nametag Nedir?

Nametag Instagram’da kişisel kimlik oluşturma için çıkarılan yeni özelliğin ismidir.

Nametag Nasıl Kullanılır?

Instagram profilinize giriş sağladıktan sonra seçenekler kısmına gelerek ad etiketi kısmına gelerek düzenlemeler yapabilir ve ad etiketi tarayarak insanları ekleyebilirsiniz.

Nametag Nasıl Bulunur?

İsim etiketlerinizi Instagram profillerinizden kolay bir şekilde bulabilir ve paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sessize Alma Özelliği Ve Kullanımı

Nametag Oluşturmak Ücretli mi?

Nametag oluşturmak tamamen ücretsiz bir özelliktir. Ücretsiz bir şekilde oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Nametag Özelliği Ne Zaman Aktif Edildir?

Nametag özelliği Instagramın en son gelen güncellemesi ile birlikte aktif hala getirilmiştir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeler Müzik Ekleme Nasıl Kullanılacak?

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 42 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

5 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. nametag özelliğinin gelmesi çok iyi oldu. Arama yapıyorduk saatlerce arkadaşımızı seçmek zorunda kalıyorduk. Daha kolay bir yöntemi var mı?

  2. isim etiketi yaparak aramalar yapınca bir sürü paylaşım çıkıyor. Aradığımızı neredeyse zor buluyorduk. Bu uygulama kolaylık mı sağlayacak bize şimdi?

  3. Almak istediğim etiket alınmış herhalde bir türlü alamıyorum. Acaba bu tür sorunlar var mı. yoksa benmi hata yapıyorum