Instagram Öne Çıkan Hikaye Nasıl Eklenir?

Instagram, hikayeler kısmını bu kez Öne Çıkan Hikaye özelliği ile güncelleyerek sosyal medyanın gündemine oturdu. Kısa bir zaman içinde hikayeler kısmını kullanıcılarna benimsetmeyi başaran ve de kullanım oranını 300 milyona kadar çıkaran Instagram’ın öne çıkan hikaye özelliği, şimdiye kadar yayınlanan güncellemeler arasında da en öne çıkanlarından biri olmayı başardı. Yayımlandığı ilk andan itibaren milyonlarca kişi tarafından denemelerinin yapıldığı belirtildi. Peki, bu kadar ilgi görmüş olan ve en başarılı güncellemelerinden biri olan Instagram öne çıkan hikaye özelliğini nasıl kullanacağız? Bu yeni getirilmiş özellik hakkında ne tür detaylar biliyoruz? Birlikte bu yeni özelliğin detaylarına bakacağız.

Instagram Öne Çıkan Hikaye Özelliği

Instagram öne çıkan hikaye özelliğini kullanabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz
Öncelikle profilinizin sol bölümünde ‘‘yeni‘‘ kısmını göreceksiniz. Bu butona bastıktan sonra, karşınıza arşiv penceresi çıkacak. Burada özellikle bir parantez açılması gerekmektedir. Instagram hikayeler bölümü için yeni arşiv özelliğinin duyurulmuştu.

Instagram Öne Çıkan Hikaye Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Instagram öne çıkan hikaye özelliği ile duyurulan yenilik, öne çıkanlar bölümünde de doğrudan etkilidir. Kısacası bu iki özelliğin birbiri arasında bir bağlantı mevcut.

Yapılan işleme devam ettiğimiz zaman, yeni kısmından sonra belgelerimizden ön plana çıkarmak istediğimiz gönderiyi seçiyoruz. Burada sizden bir kapak fotoğrafı belirlemeniz istenecektir. Kapak fotoğrafınızı da seçtikten sonra öne çıkan hikaye için isim belirtmeniz yeterli.

Instagram Öne Çıkan Hikaye Özelliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Öne çıkanlar özelliğinde yaptığınız paylaşımlarda bir süre sınırlaması yok. Hikayeler içeriklerinde yer alan 1 gün süre sınırı, bu kısımda yok. Siz silene kadar eklediğiniz paylaşımlar öne çıkanlar bölümünde yer alacak. Son olarak öne çıkan hikaye özelliğine erişebilmek için son güncellemeleri yapmayı unutmayın.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Alışveriş Etiketleri Nasıl Kullanılacak?

Instagram öne çıkan hikaye nasıl eklenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Öne Çıkan Hikaye Nasıl Eklenir?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Takipçi Sayısı Arttırma başlıklı makalemizde instagram organik takipçi arttırma ve instagram takipçi satın almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir