Instagram Oops An Error Occurred Hatası

Instagram Oops An Error Occurred Hatası

Instagram oops an error occurred hatası kullanıcıların son zamanlarda sıklıkla karşılaştıkları sorunlar arasında yer alıyor özellikle pek çok kullanıcı opps an error occurred hatası çözümü nedir, bilmiyor. Bu hatanın oluşmasının pek çok nedeni olabileceği gibi bu nedenlere bağlı olarak da farklı çözüm yolları mevcut. Kullanıcılar bu sorunu yaşadıklarında karşılarına beyaz ekran üzerinde bulunan oops an error occurred yazısı çıkıyor. Bu sorunun çözümü hatanın sebebine göre değişikli gösterebiliyor. Bazı durumlarda sayfa yenileme işlemi gerçekleştirilerek sorun çözülebileceği gibi bazı durumlarda mevcut VPN uygulamalarını kapatmak gerekebiliyor. Bu yazımızda bütün ayrıntıları ve yöntemleriyle oops an error occurred hatası çözümü nedir, bu sorun neden kaynaklanır, sırasıyla anlattık.

Instagram Oops An Error Occurred Hatasının Sebepleri Nelerdir?

Oops an error occurred hatası kullanıcı kaynaklı olabileceği gibi Instagram uygulaması kaynaklı da olabilmekte. Oops an error occurred hatasının nedenleriyse şu şekilde:

 • Mobil cihazınızda bulunan mevcut VPN uygulaması bu hataya sebebiyet verir.
 • Mevcut internet bağlantınızda yavaşlık ya da modeminizde bir arıza. Bu da internet sunucunuzun yavaşlamasına neden olur.
 • Uygulamada olan global bir sorun. Instagram’ın çökmesi durumda ya da kullanıcıların aynı anda uygulamaya erişim sağlamaya çalışmaları durumunda sunucu bağlantısında oluşan yavaşlık. Bu durumsa oops an error occurred hatasına yol açan olaylardan biridir.
 • Android cihazınızda bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız uygulama belleğiniz aşırı dolmuş olma ihtimali var böylece cihazınız uygulamadan veri çekmede zorlanacaktır. Bu da Instagram uygulamasına erişmek istediğinizde sorun yaratacaktır.
 • Bağlı olduğunuz mobil internette sorun mevcut vardır. Mobil internet bağlantısı kimi zaman yeterince güçlü olmayabiliyor. Bu durumda hataya neden olur. (Instagram Destek)
instagram oops an error

Instagram Oops An Error Occurred Hatası Çözümleri Nelerdir?

Oops an Error Occurred hatası çözümü ise çok çeşitli olabiliyor. Yukarıda bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak çok farklı çözüm yolları mevcut durumda. Instagram Oops Error hatası çözüm yolları şu şekilde sıralanabilir:

 • Mobil cihazınızda mevcut bulunan VPN uygulamasını kaldırın ya da bağlantısını kapatın.
 • Mevcut modeminizde arıza olabilir. Bunun için modeminizi kapatıp açmayı veya mobil internete geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Uygulamada global bir çökme problemi mevcutsa tek yapmanız gereken bu sorunun geçmesini beklemek olacaktır.
 • Android cihaz üzerinde bu sorunu yaşıyorsanız uygulamanın ön belleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu sorununuza çözüm üretecektir.
 • Mobil internet bağlantınızda yaşanan problem nedeniyle bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için mobil internet bağlantısından wi-fi bağlantısına geçmeyi deneyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz çözüm önerileri ile oops an error occurred hatasını çözebilirsiniz. Bahsettiğimiz çözüm yolları yeterli gelmezse uygulamayı cihazınızdan silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram hesabınızı büyütmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Sık Sorulan Sorular

Instagram’a Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

Hesabınıza girerken hata alıyorsanız ilk olarak internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz ilk olarak internet bağlantınızda sıkıntı yok ise hesabınızın engellenmediğinden emin olun.

Instagram Hata Alıyorum. Ne Yapmalıyım?

Profilinize girerken bir hata alıyorsanız sizler için oluşturmuş olduğumuz blog yazımızdan detaylıca bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede hatanın kaynağını öğrenebilir ve problemi kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Instagram Çöktü mü?

Uygulama bazı durumlarda yoğun kullanım nedeniyle hatalar vermektedir bundan dolayı bu gibi durumlarda endişeye kapılmadan sorunun yetkililer tarafından çözüme kavuşturulmasını beklemekte yarar var.

Cihaz Sürümü Instagram Hatalarına Neden Olur mu?

Instagram sürümünüz ile cihaz sürümünüz arasında yaşanacak olan uyumsuzluk nedeniyle Instagram hataları alabilirsiniz.

Instagram Sürümleri Güncel Olmazsa Ne Olur?

Sürümlerinizin güncel olmaması durumunda yeni gelen özelliklerden layığıyla yararlanamayabilirsiniz.

Instagram Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Uygulama önbellek temizleme işlemleriniz cihaz ayarları ve uygulama ayarları kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Oops An Error Occurred Hatasının Sebepleri Nelerdir?

Mobil cihazınızda bulunan mevcut VPN uygulaması bu hataya sebebiyet veriyor olabilir. Mevcut internet bağlantınızda yavaşlık ya da modeminizde bir arıza olabilir. Bu da internet sunucunuzun yavaşlamasına neden olur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

17 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Format atmaya kadar herşeyi denedim işe yaramadı başka bir telefondan giriş çıkış yaptım sonra kendi telefonumdan giriş yapınca oldu. Bir deneyin isterseniz

 1. Her yolu denedim önbelleği temizledim, farklı instagram sürümleri yükledim şifreyi değiştirdim, pc den giriş yaptım, pc den şifre değiştirdim.. Olmuyor olmuyor kafayı yicem biri bi çözüm önerisi sunsun.

 2. Merhaba ,
  İnstagram durduruldu hatası alıyorken chrome dan giriş yapınca sıradışı hareketlilik algıladı. Facebook ile iletişime geçince kimlik doğrulandı.Bu sefer Oops An Error Occurred Hatasını aldım.Selfie sınama indirilemedi hatası ile birlikte instagram durduruluyor. Hesaptan çıkış yaparak uygulamayı kaldırdım ve birkaç gün girmeyeceğim. Bu şekilde düzeltenler olmuş ve android kullanıcıları ıphone girişi yapınca da çözüm olmuş.İki faktörlü uygulama kullandığım için telefonuma sms gelmiyor.Facebook kod verdi ama yine hata verecek diye girmedim.Ne yapabilirim bu aşamada?Desteğinizi rica ederim.