Instagram güvenlik

Instagram Otomatik İçerik Engelleme Sistemi

Instagram’ın kendi içerisinde birçok kuralı bulunuyor. Tüm bu kurallar hem uygulamanın korunması için hem de kötü amaçlı kullanıcıları belirleyerek kullanıcıların güvenliğini oluşturmak açısından oldukça önemli. Bu noktada Instagram’ın topluluk kuralları adı verilen bir kural listesi de olduğu biliniyor. Tabi Instagram’ın yetkililerinin 400 milyonu aşan kullanıcıyı tek tek bu kurala göre değerlendirip ceza alıp almayacağı konusunda karar vermesi de mümkün değil. Hal böyle olunca bu düzeni kuran bir algoritmik düzene de ihtiyacın olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram ise bu algoritmik düzeni kendi oluşturduğu ve adına da otomatik içerik engelleme sistemi dediği özel bir yazılımı bulunuyor. Bu yazılımda Google benzeri robotların yer aldığı biliniyor. Söz konusu robotlar düzenli olarak kullanıcıların hesaplarını tarıyor. Belirlenen düzenin dışına çıkan paylaşımlar ise otomatik olarak sistem tarafından algılanıyor. Bu durumda da kullanıcıların hesapları askıya alınıyor ya da söz konusu paylaşım sistemden siliniyor. Genellikle çıplaklık konusunda yapılan paylaşımların bu şekilde engellendiğini biliyoruz. Tabi bu sistemin atladığı ya da yorumlayamadığı paylaşımlarda yok değil. Bu güvenlik açığından yararlanan paylaşımlar ise ancak Instagram’a yapılan şikayetlerle değerlendirilebiliyor. Zira Instagram’da zaten yaptığı açıklamalarda bu duruma ilişkin kullanıcıları uyarıyor ve kullanıcılardan yardım istiyor. Düzenli olarak güncelleme ile otomatik içerik engelleme sisteminin de güncellendiğini biliyoruz. Böylelikle eksiklerinde giderildiğini de söyleyebiliriz.

Instagram Otomatik İçerik Engelleme Sistemi
4.5 (90.45%) 132 votes

Bir önceki yazımız olan Beren Saat Instagram’a Geri Döndü başlıklı makalemizde Beren saat, Beren Saat geri döndü ve Beren Saat Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Fenerbahçe’nin Yandex İle Yakaladığı Büyük Başarı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Otomatik İçerik Engelleme Sistemi” üzerine bir düşünce

  1. onur

    Merhabalar, _onur.yilmaz kullanıcı adlı şahsi instagram hesabımda yaklaşık 2 aydan beridir foto beğeni yaptığımda takip isteği gönderdiğimde veya yorum yazdığımda izin verilmeyen bağlantı uyarısı veya yorumunuz engellendi uyarısıyla karşılaşıyorum.Bu uyarıyla ilk karşılaştığımda ilk 24 saat hiçbir şekilde instagramda işlem yapmadım düzelmişmi die tekrar bi beğeni yaptıgımda tekrar bi izin verilmeyen bağlantı hatası aldım.kullanıcı adımı, şifremi değiştirdim.İnstagramla ilgili bağlantılı hesapları kaldırdım vs ama hiçbiri işe yaramadı yaklasık 1-2 hafta kadar instagramda işlem yapmadım tekrar kontrol ettiğimde aynı uyarıyla karşıulastım ve yaklaşık 3 aydır bu sorunla karşı karşıyayım kendi özel şahsi hesabımdır.Bir yalnıslık olduğunu düşünüyoum lütfen sorunu en kısa zamanda düzeltirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler..

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir