Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

İlk çıktığı günlerde yalnızca fotoğraf paylaşım özelliğine odaklanan Instagram, günümüzde birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bildiğiniz üzere şuan videolarda en az fotoğraflar kadar önemli. Fakat bazı kullanıcıların şikâyetçi olduğu bir durum söz konusu. Bu da Instagram otomatik video oynatma. Kullanıcılar videoların otomatik olarak başlamasından rahatsız olduğundan bu özelliği kapatmak istemektedir. Biz de bu yazımızda Instagram otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatılacağını anlatacağız.

Instagram Otomatik Video Oynatma

Instagram akışınızda gezinti yaparken otomatik başlayan videolar sizi de rahatsız ediyor olabilir. Bu durum mobil internet kullananlar için adeta bir kâbus halini alabiliyor. Sizde internet paketinizin bitmesini istemiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak otomatik video oynatma özeliğinin nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve profilinizi açmalısınız. Profilinizi açtıktan sonra sağ üst kısımdan seçenekler bölümüne girmeli ve “Hücresel Veri Kullanımı” kısmına gelmelisiniz. Bu kısımdaki seçeneği “Da Az Veri Kullan” olarak değiştirdiğinizde hesabınızda otomatik video oynatma işlemi durdurulacaktır. Mobil interneti kullandığınız zamanlarda artık daha az veri kullanılması için videolarınız otomatik başlamayacaktır. Fakat wi-fi ye geçiş yaptığınızda bu özellik pasif hale gelecektir.

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma

Instagram’da gezinti yaparken bir videonun üzerinize geldiğinde otomatik olarak başlar. Bu durum hem daha fazla veri kullanmanıza hem de çıkan sesle rahatsız olmanıza neden olabilir. Verilerin daha az kullanılması için yukarıda anlattığımız işlemi kullanabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere wi-fi bağlantısına geçtiğinizde bu özellik pasif kalmakta ve videolar otomatik başlamaya devam etmektedir. Bu durumda videoların üzerine gelindiğinde otomatik başlanmasına ve video seslerinin çıkmasına neden olmaktadır. Bu sesler sizi rahatsız ediyorsa akışınızda bulunan videolardan herhangi birinin üzerine tıklayarak sesini kapatın. Bir videonun sesini kapattığınızda siz açana kadar diğer videolarda sessiz bir şekilde oynar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir