Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri

Instagram Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri Snapchat’i Geride Bırakacak

Sosyal medyanın adeta yükselen yıldızlarından biri haline gelen Instagram, birçok konuda önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan özellikleri de uygulamaya dahil ederek, geliştirmelere devam eden Facebook’un bu hamlelerin hemen ardından ise Instagram yüz filtrelerini de uygulamaya dahil etmişti. Snapchat uygulamasından alınan bir özellik olarak karşımıza çıkan ve çok daha ön planda bir özellik olarak bilinen yüz filtreleri, ilk etapta sadece standart çıkartmalarla yayınlanmıştı. Belli başlı yüz filtrelerinin kullanılmasına izin veren sosyal medya uygulamasının şimdi ise Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri gündemde. Snapchat uygulamasından daha önemli hale gelecek olan yüz filtreler sistemi için gelen özelleştirme ise şimdiden ilgi odağı olmuş gibi gözüküyor.

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri Nasıl Bir Kullanım Sunuyor?

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri sayesinde Instagram kullanıcıları yüz filtrelerinde kendileri çizim yapabiliyor. Bunun yanı sıra daha ilgi çekici yüz filtreleri oluşturulması sağlanmakta. Her ne kadar uygulamanın özelleştirilebilir ve düzenlenebilir filtreleri sunuluyor olsa da henüz bu özelliğinde sınırlı olduğunu söylemek gerekiyor. Çok daha başarılı bir yüz filtresi sistemi olarak sunulan Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri teknolojisinin, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde de yayında olduğunu belirtelim.

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri

Arka kısımda değiştirilebilir menüler kullanabileceğiniz, bunun yanında yine farklı efektler kullanabileceğini Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri, Snapchat uygulamasına karşı sosyal medya devinin en büyük kozlarından da bir tanesi. Instagram 10.21 sürümü sonrasında gelen yüz filtrelerinin bu özelliklerle beraber Snapchat yüz filtrelerini de geçtiğini biliyoruz. Son olarak Snapchat tarafından Pokemon karakterlerinin sunulduğu yüz filtresi özelliğine rağmen, Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri ve diğer tüm yüz filtreleriyle beraber Instagram’ın giderek artan bir hite sahip olduğu ve bu alanda da hikayeler kadar başarılı olma yolunda gittiği de kesin.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Işıl Reçber Yine Takipçisiyle Tartıştı

İki firma arasındaki çekişmenin yüz filtreleri bölümünde de nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Tüm bu değerlendirmelerimizle beraber düşünüp Instagram’ın bu konuda da öne geçtiğini görürsek, zaten zor durumda olan Snapchat uygulamasının biraz daha geri planda kalacağına ise kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Instagram Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri Snapchat’i Geride Bırakacak
4.5 (89.36%) 218 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Direkt Mesaj Cevap Sistemine Önemli Eklenti başlıklı makalemizde direkt mesaj, dm cevaplarına çıkartma ekleme ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir