Instagram Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır?

Instagram Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır?

Instagram’ın ürün tanıtımlarını zenginleştirmek temelli olarak yayınladığı özelliklerden birisi de Markalı İçerik sistemi olmuştu. Bu sistem sayesinde kullanıcıların çok kolay bir şekilde markalarla iş ortaklığı kurmaları ve o çok konuşulan sponsor reklamlarını kullanmaları sağlanmış oldu. Hatta bu paylaşımların etiket sistemiyle birleştirilerek istenen reklamların çok daha kolay yapılması sağlandı.

Bu konuda çalışmalar yapan Instagram hem markalar hem de markalar ile anlaşmalara varan kullanıcılar için söz konusu sistemlerini bir hayli zenginleştirdi. Markanın son olarak Markalı İçerik etiket sistemini geliştirdiğini gördük. Reklam paylaşımlarında markaların çok kolay bir şekilde öne çıkarılmasını sağlayan yeni etiket sistemi, kimi zaman ise markalar için olumsuz noktalar oluşturmaya başladı.

Öyle ki iş ortaklığı bitse bile bazen kullanıcılar markaların etiketlerini kullanmaya devam edebiliyor. Bu noktada markaların yapabilecekleri işlem ise Markalı İçerik etiketlerini kaldırmak. Peki bunun için neler yapabiliriz?

Markalı İçerik Etiketlerini Doğrudan Kaldırmak

Aslında sistemde çok büyük farklılık olmadığını belirtelim. Yani markalar, standart bir paylaşımda etiketleri kaldırma sisteminde olduğu gibi kolay işlemlerle iş ortaklığı etiketlerini kaldırabiliyor. Yani yapılacak işlemler çok farklı işlemler değil. Hemen bu konuda detaylara ve aşamalara bakalım.

Markalı İçerik

  • Markanızın etiketlendiği gönderiye giderek işe başlamanız gerekiyor. Gönderiyi bulamadan etiketlemenin kaldırılması oldukça zor.
  • Gönderiye geldikten sonra iOS için yan yana üç nokta, Android işletim sistemi içinse üst üste üç nokta kısmına tıklıyoruz.
  • Gelen ayar menüsü üzerinden ise “beni gönderiden kaldır” sekmesine tıklamanız gerekli.
  • Son aşamada “kaldır” butonunu kullanarak işlemi tamamlamanız gerekiyor.

Markalı İçerik sisteminde markanın bu şekilde etiketlendiği paylaşımları kaldırması mümkün. Böylelikle markaların kendi etiket sistemini oluşturması da mümkün kılınıyor. Özellikle iş ortaklığının yapıldığı paylaşımlarda bu yöntemin bir hayli tercih edilen bir ayar olduğunu da hatırlatalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir