Instagram Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır?

Instagram Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır?

Instagram’ın ürün tanıtımlarını zenginleştirmek temelli olarak yayınladığı özelliklerden birisi de Markalı İçerik sistemi olmuştu. Bu sistem sayesinde kullanıcıların çok kolay bir şekilde markalarla iş ortaklığı kurmaları ve o çok konuşulan sponsor reklamlarını kullanmaları sağlanmış oldu. Hatta bu paylaşımların etiket sistemiyle birleştirilerek istenen reklamların çok daha kolay yapılması sağlandı. Instagram Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır? Gelin yakından inceleyelim.

Bu konuda çalışmalar yapan Instagram hem markalar hem de markalar ile anlaşmalara varan kullanıcılar için söz konusu sistemlerini bir hayli zenginleştirdi. Markanın son olarak Markalı İçerik etiket sistemini geliştirdiğini gördük. Reklam paylaşımlarında markaların çok kolay bir şekilde öne çıkarılmasını sağlayan yeni etiket sistemi, kimi zaman ise markalar için olumsuz noktalar oluşturmaya başladı.

Öyle ki iş ortaklığı bitse bile bazen kullanıcılar markaların etiketlerini kullanmaya devam edebiliyor. Bu noktada markalar zor durumda kalabiliyor ve sorun yaşayabiliyor. İş ortaklığının bitirilmesi konusunda ne kadar haber yayınlasa da Instagram kullanıcıları, bu etiketleri kullanmaya devam edebiliyor ve bu da markalar açısından problem haline gelebiliyor. Markalı İçerik etiketini kaldırarak bu sorundan kurtulabilir ve işleminizi talebiniz doğrultusunda sonuçlandırabilirsiniz. Markalı içerik etiketini kaldırabilmek için, aşağıdaki başlıkta belirtilen adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Markalı İçerik Etiketlerini Doğrudan Kaldırmak

Aslında sistemde çok büyük farklılık olmadığını belirtelim. Yani markalar, standart bir paylaşımda etiketleri kaldırma sisteminde olduğu gibi kolay işlemlerle iş ortaklığı etiketlerini kaldırabiliyor. Yapılacak olan işlemler uğraştırıcı ve zor işlemler olmamakla birlikte zamanınızı çok fazla almadan gerçekleştirebileceğiniz basit işlemlerdir. Aşağıdaki adımları uygulayarak markalı içerik etiketini kaldırabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.

Markalı İçerik

  • Gerçekleştireceğiniz işlemin ilk aşaması, markanızın etiketlendiği gönderiye giderek işe başlamak olacaktır. Gönderiyi bulamadan etiketlemenin kaldırılması oldukça zor olduğundan dolayı bu gönderiyi bulmanız işinizi kolaylaştırarak, talebinizi kısa sürede sonuçlandırmanızı sağlayacaktır.
  • Gönderiye geldikten sonra IOS için yan yana üç nokta, Android işletim sistemi içinse üst üste üç nokta kısmına tıklıyoruz.
  • Gelen ayar menüsü üzerinden ise “beni gönderiden kaldır” sekmesine tıklamanız gerekli.
  • Son aşamada “kaldır” butonunu kullanarak işlemi tamamlamanız gerekiyor.

Markalı İçerik sisteminde markanın bu şekilde etiketlendiği paylaşımları kaldırması mümkün. Böylelikle markaların kendi etiket sistemini oluşturması da mümkün kılınıyor. Özellikle iş ortaklığının yapıldığı paylaşımlarda bu yöntemin bir hayli tercih edilen bir ayar olduğunu da hatırlatalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

İçeriğimizi siz değerli takipçilerimizin talepleri doğrultusunda hazırladık. Umarız, bu içerik, markalı içerik oluşturma sisteminden markalı etiket kaldırma sorununuzu çözmenize yardımcı olmuştur. Sitemiz üzerinden, sosyal medyaya dair merak ettiğiniz ne varsa, kolayca ulaşabilir ve sorularınızı yanıtlayabilirsiniz. Sorunuzun yanıtı site içerisinde bulunmuyorsa bizlere yorum kısmından bildirebilir ve konunun işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. Hazırladığımız içerikler resmi destek sayfaları kaynak baz alınarak yazılmaktadır, yalan veya yanlış bilgi paylaşılmamaktadır. Sitemiz içerisinde güvenle gezinebilir, hizmet ve araçlarımızdan güvenle faydalanarak detaylara ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sevgiyle kalın.

Markalı içerik etiketi nedir?

Kullanıcıların paylaşımları üzerinde markaları etiketlemesine markalı içerik etiketi denir. Bu sistemi genelde markalardan sponsorluk alan kullanıcılar kullanmaktadır.

Etiket kaldırmak mümkün müdür?

Markalar için kullanıcıların paylaştığı etiketleri kaldırmak mümkündür. Markalar etiketlendiği gönderiye giderek beni bu gönderiden kaldır seçeneğini işaretleyerek kendilerini gönderiden kaldırabilmektedirler.

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir