Instagram Photoshop Uygulamaları

Instagram Photoshop Uygulamaları

Instagram ilk ortaya çıktığı günden beri fotoğraf paylaşımına ağırlık veren bir uygulamadır. Bu özelliği sayesinde Instagram Photoshop uygulamaları da büyük gelişim göstermiştir. 2012 den sonra yakalığı ivme ile kullanıcı sayısını büyük oranda arttıran Instagram günümüzde 1 milyar kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Bu kadar ilgi görmesini de kendini sürekli olarak yenilemesine borçludur. Sürekli aynı şekilde kalan uygulamalar sıkıcı hale gelebilmekte ve büyük oranda kullanıcı kaybına uğramaktadır. Birçok sosyal medya uygulaması bu sonla karşı karşıya kalmıştır. Instagram Photoshop uygulamaları sayesinde fotoğraflarınızı nasıl düzenleyeceğinizi anlatacağımız bu yazımızda fotoğraf düzenlemenin tüm detaylarını bulabileceksiniz.

Siz de içeriğimizi inceleyerek Instagram’da fark yaratacak ve etkileşim almanızı sağlayacak fotoğrafları shoplayabilir ve herkesi büyüleyebilirsiniz. Instagram’da etkileşiminizi arttıracak büyüleyici fotoğraflarınız aynı zamanda hesabınızın etkileşim almasına da çok büyük katkı sağlayacaktır. Fotoğraf veya videolarınızın görüntü kalitesi, takipçilerinizi, özellikle aktif takipçilerinizi fazlasıyla etkilemektedir. Bu nedenle,  fotoğraf veya videolarınızdaki pürüzleri temizleyerek daha kaliteli bir görünüm elde edebilir ve hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz.

 

Instagram Photoshop Araçlarıinstagram photoshop uygulamalari

Instagram birçok düzenleme aracına sahip olduğundan kullanıcıların başka uygulamalar ya da programlar kullanmasına gerek kalmamaktadır. Instagram’da farklı birçok efekt veren filtreyi kullanarak fotoğraflarınızın rengini ayarlayabilir, renkleri canlı hale getirebilir ve Retro bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafı düzenleyerek asıl renkler üzerinde de oynama yapabilirsiniz. Fotoğraf aracı içerisinde en çok ihtiyaç duyacağınız öğeler; kontrast ayarlama, ışığı azaltma, parlaklık ayarı, keskinleştirme, hububat ekleme, doygunluk ve gölgelerdir.

Instagram Photoshop Uygulamaları

Instagram her ne kadar fotoğraf düzenleme ile ilgili tüm özellikleri barındırsa da Instagram’a özel birçok fotoğraf düzenleme uygulaması geliştirilmiştir. Bu uygulamaların farklı yönleri kullanım şekillerinde ortaya çıkmakta ve bazı özellikler ücretlendirilebilmektedir. Ayrıca bu uygulamalar sayesinde fotoğrafın ebadını değiştirebilir ve fotoğraflardan oluşan bir kolaj hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde fotoğrafa istediğiniz şekli ve yazıyı da ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram Fotoğraflarının Farklı Şekillerde Yüklenmesi

Instagram birçok fotoğraf yükleme şekline izin vermektedir. Fotoğrafları dikey ya da yatay yükleyebileceğiniz gibi direk olarak kare şeklinde de yükleyebilirsiniz. Ayrıca gönderilere birden fazla fotoğraf da yükleyebilir ve bir albüm oluşturabilirsiniz. Son zamanların popüler özelliği hikâyeler ile de süreli fotoğraf yüklemesi yapabilir ve anlık durumunuzu bildirebilirsiniz.

Instagram photoshop uygulamaları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram fotoğraf düzenleme özelliği ile neler yapılabilir?

Instagram üzerinden fotoğraflarınıza yapabileceğiniz düzenlemeler kısıtlıdır. Fotoğrafınızı boyut olarak düzenleme, ışık ayarları ve filtereleri kullanarak düzenleme yapabilirsiniz.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları güvenli midir?

Fotoğraf düzenleme uygulamalarının, birçoğu güvenlidir. Fakat Instagram giriş bilgilerinizi isteyen fotoğraf düzenleme uygulamalarından uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Instagram fotoğraf düzenleme uygulaması önerisi?

Instagram fotoğraflarınız düzenlemek için Snapseed ve Adobe Photoshop uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir