Instagram kullanımı

Instagram Profil Ayarlarına Dikkat

Instagram uygulamasında tanımadığınız milyonlarca kişiyle karşılaşabiliyorsunuz. Karşılaştığınız bu kişiler her zaman iyi niyetli ya da sizin tarzınıza uyan kişiler olmuyor haliyle. Tabi 300 milyon kullanıcının bulunduğu bir ortamda bu gayet normal. Bu durumun farkında olan Instagram’da kullanıcılara birbirinden farklı birçok imkân sunuyor. Bir nevi bu imkânların Instagram’ı kişiselleştirmesi olduğunu da söylemek mümkün. Yani hemen her kullanıcı sınırlı seçenek ölçüsünde kendi hesabını düzenleme yetkisine sahip. Bunun için yapılması gereken şey ise oldukça basit.

Öncelikle kullanıcının kendi hesabına giriş yapması gerekiyor. Ardından istemediğiniz kişileri engellemek ya da hesabınızı sadece arkadaşlarınıza görünür hale getirmek için işlemler yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış profil menüsünden hesap durumunu arkadaşlara açık şekline getirirseniz hesabınız diğer kişilere gizli olarak gösterilecektir. Hesabınızı arkadaşlara açık konuma getirmeniz durumunda ise yine diğer kullanıcılardan arkadaşlık ve takip isteği alabiliyorsunuz. Fakat durum bu sefer biraz farklı oluyor. Sizi takip etmek isteyen kişilerin isimleri ve profilleri size gönderiliyor. Siz bu profiller içerisinde güvendiklerinize onay verebiliyorsunuz. Bu durum yabancı kullanıcıların hesabınızı kontrolsüz bir şekilde takip etmesini de engellemiş oluyor. Bunun dışında yine aynı pencereden daha önce arkadaşınız olan fakat takip etmesini istemediğiniz kullanıcıları da engelleyebiliyorsunuz. Engelden sonra kullanıcılar size mesaj ya da yorum gönderme yetkilerini kaybediyorlar. Tüm bunlarla hesabınızı kişiselleştirmeniz ve daha güvenli bir hale getirmeniz mümkün.

Instagram Profil Ayarlarına Dikkat
4.5 (90.29%) 484 votes

Bir önceki yazımız olan Şeyda Coşkun’dan İlginç Instagram Paylaşımı başlıklı makalemizde Emzirme haftası, Instagram ünlüler ve Şeyda Coşkun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Sayfa Satışı ve Alımı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir