Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Instagram kurulduğu tarih olan 2010 yılından itibaren hızla gelişmeye ve kullanıcı sayısında artış yaşamaya devam etmiştir. Bu anlamda son dönemde çok popüler olan Instagram uygulaması özellikle fotoğraf ve de video paylaşma anlamında çok fazla rağbet gören bir uygulama olmaktadır. Instagram üzerinde yer alan kullanıcıların uygulamanın bu kadar popüler olması ve kitlesini bu denli geliştirmesi üzerine son dönemlerde en çok sorulan sorulardan birisi de Instagram profilime bakanlar kimlerdir sorusudur. Öncelikle bu sorunun neden bu kadar değerli olduğunu anlatmaya çalışalım. Instagram üzerinde çok fazla kullanıcı sayısı olması ile birlikte insanlar uygulamaya çok yönelmiştir ve de Instagram’ın gizlilik kuralları sayesinde profillere erişim çok rahat değildir. Bu anlamda kullanıcılar her zaman kendi profillerini kimlerin incelediğini görmek istemektedirler. Bu yazımızda sizlere bunun mümkün olup olmayacağından bahsedeceğiz. İyi okumalar.

Instagram Türk Gerçek Beğeni Satın Al

Instagram Profilime Bakanlar Görmek Mümkün Müdür?instagram profilime bakanlar

Öncelikle belirtilmesi gerekir ki ne yazık ki böyle bir opsiyon bulunmamaktadır yani kimse sizlere bu seçeneği sunamamaktadır. Kısaca özetleyecek olursak da eğer durum şundan ibarettir ki Instagram uygulamasının sizlere ya da hiçbir kimselere sunamadığı böyle bir özelliği başka hiç kimse de sizlere sunamayacaktır ki böyle bir şey söz konusu da olmayacaktır. Dolayısı ile Instagram profilime bakanlar aslında hep birer sır olarak kalacaktır nitekim sizler profilinize bakan kişileri göremeyeceksinizdir. Ancak belirtilmesi gerekir ki internet üzerinde bilgi kirliliği ve de dolandırıcılık eşrafı bu kadar yaygınken elbette ki sizlere de Instagram profilime bakanlar görebilme seçeneği ve fırsatları sunulabilmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey bu tarz uygulamaların ya da sizlere profilinze bakan şahısları göstereceğini iddia eden insanların tamamen yalan söylediğidir. Bu anlamda da bazı insanlar bazı uygulamalara güvenerek indirebiliyorlar ve sonunda da ben denedim oldu gibi iddialarda bulunabiliyorlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Instagram profilime bakanlar görebilme seçeneği

Bu nasıl oluyor derseniz sizler bu tarz uygulamaları indirdikten sonra bu uygulamalar üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve kullanıcı adınız ve şifrenizi giriyorsunuz ardından da bu uygulamalar sizin bütün bilgilerinizi ele geçirmiş oluyor dolayısıyla sizlerin takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi de çok rahat bir biçimde görüyorlar. Bunun üzerine uygulama da sizlere bu takipçilerinizin isimlerini karıştırıp random şeklinde sanki gerçekten sizin hesabınıza bakmışlar gibi sizi kandırarak asla iyi niyetli olmayan yollarla hesabınızı ele geçiriyorlar. Bu anlamda lütfen bu kişilere kanmayın ve hesabınızı ele geçirmelerine neden olacak işlemler yapmayınız.

Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş & İzlemiş

Instagram Profilime Bakanlar İçin Vaatlerde Bulunan Web Siteleri Güvenli Midir?

Ne yazık ki Instagram üzerinde pek çok sayfa kullanıcılara belli başlı pek çok vaatte bulunarak, Instagram uygulamasında Instagram profilime bakanlar seçeneğini size sunabileceğini ikna etmeye çalışıyorlar. Öncelikle bu web siteleri ve uygulamalara asla ve asla inanmayınız.  Bu tamamen kurgu ve gerçek dışı, sahte vaatlere örnek vermek istersek eğer;  “Instagram profilime bakanlar ücretsiz”, “Instagram profilime bakanlar ve kim bakmış hangi gün bakmış ne kadar süre kadar bakmış”. “Instagram profilime bakanlar apk”, “Instagram profilime bakanlar kimdirler? Gibi sorularla karşılaşmak mümkündür.

Bu sitelerin zararları da hafife alınamayacak kadar ciddi derecede tehlikeler arz edebilmektedir. Dolayısıyla siz siz olun bu sayfalara asla itibar etmeyin ve dolandırıcıların oyunlarına gelmeyin. Nitekim bu sayfalar sizlerin Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi ele geçirecek ve daha sonra bu hesabınız kötü niyetli kişilerin büyük ihtimalle eline geçebilecek ve istemeden de olsa başka şahısların hesaplarını takibe alabilir ya da fotoğraf veya videolarını like edebilirsiniz. Bu yüzden bu tarz sayfalara inanmayın ve hesabınıza dikkat edin.

Instagram profilime bakanlar nasıl görülür

Instagram profilime bakanlar nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesabıma kim baktı uygulamaları zararları

 • Instagram hesabınızın çalınması
 • Instagram hesabınızdan gönderilerinizin silinmesi
 • Instagram hesabınızdan farklı ve sizinle alakasız gönderiler, etiketler, yorumlar yapılması
 • Instagram hesabınızın alakasız insanları takip etmesi, takip edenleri düzenlemesi
 • Instagram hesabınızla farklı hesaplara beğeni yapılması
 • Instagram reklamlarına sizin bilginiz dışında tıklanarak hesabınızın kullanılması
 • Instagram hesabınızla kurallarının ihlal edilmesi ve engellenmesi

Görüldüğü üzere Instagram hesabıma kim baktı uygulamaları hesabınızın çalınmasından engellenmesine kadar birçok sorunu karşınıza çıkarabiliyor. Bundan korunabilmek ise yalnıza sizin elinizdedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Etiket

Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

İnternetteki bazı bloglarda “bir uygulama sayesinde Instagram profilime kim baktı ise görüntüleyebiliyorum” ya da “bu uygulama son zamanlarda profil sayfamı ziyaret eden kullanıcıları listeleyebiliyor” gibi yorumlara denk gelebilirsiniz. Gerçekten de bu yorumların sahipleri, içinde takipçilerinin olduğu bir listeye bakmışlardır. Ancak bu liste profil sayfalarını görüntüleyen hesapları içermez. Takipçileri arasından tamamen rastgele hesaplar seçilerek hazırlanmış listelerdir. Çünkü bu tarz uygulamaları indirdiğinizde ya da internet sitelerine girdiğinizde sizden, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmanız istenir. Siz bilgilerinizi girip hesabınıza giriş yaptığınız anda uygulamanın ya da internet sitesinin yöneticileri hesap bilgilerinizi ele geçirmiş olur.

Sahte uygulamlar

Artık tüm takipçilerinizi, takip ettiğiniz hesapları, paylaşımlarınızı, paylaşımlarınızı beğenen ve onlara yorum yapan kullanıcı profillerini, özel olarak mesajlaştığınız hesapları öğrenmiştir. Tüm bu bilgilere dayanarak kimi zaman sizi son takip edenlerden, kimi zaman paylaşımlarınızı beğenen hesaplardan, kimi zaman ise rastgele seçilen takipçilerinizden oluşan bir liste hazırlanır ve sizlere teslim edilir. Siz de gerçekten “Instagram profilime kim baktı ise görebiliyorum” sanabilirsiniz. Ancak elinizdeki liste tamamen uydurmadır. Bu gibi listelere itibar etmeyiniz.

Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram profilime kim baktı

Instagram profilime kim baktı” sorusunun cevabını alabilmek için kullandığınız uygulama ya da internet siteleri yalnızca Instagram hesabınızla ilgili bilgileri ele geçirmekle kalmaz, telefonunuzda ya da bilgisayarınızda bulunan tüm bilgileri ele geçirmiş olur. Telefonunuzdaki mesajları, konumunuzu, telefon görüşmelerinizi, rehberinizdeki numaraları, hatta ve hatta mobil bankacılık uygulamaları üzerinden yaptığınız işlemleri bile kaydedebilir. Böylece banka hesabınızı bile kontrol altına alabilir. Bilgisayar üzerinden girdiğiniz tüm hesapların şifrelerini kaydedebilir. Kısacası banka hesaplarınız dahil, sanal ortamda kullandığınız bütün hesaplarınızın bilgilerini kendi ellerinizle bu uygulamaları ya da internet sitelerini hazırlayan insanlara teslim etmiş olursunuz. Bu durum güvenliğiniz için çok sakıncalıdır.

Kim, ne zaman profilimi ziyaret etti

Son günlerde çok merak edilse de “Instagram profilime kim baktı”, “Profil sayfamı kimler görüntüledi” ve “Kim, ne zaman profilimi ziyaret etti” gibi soruların yanıtını herhangi bir uygulama ya da internet sitesi aracılığı ile bulabilmemiz mümkün değildir. Bu yanıtı bizlere ancak Instagram verebilir. Siz de “Instagram profilime kim baktı” adı altında yazılanlara itibar edip özel hayatınız ile ilgili bilgileri riske atmayınız.

Instagram Risk Barındıran Uygulamayı Kaldırma

Eğer merakınıza yenik düşüp bu gibi uygulamalardan herhangi birini Instagram hesabınıza kurduysanız, acilen bu uygulamayı kaldırmanızı öneririz. Bu gibi uygulamaları hesabınızdan nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız işte sırasıyla yapmanız gerekenler;

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hata Veriyor

 • Profil sayfanızda bulunan “Profili düzenle” kısmını giriniz.
 • Daha sonra “uygulamaları yönet” butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza “İzinli uygulamalar” sayfası çıkacaktır. Bu sayfada “Instagram profilime kim baktı” sorusunun cevabını bulmak için indirdiğiniz uygulamayı bulunuz.
 • Uygulama isminin yanında bulunan “Erişimi iptal et” butonuna basınız.
 • Bu adımları takip ettiğinizde uygulamayı hesabınızdan başarıyla kaldırmış olacaksınız.

Instagram profilime kim baktı nasıl görebilirim?

 • Stalker uygulamaları ile profilinize kimlerin katığını görmek istiyorsanız indirebileceğiniz pek çok uygulama ve kullanacağınız pek çok online web sitesi bulunur.
 • Web sitesi veya uygulama fark etmeksizin hemen bütün hesabıma kim baktı programları aynı yöntemle çalışır.
 • Programa giriş yaptığınızda ilk olarak karşınıza Instagram giriş bilgilerinizi girmeniz söylenir.
 • Burada oldukça dikkatli olmanız gerekir. Zira hesabınızı çalmak için kurgulanmış bir programla karşı karşıya olabilirsiniz.
 • Bu nedenle programın daha önceden kullanılmış ve kullanıcılar tarafından onaylanmış olduğuna dikkat etmelisiniz.
 • Rastgele ve hiç araştırma yapmadan Instagram profilime bakanlar nasıl görülür araması ile bulduğunuz ilk programa giriş bilgilerinizi yazarsanız geçmiş olsun artık bilgileriniz başkalarının elinde.
 • Peki, hesabınız bu yöntemle yani profilime kim baktı öğreneyim derken başkasının eline geçerse ne olur?
 • Karşılaşılan durumların çoğunda hesabınızın kendiliğinden başkalarını takip ettiğini görürsünüz.
 • Söz konusu durum organik takipçileri parayla satan kimselerin oyununa geldiğinizi ve sizden takip atarak başkalarından para kazandıklarının kanıtıdır.
Diğer seçenekler
 • Otomatik takip ve başkalarına alet olma olayından kurtulmanın yöntemi ise oldukça basittir.
 • Şifrenizi hemen değiştirerek önem almanız mümkün. Bunun yanında Instagram profilime kim baktı ücretsiz tarzı programları kullanmamanız da önerilen güvenlik yöntemleri arasında sayılabilir.
 • Böylelikle hem profilinizi tehlikeye atmamış olursunuz hem de otomatik takip nedeniyle saçma sapan hesapları takip etme durumunda kalmasınız.

Instagram profilime bakanlar nasıl görülür konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Bu konuda hizmet sunan pek çok uygulama olsa da bu uygulamaların amacı ve neye hizmet ettiği açıkça bellidir. Peki, App Store ve Google Store gibi oldukça güvenilir yerlerde dahi parayla satılan bu uygulamalarla Instagram profilime bakanlar görülmez mi? Cevap kesinlikle hayırdır. Instagram ’da profilinize bakanları çok merak ediyorsunuz belki de bir beklenti içinde olduğunuz karşı cinsten birinin sizi stalklayıp stalklamadığını çok merak ediyorsunuz.

Instagram Profilime Bakanlar App Store uygulaması nasıl kullanılır?

Instagram profilinize kimlerin baktığını çok merak ediyorsanız uygulayacağınız yöntemlerden bir tanesi de App Store üzerinde Instagram profilime bakanlar uygulamasını indirmek olacaktır. Bu uygulamayı indirmek için ilk olarak Iphone’unuzdan App Store’u açarak Instagram profilime bakanlar uygulamasını aratarak bulabilirsiniz. Daha sonra telefonunuza indireceğiniz uygulamayı telefonunuzda bularak giriş için gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Bu program Instagram profilime bakanlar hizmeti sunan pek çok uygulamadan sadece bir tanesidir.

Instagram Profilime Bakanlar Doğru mu?

Öncelikle Instagram profilime bakanlar doğru mu sorularından sıyrılarak Instagram profilinizi açık hale getirerek stalkcilere imkan tanımalısınız. Sonrasında yoğun bir şekilde story paylaşarak bu kişilerin profilinizdeki storyleri yanlışlıkla izlemesini sağlayabilirsiniz. Böylece gerçekten profilime kimler baktı sorusuna cevap bulabilir ve merakınızı doğru bir şekilde giderebilirsiniz. Bunun dışında Instagram profilime bakanlar doğru mu gibi uygulamalara kanmamalısınız

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
11 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagram profilime bakanlar diye bir uygulama indirdim beş para etmiyor, hatta göstermedi bile. Yazınızı okuyunca anladım hepsi hikayeymiş. Teşekkürler. Benim merak ettiğim şu Instagram'da engellenen kişileri tekrar nasıl aktif hale getirebilirim.

  1. bu tarz 3. parti uygulamaları kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz zira hepsi hesap şifrenizi istiyor ve hiçbir şart altında hesabınızın şifresini biz dahil hiç kimseyle paylaşmayın

  2. Kendi profiline gir ayarlara gir sonra gizliliğe gir orda zaten engellenen hesaplar diye bir sey cikar ve ona girip engellediğin kişilerin engeli kaldira bilirsin

 2. Instagram hesabımda profilime bakmak isteyenleri yasaklayabilirmiyiz. Benim istemediğim isimler bakmasa mesala böyle bir uygulama var mı?

  1. Merhaba, anlaşılmamıştır. Ancak kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınız veya indirdiğiniz bu tür uygulamalar hesabınıza güvenlik açısından zarar verebilir.