Instagram Profilimi Nasıl Gizleyebilirim 2019

Instagram Profilimi Nasıl Gizleyebilirim 2019

Instagram profilinizi nasıl gizleyeceğiniz hakkındaki yazımı instagram takipçi satın alma sitemizde yer almaktadır. Her sosyal medya uygulaması gibi Instagram uygulaması da bazı ilkeleri diğerlerine göre ön planda tutuyor. Bunlardan bir tanesi de gizlilik. Kullanıcıların kendini güvende hissetmeleri ve herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için getirilen bazı ek özellikler bu kapsamda yer alır. Bu konuların temelinde ise Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim sorusu yer alıyor.

Instagram üzerinde güvenliği nasıl sağlarım? Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim? Bu soruların cevabını birlikte inceleyeceğiz. Resimli olarak, aşama aşama yapmanız gereken tüm işlemlere yer verildi. Uygulama boyutundan önce ilk olarak işin teorik boyutuna değinelim.

Instagram profilini gizleme ne demek?

Instagram bazı alanlarda kişilere seçenek sunuyor. O özelliği kullanıp kullanmamak size kalmış. Bunlardan bir tanesi de Instagram profilini gizleme. Bu uygulamayı yapıp yapmamak tamamen sizin tercihinize kalmış. Profili gizlemek, takipçileriniz dışında hiç kimsenin paylaşım ve hikayelerinizi görmemesi anlamına geliyor. Sayfanıza girdiklerinde bu hesap gizli, paylaşımları görmek için takip et şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaklar. Bu durumda sizin hakkınızda bir şeyler öğrenmek isteyen kişileri, size takip isteği göndermesi gerekecek. Bu takip isteğini kabul etmeniz durumunda paylaşım ve hikayelerinizi görebilecektir.

Instagram hesabını ilk açtığınızda, uygulama otomatik olarak herkese açık görünür. Bunu siz ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz. Instagram profilini açık halde kullandığınızda ise, takipçiniz olsun ya da olmasın herkes paylaşımlarınızdan haberdar olur. Bunu diğer sosyal medya uygulamalarındaki herkese açık paylaşım yapma durumu gibi düşünebiliriz. Instagram profilini gizleme kavramının ne olduğunu anladığınıza göre, asıl konuya bu uygulamayı nasıl yapabileceğinize geçelim.

Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim adım adım

Hesabınızı sadece takipçilerinizin görmesini istiyorsanız hesabınızı gizlemeniz gerekmektedir. Bu yöntem oldukça kolay. Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim diyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz adımları sırasıyla uygulamanız yeterli. Instagram profilini gizleme adım adım:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim

-İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın.( Mobil uygulama üzerinden ya da bu linkten https://www.instagram.com/  Ana ekranda sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine tıklayarak ilerleyin. Ekranın alt kısmında ayarlar seçeneği yer alacak. Bu ayarlar bölümünde Instagram hesabınızla ilgili bir çok ayar yer almaktadır. Bir çok düzenlemeyi buradan yapabilirsiniz. Ayarlar diyerek diğer adıma geçin.

Instagram profili nasıl gizlenir

-Hesap gizliliği seçeneğine tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Instagram profili gizleme yolu

-Açılan ekranda, ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda karşınıza ‘’gizli hesap’’ seçeneği çıkacak. Bu seçeneğin aktif olması gerekiyor. Yanındaki butona tıklayarak aktif hale getirin. (Mavi renk görünecek.)

İşlem tamam! Artık hesabınız gizli. Profilinizi şu anki takipçileriniz ve sizin kabul edeceğiniz diğer kişiler görebilecek. Dışarıdan biri hikaye ve paylaşımlarınızı göremeyecek.

Bu gizliliği kaldırmak için aynı adımları takip edin. Gizli hesap seçeneğini pasif hale getirin. (Mavi renk gitsin) Bu adımı uyguladığınızda gizlilik ortadan kalkmış olacaktır. Bu değişikliklerim istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır.

Sonuç

Bu yazıda Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim sorusuna aşamalı ve resimli anlatımla cevap verdik. Bundan sonra istediğiniz zaman profili gizleyebilir, istediğiniz zamanda bu gizliliği kaldırabilirsiniz. Bu seçenek tamamen kullanıcıya bırakılmış.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

2 yorum
  1. Ilgaz Yüreyir

    Instagram profilimin gizliliğini bir kaldırdım bir de ne göreyim kimler kimler stalk atmış 🙂 YAKALANDINIZ!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir