Instagram Profilimi Ziyaret Edenleri Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram Profilimi Ziyaret Edenleri Nasıl Öğrenebilirim?

Instagtam profilimi ziyaret edenler kimler diye merak ediyorsanız işte öğrenme fırsatı! Instagram 2010 yılından itibaren hizmet vermekle birlikte hızla gelişmiş ve kullanıcı sayısında hızlı bir artış görülmüştür. Instagram, bireylerin fotoğraf, video paylaşım platformu olarak ön görülmüştür. Bir nevi bizim sanal albümümüz olmuştur.

Hatıralarımızı, anılarımızı, herkesin görmesini istediğimiz anlarımızı paylaştığımız güzel bir paylaşım alanlarındandır. Kullanıcı sayısının çokluğuyla birlikte Instagram Profilimi ziyaret edenleri nasıl öğrenebilirim sorusu akılda soru işareti bırakmaktadır.

İnsanlar üzerinde insanlar uygulamayı çok kullandığından dolayı birbirleriyle rekabet içine girmişlerdir ve bundan dolayı profilimi kimler ziyaret etmiş diye merak etmeye başlamışlardır. Instagramın gizlilik kuralları sayesinde profillere erişmek zor bir durumdur. Bu yüzden kimlerin profilini incelediğini merak etmişlerdir.

Instagram sayfamı kimler ziyaret etmiş? Sorusuna verebilecek bir cevap henüz maalesef yoktur çünkü böyle bir seçeneği hiç kimse sunmamıştır. Ve böyle olur olmadık programlar ile insanların aklını karıştırmaya çalışan birçok uygulama vardır. Bu dolandırıcılıktan başka bir şey değildir. Birçok insan bu tarz uygulamaları yükleyerek yanlış şeylere inandırılıyor olabilir. Ve bazı insanlar bu uygulamalara güvenerek ben denedim oldu gibi iddialar da bulunuyor. Hâlbuki bu uygulamayı ön plana çıkaran kişilerin söylediği bir yalandır. Yani bu durumda İnstagram böyle bir seçeneği sunmadığı gibi hiç kimse de böyle bir seçeneği sizlere sunmayacak anlamına gelir. Aslına bakılırsa profilinizi ziyaret edenler bir sır olarak kalacaktır. (Instagram Destek)

Instagram profilimi ziyaret edenler kim diye indirdiğiniz uygulamalarda Instagram kullanıcı ve şifrenizle giriş yaptığınızda karşı tarafın profilinizi görmesine izin vermiş oluyorsunuz ve takipçilerinizi görerek aralarından seçip sizlere seçenek olarak sunmaktadırlar. Böyle bir dolandırıcılığa izin vermeyin böyle bir uygulamanın ciddi zararlar ortaya çıkaracağını lütfen unutmayınız. Çünkü siz onlarla kullanıcı adı ve şifrenizi paylaşarak profilinizi ellerinizle teslim ediyorsunuz ve videolarınız resimleriniz ve bir çok kişisel bilgilerinizi onlarla paylaşıyorsunuz. Bu kötü niyetli insanlar başka sayfaları takip edebilir beğenme işlemlerini gerçekleştirebilir. Hesabınızı çalabilir ve sizinle alakası olmayan gönderiler ve hikâyeler paylaşarak sizleri zor duruma sokabilir. Böylelikle instagram hesabınızı korumak büyük ölçüde sizin elinizde.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Instagram istatistiklerine nasıl bakılır?

Instagram istatistiğiniz olması için işletme hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Instagram da sizleri takip eden ve işletme hesabınızla etkileşim kuran insanlar hakkında bilgilere ( cinsiyet, yaş aralığı, konum vb.) istatistikler sayesinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca hedef kitlenizin en çok hangi gönderilerinizi ve hikâyelerinizi gördüğünü ve en çok hangi hikâye ile etkileşim kurduğunu görebilirsiniz. İstatistik özelliği sayesinden ne kadar başarı elde ettiğinizi görebilirsiniz. İstatistik sayesinde günlük ve haftalık takipçi sayılarınızı takip edebilirsiniz. Ve bu gönderilerin hangi etiketleri kullanarak insanlara ulaştığını görebilirsiniz. Hikâyelerinizin 24 saat durduğunu biliyorsunuz ancak işlet hesabınız var ise hikâyelerinizi istatistik olarak görmeniz için daha fazla saklıyor ve sadece size gösteriyor. Ve böylelikle 15 gün içerisinde hikâyelerinizi kaç kişinin gördüğüne rahatlıkla bakabiliyorsunuz. Yani istatistikler sizin için işletme hesabınızın ölçme ve değerlendirme yapmanıza imkan sağlamaktadır.

profilimi ziyaret edenler

İstatistiklere nasıl bakabilirim?

  1. Profilinizin işletme hesabı olduğuna emin olunuz.
  2. Profilinize giriniz.
  3. Menü simgesine dokunun.
  4. İstatistikler seçeneğini giriniz.
  5. İstatistiğiniz görmek istediğiniz gönderilerinizi hikâyelerinizi seçiniz.

Hareketler sekmesinden, haftalık etkileşimleri ve gösterimlerinizi takip etme seçeneğiniz bulunmaktadır. İçerik sekmesinden, gönderilerinizin hikâyelerinizin performansınızı görmenize yardımcı olur. Hedef kitle sekmesinde ise zaman içerisindeki kitlenizin büyümesiyle alakalı birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sitemizden TikTok ürünlerine ulaşabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tiktok/begeni-satin-al/turk

Instagram İstatistikler Nedir?

Instagram istatistikler, yeni gelmiş bir özelliktir. İstatistikler sayesinde profilinizin kaç kez görüntülendiğini,takipçi sayılarınızda ki gelişmeleri ve gönderileriniz ile ilgili detaylı bilgileri görebileceksiniz.

Instagram İstatistiklere Nasıl Bakılır?

Instagram istatistiklere bakmak için, Instagram’a girdikten sonra Menü seçeneğini tıklamanız gerekir. Ardından Menü içerisinden İstatistiklere tıklamanız gerekir. Bu sayede istatistikleri görüntülemiş olursunuz.

Instagram Profilimi Ziyaret Edenleri Görebilir Miyim?

Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini görmeniz sayısal olarak, istatistikler kısmından mümkündür. Ancak kimlerin profilinizi görüntüleyenlerin isimlerini görmeniz mümkün olmayacaktır.

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir