İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?

Instagram, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler oluşumlardan biridir. Reels videoları ise Instagram’da etkileşimi artırmak için idealdir. Reels çekerek birçok kişiye ulaşabilir, sizi takip eden kitlenizi genişletebilirsiniz. Diğer yandan Reels video izlenme sayısı çeşitli parametrelere göre değişmektedir. Özellikle algoritmaya uygun olarak çekilen videolar Keşfet bölümünde yer alabilir ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşılabilir. 

Reels videoları, yeni bir akım olarak sosyal medyada yerini aldığından beri birçok kişinin dikkatini çekiyor. Instagram üzerinden Reels oluşturarak kişiler, takipçileri için eğlenceli bir ortam sunabiliyor. Genellikle kısa videoların birleştirip müzik eşliğinde takipçilere ya da geniş kitlelere sunulması ile oluşturulan bu videoların popülerliği ise hızla artmakta. 

Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Eğer Instagram kullanıcı hesabınız herkese açık ise Reels videoları Keşfet’te görünebilir, farklı insanlara ulaşabilirsiniz. Aksi halde takipçileriniz dışında çok fazla kişiye erişiminiz olmayacaktır. 

Instagram Reels İstatistikleri Neye Göre Belirlenir?

Instagram Reels istatistikleri, kullanıcıların takipçi sayısı, hesap görünürlüğü veya düzenli içerik paylaşma gibi parametrelere göte değişiklik gösterebilir. Ancak Instagram Reels videolarının geniş kitlelere hitap etmesi için kullanıcıların yüksek takipçili olma zorunluluğu yoktur. Dijitalleşen dünyada daha fazla kişiye erişmek ve Instagram üzerinden para kazanmak için ideal yollardan biri, düzenli Reels videosu paylaşmaktır. 

Instagram, kullanıma açıldığı günlerden bu yana birçok güncelleme ile sosyal medya kullanıcılarına hitap etmenin en iyi yolunu bulmayı amaçlıyor. Bu noktada Reels videolarının istatistikleri de her kullanıcıya özel olarak düzenleniyor. Böylece kullanıcılar, Reels istatistiklerini ayrıntılı bir şekilde inceleyip içeriklerini istatistiklere göre üretebilir. 

Instagram Görüntülenme Sayısı Neye Göre Değişir?

Instagram’da görüntülenme sayısı, Reels videolarının alt köşesinde yer alır. Keşfet’te önünüze çıkan bir videoyu birkaç kere izlediğinizde görüntülenme sayısını artırabilirsiniz. Ancak videonun ayrıntılı istatistiklerini görmek için profilinizde yer alan Reels sekmesine tıklamanız gerekir. Daha fazla detayı görmek için de tüm görüntülenmelerin, yorumların ve beğenilerin bulunduğu videonun alt bölümündeki İstatistikleri Gör bölümüne tıklamanız yeterlidir. Böylece içerik üzerindeki tüm etkileşimleri ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz. 

reels istatistikleri

Reels İstatistiklerine Nasıl Bakılır?

Bir Instagram kullanıcısıysanız ve Reel video izlenme istatistiklerinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde tüm istatistiklere erişebilirsiniz:

 • Öncelikle profilinize girin.
 • Profilinizde yer alan Reels sekmesini seçin. 
 • İstatistikleri incelemek istediğiniz videoya tıklayın. 
 • Reels videosu altında İstatistikleri Gör yazan yere tıklayıp incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Reels videolarınızın istatistiklerini genel hesap istatistikleri alanından da inceleyebilirsiniz. Bunun yanında profilinizdeki sağ üst bölümde yer alan üç noktadan da detaylara erişebilirsiniz. Instagram görüntüleme sayısı, erişim ve oynatımlar istatistiklerde yer alır. Kullanıcı bu istatistikler sayesinde içerik geliştirme aşamasında fikir sahibi olur. Video ilk oynatıldığında görüntüleme bir kere artmış olur. Böylece bir hesap ile etkileşime girilir.  

Reelslerim Neden Az İzleniyor?

Reels video izlenme sayısı az olan kullanıcılar, genellikle Instagram algoritmasına göre içerik paylaşmadığı için bu sorun ile karşılaşabilir. Bunun başlıca nedeni seyrek ya da düzensiz videolar paylaştırmaktır. Bu sorunun önüne geçmek için birçok kullanıcı ile etkileşime geçmeyi sağlayan Keşfet bölümüne çıkmayı hedefleyebilirsiniz. Böylece Reels video izlenme sayılarınızı artırabilirsiniz. 

Instagram algoritması genellikle sık ve düzenli olarak paylaşım yapan kullanıcıları öne çıkarır. Aynı zamanda hashtag kullanımı gibi etkileşim artıran detayları kullanmıyorsanız, videolarınız az izlenebilir. Reels videolarındaki bir diğer önemli unsur ise müziktir. Müzik seçimini popüler olan parçalardan yana kullanarak izlenme sayısında artışı sağlayabilirsiniz.

Reelslerim Nasıl Daha Çok İzlenir? 

“Reelslerim neden az izleniyor diye düşünüyorsanız, istatistiklerinizi iyileştirmek için aşağıdaki püf noktalara dikkat edebilirsiniz:

 • Reelslerin daha çok izlenmesi için öncelikle hesabınızın herkese açık olması oldukça önemlidir.
 • Keşfete çıkmak için popüler hashtag kullanımında bulunabilirsiniz.
 • Düzenli reeller paylaşıp takipçilerinizle aranızdaki etkileşim sıklığını artırabilirsiniz.
 • Popüler müzikler ile reels videolarını düzenleyebilirsiniz.

Instagram Reels izlenme arttırma için izlenme satın almak da bir seçenektir. Ancak organik takipçiler ile hesabınızı daha kolay ve etkili bir şekilde ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle Keşfet bölümünde yer almak, hesap etkileşim sayısını zirveye taşımaya yardımcı olur. Videolarınız Keşfet’te geniş kitlelere hitap eder. Böylece daha çok yorum, görüntüleme ve beğeni almaya başlarsınız. 

Reels paylaşımında etkileşim arttırmak için reels yorum ve reels beğeni satın alabilirsiniz.

Instagram Reels İzlenme Sayısı Fazla Olan Videolar Keşfete Düşer mi?

Instagram Reels istatistikleri, belirli bir algoritmaya göre düzenlenir. Algoritma sonucu kullanıcı kitlesine göre videolar belirli kişilerin önüne çıkarılır. Instagram Keşfet bölümünde her sosyal medya kullanıcısının zevkine göre kategorize edilmiş videolar bulunur. Bu Reels videoları; popüler müzikler, gündem konuları ve ses kayıtları ile düzenlendiğinde Keşfet alanına düşme ihtimali fazla olur. Bir Reels videosunun izlenme oranı Keşfet’te yer alma şansıyla doğrudan ilişkili değildir. Ancak çok izlenen videolar, genellikle daha hızlı bir şekilde bu bölüme düşer. 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün sosyal medya ve teknoloji çağı oluşu ile her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme ya da sosyal medya bazında yeni bir güncelleme yaşanabili...

Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Reels video izlenme sayısının, organik olarak yükseltilebileceği gibi satın alınan paketlerle de artırılabileceğini söyledik. İzlenme satın almak, Keşfet bölümünde yer almanın en hızlı yollarından biridir. Bununla birlikte kesin bir çözüm olmadığı bilinir. Popüler hesaplar, kendi takipçilerinin oluşturduğu izlenme sayısına destek olarak izlenme satın alabilir. Bu yöntemle izlenme sayısına fazla gösterip takipçilerine güven aşılayabilirler. 

reels video izlenme

Instagram Görüntüleme Sayısını Nasıl Artırırım?

Instagram’da görüntülenme sayısı artırmak amacıyla birçok yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler arasında sıklıkla tercih edilen organik olarak adlandırılan gerçek kişiler tarafından ilgi görmektir. Ancak organik takipçiler kadar izlenme satın almak da oldukça popüler hale gelmiştir. Aşağıdaki püf noktalarını uygulayıp Reels görüntülenme sayısını artırabilirsiniz:

 • Düzenli paylaşımlar yapmak için bir plan hazırlayın. 
 • Her gün olmasa bile iki günde bir paylaşım yapmaya gayret edin.
 • Videoları etkili görseller ve müzikler ile destekleyin.
 • Hashtagleri kullanmaya gayret edin.
 • Popüler içerikleri takip ederek içeriklerinizi bunlara benzer düzenleyin. 
 • Paylaştığınız Reels videoları hikayenizde paylaşıp takipçi kitlenize haber verin.
 • İzlenme satın alarak ilgi gördüğünüzü hem takipçilerinize hem de olası kitlenize gösterin. 
 • Etkili kapak fotoğrafları düzenleyip merak uyandırın.
 • Merak uyandıran açıklamalar yazarak hedef kitlenizin dışında da gizem yaratın.

Instagram Reels video izlenme istatistiklerinizi düzenli olarak kontrol ederek profilinizde yapmanız gereken düzenlemeleri belirleyebilirsiniz. Böylece video düzenlemelerini veriler doğrultusunda algoritmaya uygun hale getirebilirsiniz. Bu durumda hedef kitlenizi genişletip daha fazla izlenmeye erişebilirsiniz. Hedef kitlenizi genişletip izlenme oranlarınızı artırmak Keşfet’te yer almak için büyük fırsat sağlar. Popüler içerikleri inceleyip sonucunda kendi özgün ve dikkat çekici içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. 

Video İzlenme Satın Alınarak Keşfet’e Düşer miyim?

İzlenme satın almak, Instagramda belirli bir seviyede istatistiklerinizi düzeltmek için etkili olabilir. Ancak kalıcı bir çözüm olmamakla birlikte etkili olma garantisi bulunmaz. İzlenme paketleri satın almak takipçilerinize Reels videolarınızın ilgi gördüğünü göstermek için idealdir. Ara sıra izlenme satın alarak organik izlenme sayısına takviye yapabilirsiniz. Böylece Reels video izlenme oranlarınızı artırabilirsiniz. 

Video izlenme paketleri satın alarak Keşfet’e düşebilirsiniz. Bu durumda takipçilerinizle birlikte satın aldığınız paket izlenme oranlarınıza takviye olur. Yorumlarda popüler hashtag çalışmalarından faydalanarak da Keşfet’te görünme şansınızı artırabilirsiniz. Aynı zamanda hitap ettiğiniz kitleye uygun içerikler üreterek takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Böylece Instagram algoritmasına göre hareket ederek Keşfet’e düşme olasılığınızı yükseltebilirsiniz.

Instagram Reels izlenme satın almak için ilgili linke tıklayabilirsiniz!

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Reels İzlenme sayısı hesabınıza erişim sağlayıp paylaştığınız videoyu oynatan kişilerin istatistiklerine göre belirlenir.

Popüler içerikler üretmek, profesyonel çekimler yapmak ve düzenli paylaşım yapmak Reels videolarının izlenme oranını artırır.

Hesabınızın ayarlar gizli ise paylaştığınız reels videoları belirli bir görüntüleme saysına ulaşmadan görünmeyebilir. Aynı zamanda henüz kimse paylaşımınızı izlemediği için de görüntülenme sayısı görünmüyor olabilir.

Cemali Batın

Yazılar: 38

Herkese merhaba, Ben Cemali! Sosyal medya konusunda yaklaşık 10 yıllık deneyime sahibim. İlk olarak Facebook üzerinde başlayan serüvenim git gide bir maceraya ve daha sonra tutkuya dönüştü. Sonra ise tüm platformlar hakkında elimden geldiğinde bilgi edindim. Şimdi ise 10 yıl içerisinde öğrendiğim ... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur? Hakkında İlk Yorum Yapan Sen Ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 49 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.