İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 

Hikayeler, Instagram’a eklendiği günden beri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Kimimiz Story kimimiz Hikâye desek de bu günlük fotoğraflar, takipçilerimizle anlık olarak istediklerimizi paylaşmamızı sağlıyor. Post gibi de kalıcı olmadıkları ve 24 saatten sonra silindikleri için de birçok kullanıcı post yerine hikâyeyi tercih ediyor ve reels videosunu hikayede paylaşma işlemini gerçekleştiriyor. Instagram Reels da aynı hikayeler gibi sansasyon yaratan bir özellik oldu. İlk başta herkes ön yargılı olsa da şimdi Instagram’ın vazgeçilmez parçalarından biri. Çoğu kullanıcı, beğendiği Reels videosunu hikâyede paylaşma, takipçilerine gösterme ihtiyacı duyuyor. Ne yazık ki hikâyede her zaman Reels videosunun tamamını göremediğimiz zamanlar oluyor. İşte bu yüzden, bugünkü yazımızda Instagram’da Reels videosunun tamamını hikâyede paylaşma nasıl yapılır, beraber öğreneceğiz. Bu sayede Reelsin tamamını hikâyede paylaşma adımlarını takip ederek gönül rahatlığıyla videolarınızı paylaşabilirsiniz. Gelin lafı uzatmadan reels videosunun tamamı hikâyede nasıl paylaşılır öğrenelim. 

Instagram Reels Nedir? 

İlk ortaya çıkarıldığında büyük ilgi ve merak uyandıran Instagram Reels, Instagram platformunda kısa ve yaratıcı videolar oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir. Ara yüz ve kullanım açısından TikTok’a benzeyen bu özellik, kullanıcıların 15 saniyeye kadar kısa videolar kaydetmelerine, düzenlemelerine ve paylaşmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, bu videolara istedikleri müzik, ses efektleri, görsel efektler veya fotoğrafları ekleyerek yaratıcı içerikler oluşturabilmektedir. Instagram Reels, genellikle eğlenceli, yaratıcı ve etkileyici içeriklerin paylaşıldığı bir platform olarak günümüzde tanınır hale gelmiştir. İşte Reels videolarının bazı özellikleri: 

 • 15 saniyeye kadar video kaydetme 
 • Birden fazla video klibi bir araya getirme 
 • Müzik, metin, efektler ve filtreler ekleme 
 • Hızlandırma ve yavaşlatma gibi düzenleme araçları 
 • Reels videolarını Keşfet sekmesinde daha fazla kişiye ulaştırma 

Bir Instagram reels hazırlama rehberi ile daha etkili reels videoları oluşturabilirsiniz. Reels videoları, ana sayfanızda, Hikayelerinizde ve Keşfet sekmesinde paylaşılabilir. İşte bugünkü yazımızda diğer alanlardan ziyade, Instagram’da Reels videosu hikâyede nasıl paylaşılır ve daha da önemlisi Reels videosunun tamamını hikâyede paylaşma nasıl gerçekleştirilir öğreneceğiz. 

Instagram Hikâyede Reels Videosu Nasıl Paylaşılır? 

Reels videoları günümüzde oldukça popüler hale geldiği için, herkes birbiriyle Reels videoları paylaşır oldu. Bunun daha da büyük bir bölümünü ise hikâyede paylaşılan Reels videoları oluşturdu. Yeni paylaştığı videoyu takipçileriyle paylaşmak isteyen Influencerlar olsun ya da sadece beğendiği bir videoyu takipçilerinin görmesini isteyen Instagram kullanıcıları olsun, büyük bir çoğunluk Reels videolarını hikâyede paylaşmakta. Instagram’da Reels videosu hikâyede nasıl paylaşılır merak ediyorsanız, işte takip etmeniz gereken basit adımlar: 

 1. Öncelikle, Instagram uygulamasını açın ve ana ekranınızda sağ üst köşede bulunan artı işaretine dokunun. 
 2. Ardından, alttaki menüden “Reels” seçeneğini seçin ve istediğiniz Reels videosunu seçin veya oluşturun. 
 3. Reels videosunu oluşturduktan veya seçtikten sonra, altta bulunan “Hikaye’ye Paylaş” seçeneğine dokunun. 
 4. Son olarak, isterseniz eklemek için hikayenize metin, çıkartma veya diğer öğeler ekleyin ve ardından “Hikâyeyi Paylaş” düğmesine dokunun. 
instagram hikayede reels videosu nasıl paylaşılır

İşte bu kolay adımları takip ederek siz de istediğiniz Reels videosunu hikayenizde paylaşabilirsiniz. Eğer bir başkasının Reels videosunu paylaşmak istiyorsanız, gelin sıradaki başlığımıza geçelim. 

Başkasının Reels Videosu Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 

Her zaman kendi Reels videomuzu kendi hikayemizde paylaşmıyoruz. Bazen de hoşumuza giden, fikirlerine katıldığımız veya görülmesini istediğimiz Reels videoları da karşımıza çıkıyor. Yazımızın bu kısmında başka hesaplarda gördüğümüz Reels videosunu kendi hikayenizde nasıl paylaşırız beraber öğreneceğiz. Başkasının Reels videosunu Hikâyede paylaşma için şu adımları izleyebilirsiniz: 

 1. Beğendiğiniz Reels videosunun altında bulunan üç nokta simgesine dokunun. 
 2. Açılan menüden “Hikâyede Paylaş” seçeneğini seçin. 
 3. Ardından, isterseniz metin veya diğer öğeler ekleyerek hikayenizi düzenleyin. 
 4. Son olarak, hikayenizi paylaşmak için “Hikâyeyi Paylaş” düğmesine dokunun. 

Başkasının Reels videosu veya kendi videonuz olsun, Hikayeler özelliği sadece belli bir süre boyunca videoyu paylaşmanıza izin veriyor. Eğer videonun tamamını paylaşmak istiyorsanız, bir sonraki başlığımızda uzun Reels videosunu hikâyede paylaşma işleminin nasıl yapıldığını beraber öğreneceğiz. 

Instagram Reels Videosunun Tamamını Hikâyede Paylaşma 

Söz konusu reels videosunun tamamı hikâyede nasıl paylaşılır sorusu olduğunda, ne yazık ki Instagram bu özelliği tam olarak sunamıyor. Şu anda Instagram’da Reels videosunun tamamını hikâyede paylaşma seçeneği mevcut değil. Dışarıdan bir uygulama indirmek istemiyorsanız, Reels videosunun bir kısmını veya ekran görüntüsünü alarak hikâyede paylaşabilirsiniz.  

Ama eğer yeniliklere açıksanız, size bir çözüm önerimiz var! Instagram Media Saver kullanarak ya da InstaTakipci Instagram Reels Video İndir aracını kullanarak Reels videolarınızın tamamını hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bu kestirme sayesinde Instagram’daki herhangi Reels videosunu veya diğer videoları iOS cihazınızdaki Fotoğraflar kısmına indirebilirsiniz. Gelin, bu kestirme sayesinde reels videosunun tamamı hikâyede nasıl paylaşılır öğrenelim. 

 1. Instagram uygulamasını açın ve Reels sekmesine gidin. 
 2. Paylaşmak istediğiniz Reels videonuzu seçin. 
 3. Sağ alt köşedeki “Paylaş” düğmesine tıklayın. 
 4. Açılan menüden “Instagram Media Saver”ı seçin ve videonuzu indirin.  
 5. Reels videosunu indirdikten sonra yeni hikâye ekleme ekranını açın. 
 6. Fotoğraflarınız arasından paylaşmak istediğiniz Reels videosunu seçin ve ekleyin. Her video 15’er saniye olacak şekilde Instagram bu videoyu kırpacaktır.  
 7. Bu ekrandan istediğiniz efekti veya metni ekleyerek videonuzu paylaşabilirsiniz!  

Peki neden Instagram Reels videosunun tamamını hikâyede paylaşma için eklentilere ihtiyaç duyuyoruz? Full haliyle paylaşamamamızın nedeni ne? Bu da bir sonraki başlığımızın konusu.  

Instagram Hikayesine Tam Reels Videosu Ekleyememe Nedenleri Nedir? 

Instagram’da Hikâyeye tam Reels videosu ekleyememe sorunu birkaç nedenle olabilir. Bunlar arasında güncel olmayan bir Instagram sürümü kullanma, internet bağlantısının zayıf olması, cihazda depolama sorunları veya Instagram’ın sunucularında yaşanan geçici bir sorun yer alabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşırsanız, Instagram uygulamanızı güncellemek, internet bağlantınızı kontrol etmek veya bir süre beklemek gibi çözümleri deneyebilirsiniz. Bunlar haricinde bazı sebepler de olabilir. İşte Instagram Reels hikâyede tamamını paylaşma konusunda çıkabilecek engeller: 

 • Reels videosu çok uzun: Reels videoları 15 saniye ile sınırlıdır. Daha uzun bir videoyu hikayenize eklemek için videoyu bölmeniz gerekir. 
 • Reels videosu özel: Reels videosu özel bir hesaba aitse, hikayenize ekleyemezsiniz. 
 • Teknik sorunlar: Instagram’da teknik bir sorun olabilir. Bu durumda, daha sonra tekrar denemekten başka bir seçeneğiniz yoktur. 

Instagram Reels ve Hikâye: İçerik Paylaşımında Yeni Yollar 

Instagram Reels, kullanıcıların kısa ve yaratıcı videolar oluşturarak kendilerini ifade etmelerini sağlayan popüler bir özelliktir. Reels, kullanıcıların müzik, efektler, metinler ve diğer öğelerle videolarını özelleştirmelerine olanak tanırken, Instagram Hikâye üzerinden paylaşma seçeneği de bulunmaktadır. Instagram Reels, kısa videolar aracılığıyla etkileşimi artırmak için ideal bir araçtır. Hikayeler ise Reels videolarını daha geniş kitlelere ulaştırmak ve etkileşimi daha da yükseltmek için mükemmel bir platformdur. Reels videolarını hikayelerde paylaşarak: 

 • Daha fazla kişiye ulaşabilir, 
 • Etkileşimi artırabilir, 
 • Marka bilinirliğinizi yükseltebilir, 
 • Eğlenceli ve yaratıcı içerikler oluşturabilirsiniz. 
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Reels ve hikayeleri birlikte kullanarak Instagram’da daha başarılı bir şekilde varlık gösterebilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Bu Reels videolarını paylaşırken kırpılmasını istemiyorsanız, Instagram’da Reels videosunun tamamını hikâyede paylaşma konulu bu yazımızda kırpmadan bir videonun tamamını nasıl paylaşabileceğinizi konuştuk. Sizde bu adımları takip ederek istediğiniz Reels videolarını paylaşabilir, etkileşimlerinizi artırabilirsiniz. 

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evet, başkasının Reels videosunu hikayenizde paylaştığınızda, genellikle videoyu paylaştığınız kişiye bir bildirim gider. Ancak, bu bildirimler bazen kullanıcı ayarlarına bağlı olarak değişebilir veya alınmayabilir. 

Evet, hikayenizde paylaştığınız Reels videosunu düzenleyebilirsiniz. Instagram’ın düzenleme araçlarıyla metin ekleyebilir, çıkartmalar kullanabilir veya videoyu kırpabilirsiniz. 

Evet, Instagram Hikayenizde Reels paylaşmak genellikle etkileşiminizi artırabilir. Instagram reels, kullanıcıların dikkatini çeken eğlenceli ve yaratıcı içerikler olduğu için hikayenizin görünürlüğünü ve etkileşimini artırabilir. 

Reels videolarınızı hikayelerinizde paylaşırken telif hakkı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Özellikle müzik veya diğer içeriklerde telif haklarına sahip olan materyalleri kullanırken dikkatli olmanız önemlidir. Telif hakkı sorunlarıyla karşılaşmamak için lisanslı müzikleri veya kendi içeriklerinizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Reels videosunu hikayenizde paylaştığınızda genellikle çözünürlük sorunu yaşamazsınız. Ancak, bazı durumlarda Instagram’ın sunucularında veya bağlantıda yaşanan sorunlar nedeniyle çözünürlük düşebilir veya video kalitesi etkilenebilir. Bu durumlar genellikle geçici olup, çoğunlukla çözülür. 

Ezgi Tunç

Yazılar: 7

1995 yılında İstanbul'da doğdum. Uzun zamandır sosyal medya uzmanıyım. İçerik yazmaya olan ilgim dolayısıyla özellikle dijital pazarlama ve sosyal medya alanındaki bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır?  Hakkında İlk Yorum Yapan Sen Ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 20 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.