Instagram Reklam Linki Dönemi Başladı

Instagram Reklam Linki Dönemi Başladı

Instagram’ın reklam projesi her geçen gün biraz daha önem kazanmaya başladı. Zira söz konusu projenin önem kazanmasının nedeni Instagram’ın her gün artan kullanıcı sayısı. Kullanıcı sayısı ne kadar artar Instagram ne kadar tercih edilirse söz konusu reklam projesine de o kadar destek veriliyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde bir reklam açıklaması yapan Instagram artık reklam görselleri almaya başlayacaklarını dile getirmişti. Bu aşama Instagram’ın reklama girişinin ilk aşaması oldu. Yaklaşık 1 senedir kullanılan bu yöntem tutulmuş olacak ki Instagram yetkilileri yeni reklam anlaşmalarına gitmeye başladı. Hem kendi gelirlerini hem de kullanıcıların gelirlerini artırmak isteyen Instagram artık reklam linki uygulamasına da geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Link uygulamasını yaklaşık 1 hafta kadar önce tanıtan Instagram bugün itibaren sistemi kullanmaya da başladı. Söz konusu sisteme göre artık kullanıcılar ürün reklamları için sayfa yönlendirmesi yapabiliyor. Yani eğer ki Instagram üzerinden satış yapıyorsanız reklam linkleriniz aracılığı ile kullanıcıları ana sayfanıza yönlendirebiliyorsunuz. Ya da sayfanızdan link çıkışları yaparak özel oluşturulmuş reklam sayfalarına yönlendirme gerçekleştirebiliyorsunuz. Kullanıcılara çok daha fazla reklam yapma imkânı sunan bu yenilikler sayesinde diğer kullanıcılarda ilgilerini çeken ürünler hakkında çok daha fazla bilgi edinebilecek. Bunun dışında yapılması düşünülen en büyük yeniliklerden biri de “satın al butonu”. Zira bildiğiniz gibi Instagram’da birçok sanal mağaza bulunuyor. Özellikle butikler için kullanılan bu sistemler büyük bir ayrıcalık sağlayacak. Direk olarak kullanıcı beğendiği ürünü satın al butonu ile elde edebilecek. Böylece güvenlikte artmış olacak. Tüm bu reklam ve satış uygulamaları ile kısa sürede büyük bir kazanç sağlayacağı kesin olan Instagram’ın sürekli bu alanda yenileme yapması da bekleniyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme/tek-video

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4.5
158
  1. Meryem SAKA

    Reklam linkleri iyi oldu belki firmalar için ama her paylaşımın peşine bir reklam biz kullanıcılar olarak bıktık diyebiliriz. Bunun bir yöntemi olmalı veya kuralı böyle gitmez arkadaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir