Instagram Reklam Sistemi Büyümeye Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın dev uygulamalarından biri olan Instagram, diğer sosyal medya uygulamalarının önüne geçmek için bazı adımlar atmaya başladı. Sektörde tamamen liderliği eline almak isteyen uygulamanın bu konuda yaptığı atılımlar ise bir bir ortaya çıkıyor. Instagram’ın son olarak özel bir çalışma başlattığı konu ise uygulamanın reklam sistemi oldu. Yapılan açıklama ile beraber Instagram’ın reklam sisteminde bir değişikliğe gidildiği ve artık reklam yönüne özel bir çalışma yapılacağını biliyorduk. Bunu sadece kullanıcı bazında yapmayan uygulama kullanıcıların yanı sıra reklam politikalarında firma ve markalar içinde özel çalışmalar yapmaya başladı. Değişen reklam politikaları sayesinde Instagram kısa süre önce aktif bir şekilde reklam geçişlerini bile kullanmaya başlamıştı. Uygulamanın attığı tüm bu adımların ve yaptığı değişikliklerin ise sonuçları sonunda gelmeye başladı.

Instagram Reklamda Bir Numara

Tüm bunlarla beraber son rakamlar aslında Instagram’ın ne kadar başarılı olduğunu da kanıtlamış durumda. Son rapora göre uygulama firmalarla yeni anlaşmalar yapmaya başladı. Reklam göstermeye başladığı dönemde Instagram’ın sadece belli başlı büyük markalarla anlaşmaları vardı. İş ortaklığı şeklinde başlayan kampanya daha sonra ise giderek artış göstermeye başladı. 200.000 bin firma ile anlamaya varan ve bu sayıda reklam anlaşması yapan Instagram’ın sadece 200.000 bin firma ile anlaşması bile Instagram’ın tüm bu reklam politikası içerisinde başarıyı yakaladığını gösteriyordu. Fakat söz konusu rapora göre Instagram tam 5 katı büyüme gösterdi.

Instagram reklam gelirleri

Instagram firmaları

Kullanıcı sayılarını arttırması bir yana dursun Instagram’ın firmalarla yaptığı anlaşmalar sonrasında şu an uygulamanın 1 milyon firma ile reklam ortaklığının olduğu ortaya çıktı. 5 Katı büyüme gösteren reklam hacmi Instagram gelirlerini de 5 katı arttırmış oldu. Firmalarla Instagram’a arasında artan uyumun nedeni ise aslında uygulamanın kullanıcı sayılarının artış hızı ve aktifliği. Instagram’ın 200 bin firma ile anlaştığı dönemde uygulamanın üzerinde geçirilen sürenin çok daha az olduğu biline bir detay. Şimdi ise gelen güncellemeler sonrasında uygulamanın canlı yayın ve özellikle hikayeler özelliği gibi ekstra sistemleri ile çok daha fazla kullanılmaya başlandığı açıklandı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Sayfada Reklam Gösterme Uygulamasına Devam Kararı Aldı

Instagram Reklamları Artmaya Devam Eder Mi?

Uygulamanın üzerinde geçirilen sürenin artış göstermesi firmaların Instagram’ı tercih etmesinin ana nedeni. Hem uygulamada geçirilen sürenin artış göstermesi hem de artış görselliğin daha çok öne çıkmasının da etkisi oldukça fazla. Ayrıca uygulamanın video sürelerini 1 dk olarak uzatması ve canlı videolar içinde kayıt özelliğinin gelmesi reklam gösterim imkanlarının beklenenden bile daha çok artış göstermesini sağladı.

Tüm bu artıları ardı ardına koyduğumuz da ise Instagram’ın firma sayısının 1 milyon rakamına ulaşması anlaşılabilir bir durum. Tabi ki rakamların bu kadar artış göstermesi ile beraber Instagram gelirlerinin de şu an için zirve noktasında olduğunu da söylemek gerekiyor. Böyle devam ederse uygulama dünyanın en çok kazanan sosyal medya uygulamalarından biri olma yolunda da ilerleyecek gibi gözüküyor. Zaten şu anda ki konumu da pek farklı değil.

Instagram Reklam Sistemi Büyümeye Başladı
4.4 (88.8%) 25 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Rezervasyon Dönemi Geliyor başlıklı makalemizde instagram rezervasyon, instagram rezervasyon güncellemesi ve instagram rezervasyon kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir