Insatagram reklamları

Instagram Reklam Yönetimi İle Etkili Reklamlar

Son dönemin en popüler uygulamalarından biri Instagram. Özellikle Twitter gibi platformlardan farklı bir yapıya sahip olan Instagram’a gösterilen bu ilgi sayesinde yeni kazanç yolları da oluşuyor. İşte bu kazanç yollarından biri de Instagram’ın üzerinden reklam yapmak. İlk bakış da anlam veremeseniz de detaylı düşünüldüğü zaman Instagram reklamları televizyon reklamlarından bil kimi zaman daha etkili. Bu durumun nedeni hem Instagram’ın dünya genelinde kullanıcılarının olması hem 300 milyon gibi devasa bir kullanıcı kitlesine sahip olması. Bu duruma ülkemiz açısından bakarsanız 78 milyon gibi bir nüfusumuz var. Sadece 2-3 milyon gibi bir rakamın belli reklamlarla karşılaştığı ve televizyon reklamlarının buna rağmen gördüğü ilgiyi düşünün.

Şimdi bunu her gün düzenli olarak kullandığınız ve birçok kişinin de düzenli olarak profiline baktığı Instagram için düşünün. Sadece kullanıcı sayısı yaklaşık 300 milyon kişiyi buluyor. Aradaki farkı bu rakamlar ile net bir şekilde görmeniz mümkün. Tabi hal böyle olunca Instagram üzerinden yayınlayacağınız reklamlarında oldukça etkileyici olması şart. Zira size ayrılan 3-5 sn gibi bir zamanda insanları etkilemeli ve reklamını göstermelisiniz. Bu durumda çok daha fazla çalışma isteyebilir. Unutmayalım ki iyi bir reklam satıştan çok daha önemli olabilir. Bunun için öncelikle reklam tasarımlarının etkileyici yapılması şart. Eğer reklamınızı en iyi şekilde tasarladıysanız artık ikinci aşamaya geçmeniz gerekiyor. İkinci aşama yaptığınız reklam tasarımının nasıl ve nerede kullanılacağınız olacak. Bu konuda da dikkatli olmakta yarar var. Zira kullanıcılar çok fazla reklam görmekten pek hoşlanmayabilir. Bu da sizin reklamlarınızın izlenme tıklanma oranlarını düşürecektir. Bu nedenle yerleşimde oldukça önemli. Bu konuda da genelde tercih gören yöntem ise yazı içi verilebilecek bir reklam linki. Bu sayede fotoğraflara not düştüğünüz yazıları reklam gösterme alanı olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte reklamın paylaşılan resimleri kapatmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm bunlara uyduğunuz ve reklam sürelerini de göze batmayan kısa ama etkili sürelerde oluşturursanız çok kısa süre içerisinde başarıya ulaşabilirsiniz.

Instagram Reklam Yönetimi İle Etkili Reklamlar
4.5 (90.45%) 199 votes

Bir önceki yazımız olan Selfie Çılgınlığının Önüne Geçilemiyor başlıklı makalemizde instagram, Öz Çekim ve Selfie hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir