Instagram Reklamları nasıl kullanılır

Instagram Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Instagram’ın 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış olması uygulamanın artık sadece kişisel kullanıcılar için kullanılmadığını da söylemek gerekiyor. Bunun dışında artık markalar ve çok daha önemlisi dünya pazarına açılmış dev firmalarda Instagram’ı firmaları için kullanmaya başladı. Bu noktada özellikle firma hesapları için reklam konusunun da ön plana çıktığını söylemek gerekiyor. Zira firmalar sadece Instagram’ı etkinliklerini haber vermek veya kendileri ve ürünleri hakkında bilgi vermek için kullanmıyor. Bunun dışında markanın reklamları içinde Instagram kullanılıyor. Tabi bu durumda öncelikle kullanıcıların Instagram ile beraber reklam oluşturmaları gerekiyor. Instagram’da reklam oluşturmasıyla beraber kullanıcılarında Instagram’da kendi reklamlarını yayınlamaları sağlanıyor.

Bunun dışında kişisel kullanıcılarda reklam yayınlama işlemi yapılıyor. Bunun için işse kullanıcıların öncelikle yayınlanacak olan reklamlarını oluşturmaları gerekiyor. Reklamları oluşturmak için ise kullanıcıların kullanacakları iki farklı yöntem var. Bunlardan birisi Facebook’un özel reklam akışını kullanmak bir diğer ise Power Editor adı verilen uygulamayı kullanmak. Her iki reklam oluşturucu sayesinde de kolaylıkla reklam kolajları oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede oluşturduğunuz reklamları da doğrudan Instagram’a gönderebilmeniz mümkün. Bu sayede reklamlarınızda tam uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tek yapmanız gereken reklamları oluştururken kolajı hatasız düzenlemek.

Instagram Reklamları Nasıl Oluşturulur?
4.5 (89.32%) 281 votes

Bir önceki yazımız olan Selena Gomez’den Instagram Açıklaması başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram'ın zirvesi ve Selena Gomez hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Üzerinden Para Kazanma
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir