Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram ilk çıktığı günden beri büyük bir ilgi görmüş ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Instagram’da günde binlerce paylaşım yapılmakta olup, kullanıcılar başkalarının paylaşımlarını beğenebilmekte ve yorumlayabilmektedir. Fakat birçok kullanıcı başka birinin paylaştığı gönderiyi nasıl paylaşacağını bulamamakta ve bunu araştırmaktadır. Bu yazımızda Instagram repost konusunu işleyerek, başkalarının gönderilerini nasıl paylaşacağınızı anlatacağız.

Instagram Repost

Birçok sosyal medya platformunda başkaları tarafından yapılan paylaşımlar kendi sayfanızda da paylaşılabilmektedir. Fakat Instagram kendi özelliklerinde buna imkân vermemektedir. Bu nedenle kullanıcılar programlar ve uygulamalar sayesinde bu özelliği kullanabilmektedir. Başka bir kişi tarafından paylaşılan gönderiyi siz de sayfanızda paylaştığınızda Instagram repost yapmış oluyorsunuz. Bu işlem için piyasada bulunan ücretli ve ücretsiz birçok program vardır. Burada size tavsiye edeceğimiz programlar sayesinde sorun yaşamadan Instagram repost işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

instagram repost

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Başka bir kullanıcının gönderisini telefonunuza indirmeden direk olarak paylaşmak istiyorsanız size önereceğimiz uygulamalardan birini indirmelisiniz. Uygulamaları Google play store ya da App store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Bu uygumalar şuan için güvenilir ve rahatlıkla kullanabileceğiniz şekilde seçilmiştir. Fakat yine de temkinli olmanızda fayda vardır. Günümüzde birçok dolandırıcı bu tarz uygulamalar sayesinde Instagram hesaplarını çalmakta ve çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Öncelikle adroid işletim sistemine sahip cihazları kullananlar Insta Repost uygulamasını buradan indirebilirler. İOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız da buraya tıklayarak Repost uygulamasını indirebilirsiniz.

Repost Uygulamasının Kullanımı

Yukarıda belirttiğimiz uygulamalardan birini indirdiğinizde öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesaba giriş yaptıktan sonra arkadaşlarınızın ya da başka hesapların paylaştığı gönderilerden repost etmek istediklerinizi seçip bu programlar sayesinde repost yapabilirsiniz. Repost yapmak için paylaşmak istediğiniz gönderiyi seçin ve repost butonuna tıklayın. Açılan pencereden gerekli açıklama vb. ayarları yaptıktan sonra paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Instagram repost sayesinde birçok kullanıcı sayfasının reklamını yapabilmekte ve bunu dolaylı yoldan bir kazanca dönüştürebilmektedir.

Instagram repost nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

instagram-ekran-goruntusu

Böyle söylememizin sebebi ekran görüntüsü özelliğinin amacının yabancı kişilerin sizin hikayelerinizi çalmasını ve saklamasını önlemek olmasıdır. Bu amaç Instagram’ın diğer pek çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kullanıcılarının fotoğraflarının kopyalanmasına karşı bir önlem olarak da görebiliriz. Bu özelliğin kısacası yalnızca kullanıcıları korumak üzerine çıkarıldığını söyleyebiliriz. Yeni gelen Instagram ekran görüntüleme özelliğinin eksilerini ve artılarını ilerleyen zamanlar için de göreceğiz.

Yıl Başından İtibaren Gelen Bütün Güncellemeler

Instagram geliştiricilerinin yıl başından itibaren yaptığı bütün güncellemeler kullanıcı ve rekam verenler üzerineydi. Bu güncellemelerden bazıları iyi tepkiler alırken bazıları da olumsuz tepkilerle karşılandı.

instagram-özellikleri

Son görülme özelliği; Bu özellik daha önce Facebook ve whatsapp gibi aynı şirket uygulamalarında da kullanılan bir özellikti. Yıl başında getirilen bir güncelleme ile artık Instagram direkt mesajlar özelliği içinde son görülme zamanınız diğer kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Bu uygulamadan hoşlanmayan kişisel uygulamayı ayarlardan hareketler durumunu göster seçeneğini kapatarak kurtulabiliyor.

GIF çıkartmalar ve Type özelliği; Bu özelliklere yıllardır kullanılan yüz maskeleri ve yazı yazma özelliğinin biraz daha geliştirilmiş versiyonları diyebiliriz. GIF’ler bildiğiniz gibi hareketli resimlerden oluşan eğlenceli bir grafik biçimidir. GIF’lerin Instagram hikayelerde kullanılmaya başlaması birçok kullanıcıyı memnun etti ayrıca Type özelliği de yeni yazı fontları ve renkleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

Reklam verenler için ise iki yeni reklam modeli yayınlandı. Bu reklam modelleri koleksiyon reklam modeli ve karosel reklam modeli olarak adlandırıldı. Bu modeller ile birlikte reklam verenler ve özellikle e-ticaret şirketleri sosyal medya üzerinden daha çok satış yapma imkanı yakalamış oldu.

Instagram repost nedir?

Instagram’da başka bir kişi tarafından paylaşılan gönderiyi siz de sayfanızda paylaştığınızda Instagram repost yapmış oluyorsunuz.

Instagram repost nasıl yapılır?

Repost yapmak için harici bir uygulama kullanmanız gerekmektedir. Instagram repost işlemlerinizi güvenle yapabileceğiniz uygulamaları yazımızda sizinle paylaştık.

Instagram paylaşımları nasıl silinir?

Instagram’da yaptığınız paylaşımları silmek için paylaşımın seçeneklerine girerek ” Sil” yada “Arşivle” diyerek paylaşımınızı yayından kaldırabilirsiniz.

Instagram Repost ücretli mi?

Instagram Repost ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir programdır fakat uygulama içindeki bazı özellikler ücretlidir.

Hikayede Repost nasıl yapılır?

Sizden bahsedilen hikayeye tıklayın, mesaj kutunuza bahsedildiğinize dair bildirim gelecektir. Daha sonra bunu hikayenize ekleyin seçeneğini göreceksiniz tıklayın ve hikayenizi yeniden düzenleyerek paylaşın.

Repost için hangi uygulamalar kullanılır?

RegramPost, Repost for Instagram, InRepost gibi uygulamarı Repost yapmak için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Repost yaparken gönderideki yorumlarıda paylaşmak istiyorum bu mümkünmü? Yani sadece resimi veya videoyu değil altındaki yorumları paylaşmak istiyorum