Instagram sorunları

Instagram Sahte Hesap Sayısı Yine Artışa Geçti

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

2010 yılından 2015 yılına kadar ki kısa tarihinde büyük bir başarıya imza atan Instagram bu süre içerisinde kullanıcı sayısını 10 kat arttırmayı başardı. Artan kullanıcı sayısıyla beraber Instagram en popüler uygulamalardan biri haline geldi. Bu durum hackerların ve dolandırıcılarında gözlerini Instagram’a çevirmesine neden oldu. Hal böyle olunca sahte hesap adı verilen ve genelde amacı sahtecilik olan kişilerin kullandığı hesap kavramı ortaya çıkmaya başladı. Bu konuda özellikle taklit hesapların yönetimi konusunda Instagram’ın ağır eleştiriler almaya başlamıştı. Instagram’da bunun üzerine en büyük sahte hesap temizliğine başlamış ve 50 milyona yakın hesabı silmişti.

Sahte hesap operasyonunun üzerinden 1 yıl geçmişken açıklanan veriler yine şaşırttı. Yapılan temizleme işleminden sonra yine bir sene içerisinde sahte hesapların sayısının binlerce sayıda artış gösterdiği ortaya çıktı. Özellikle son aylarda sahte hesap şikayetlerinin de yeterince cevaplanmaması bu konudaki açığı çoğalttı. Toplam kullanıcıların yüzde 5 gibi bir kısmının sahte hesaplardan oluştuğu söylenirken resmi rakamların ne zaman açıklanacağı da merak konusu. Artan kullanıcı sayısı ile sahte hesap sayılarının da arttığını söylemek mümkün. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın nasıl bir karar alacağı ve sahte hesap temizleme işlemi için yeni bir yöntem deneyip denemeyeceği merak konusu oldu. Bu konuda da kararın yıl onu verileceği söyleniyor.

Instagram Sahte Hesap Sayısı Yine Artışa Geçti
4.5 (90.13%) 156 votes

Bir önceki yazımız olan Falcao Instagram Hamleleri İle Fenerbahçelileri Coşturdu başlıklı makalemizde Falcao, Falcao Instagram ve Instagram futbolcular hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Güncellemelere Devam Ediyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir