Instagram kullanımı

Instagram Sahte Hesaplar İçin Harekete Geçti

300 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak sosyal medya platformları arasında birinciliğe yaklaşan Instagram kullanıcı sayısını arttırması ile yeni girişimlerine de başladı. Bu bağlamda Instagram yetkililerinin yaptığı açıklamalarda yeni bir uygulamanın kullanılmaya başlandığı anlatıldı. Instagram üzerinde ki sahte hesapları dikkate alarak yapılan bu yeni uygulama bir anda dikkatleri üzerine çekti. Yeni uygulama her hangi bir ver ya da yenilik içermiyor. Bu yeni uygulama sade kullanıcılara yönelik. Instagram bu alanda ki en büyük sorunlardan biri olan sahte hesapları engellemek için böyle bir uygulamaya gidiyor.

Yeni uygulama ile Instagram artık sahte hesapları tamamen ortadan kaldırılacak. Sahte hesapların tek tek kapatılması ve kötü amaçlı kullanıcıların silinmesi sonucu birçok hesabın takipçi sayılarının da düşmesi anlamına geliyor. Instagram yetkilerinin yaptığı açıklamaya göre hesabını açan fakat hiçbir aktivitesi olmayan hesaplarda sahte hesaplar olarak görülecek ve bu hesaplarda silinecek. Tüm bu sahte ve pasif hesapların silinmesi durumunda ise Instagram’ın kullanıcı sayısında bir düşüş yaşanacak. Yaşanacak olan bu düşüşün ne kadar olacağı ise merak konusu. Tüm bunların yanında artık Instagram hesap açılırken çok daha dikkatli davranarak baştan sahte hesapları engelleyecek gibi. Zira her seferinde bu kadar sahte hesabı kapatmak mümkün olmayabilir. Yetkililerden gelen açıklamalarda bu yönde.

Instagram Sahte Hesaplar İçin Harekete Geçti
4.5 (89.62%) 262 votes

Bir önceki yazımız olan Apple 2014 Yılının En İyi Uygulamalarını Açıkladı başlıklı makalemizde Apple, Apple Anketi ve Apple uygulama sıralaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Stories İçin Yeni Özellik
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir