Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Kullanıma Girdi

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Kullanıma Girdi

Sosyal medya güncellemelerine Instagram damga vurdu. Öyle ki son verilere göre bu alanda en sık güncelleme yayınlayan uygulamaların başında Instagram geliyor. Henüz geçen hafta yayınlanan hikayeler güncellemesi ve direct mesaj güncellemelerinden sonra, bu konuda kendini kanıtlayan sosyal medya uygulamasının bundan sonraki süreçte yayınlanacak olan güncellemelerde de daha çok işleyişi baz alan değişiklikleri öne çıkaracağından söz etmiştik. Açıklamalardan sadece bir hafta sonra işleyişi baştan sona değiştirecek yeni bir güncellemeyle daha karşı karşıya kaldık. Bu kez Instagram Seni Takip Ediyor sistemi devreye girdi. Hemen detaylara ve yeni özelliğin kullanımı nasıl değiştireceğine geçelim.

Instagram’da karşınıza çıkan ve takip etmediğiniz bazı kullanıcılarının isminin altında ‘seni takip ediyor’ yazısı mevcuttur. Buradan, takip etmediğiniz kullanıcıların sizi takip edip etmediğini öğrenebiliyorsunuz. Yaptığı güncellemelerle kullanıcılarının uygulama içerisinde daha çok zaman geçirmelerini ve bilgi akışının da tam sağlanmasına olanak tanıyan Instagram yetkilileri, yeni kullanıcıların da Instagram’a kaydolmasını sağlamaktadırlar. Yeni yapılan yeniliğe göre ise Instagram da karşılaştığınız be takip etmediğiniz bir kullanıcının sizi takip edip etmediğini, bu kullanıcının profili üzerinden görebiliyorsunuz.

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Takipçi Kontrolünü Kolaylaştıracak

Yeni güncelleme bir süredir tartışılan bir konu üzerine yayınlanmış olan bir güncelleme. Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi sonrasında kullanıcılar, kişilerin kendilerini takip edip etmediklerini doğrudan öğrenebilecek. Bu özellik daha önce çok denenmiş ve getirilmemiş bir özellik olarak dikkat çekmiş olsa da artık kullanıma giriyor. Arkadaşlarınız içerisinde takipçileriniz için saatlerce araştırma yapmak yerine yeni sistemi kullanabileceksiniz. Peki, nedir ve nasıl kullanılır?

İşleyiş oldukça basit. Bir profile girdiğiniz zaman, eğer bu profil sizi takip ediyorsa profil bilgilerinin altında “… seni takip ediyor” ibaresini göreceksiniz. Bu ifadeyi gördüğünüz hesaplar sizi takip ediyor demektir. Bunun dışında kullanıcıların takibi bırakması durumunda “seni takip ediyor” yerine normal profil bilgileri geliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kısıtlama Özelliği Geldi

Instagram Seni Takip Ediyor

Oldukça kullanışlı bir güncelleme olarak karşımıza çıkan Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi, diğer sosyal medya uygulamalarında da yer alan bir özellikti bunu da ekleyelim. Yani Instagram bir yandan eksiklikleri tamamlarken, bir diğer yandan ise yeni özelliklerini denemeye devam ediyor. Son olarak güncellemenin dünya genelinde kullanıma girdiğini hatırlatalım. Fakat Android kullanıcıları için geçerli olan bir durum söz konusu.

Henüz güncellemenin IOS sürümü kullanıma girmiş değil. Bunun içinde birkaç hafta beklemek gerekecek. Henüz genel güncelleme sürümü de IOS işletim sistemleri için yayınlanmadı. Bu durumun nedeni olarak ise IOS 11 işletim sistemini gösterebiliriz. Güncellemeler geçiş tamamlandıktan sonra yayınlanacaktır. İlk bilgiler bu yönde.

Umarız içeriğimiz, Instagram seni takip ediyor güncellemesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulmak adına yararlı olmuştur. Çoğu kullanıcı tarafından beğenilen bu özellik Instagram tarafından kullanıcıların rahatlığı ve bilgi akışının tam sağlanması açısından tanımlanmıştır.

Instagram seni takip ediyor güncellemesi nedir?

Instagram üzerinden kullanıcıların profiline girerek sizi takip etmediğinizi belirten yeni özellik. Önceden kullanıcıların sizi takip edip etmediğini görmek için tek tek takip ettiklerine bakmak gerekliydi. Şimdi ise profiline girdiğiniz kullanıcıda “Seni Takip Ediyor” ibaresi çıkacak.

Instagram beni takip etmeyenleri nasıl görebilirim?

Instagram’da sizi takip etmeyenleri görmek için sitemiz ücretsiz araçlarını kullanabilirsiniz. Instagram beni takip etmeyenler aracı ile sizi takip etmeyen kullanıcıları şifresiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir