Instagram Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Instagram Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Günümüzde Instagram’ı sadece fotoğraf veya video paylaşımı yapmak için kullanmıyoruz. Deyim yerindeyse Instagram sosyal medya platformu olmanın yanı sıra, medya içeriği düzenleme aracı da. Nitekim Instagram’ın sahip olduğu çok sayıda yaratıcı düzenleme özelliğiyle, paylaşımlar tamamen kişisel ve heyecan verici bir görünüm kazanabiliyor. Durum böyleyken hem uygulama içinde hem de yükleyeceğiniz destek uygulamalarla paylaşımlarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Son zamanlarda bunu yapmanın en iyi popüler yollarından biri, ses efekti eklemektir. Herkes tarafından kullanımı yayınlaşan bu uygulamanın yapıldığı büyük merak konusu. O halde Instagram ses efekti nasıl eklenir? Instagram Müzik için Video Düzenleme Programları yazımız sayesinde video düzenleme araçlarına da göz atabilirsiniz. Hazırsanız, hemen sizler için bu sorunun cevabına bakalım.

Instagram Ses Efekti Ekleme

Instagram gönderilerinize müzik eklemenin birçok farklı yolu bulunuyor. Ancak bunları bilmeden önce, müziklerde lisans sorununa dikkat etmeniz gerekiyor. Instagram’ın lisanssız müzikle yayınlanan tüm videoları yasaklayacağını unutmamak önemlidir.

Instagram’da ses efekti kullanırken en çok başvurulan yöntem uygulama içi müzik ekleme yöntemidir. 

Instagram’da Uygulama İçi Ses Efekti Ekleme

Instagram’ın uygulama içi müzik özelliği sayesinde, hikayelerinize müzik eklemek ücretsiz, kolay ve güvenilirdir. Ayrıca bir gönderiye müzik eklemekten çok daha kolaydır. Hikayelerdeki müzik özelliğiyle, videonuza eşlik etmek üzere kullanabileceğiniz binlerce popüler şarkıya göz atabilirsiniz. Ayrıca bu şarkıların tümü lisanslanmıştır. Yani yaptığınız işlem tamamen yasaldır.

Instagram’da Story’e Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Instagram müzik çıkartmasıyla Hikayeler’deki videonuza nasıl müzik ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Ekranın altındaki + simgesine dokunun.
 3. Öykü’yü seçin.
 4. Hikayeler kamerasıyla yeni bir video çekin ya da film Rulonuzdan bir video yüklemek için yukarı kaydırın. 
 5. Aynı işlemi fotoğraflarınıza da uygulayabilirsiniz.
 6. Ekranın üst kısmındaki çıkartma düğmesine basın.
 7. Müzik etiketini seçin.
 8. Kullanmak istediğiniz şarkıya gidin ve videonuza eklemek için onu seçin.
 9. Müziğinizin nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçmek için ekranın altındaki farklı metin seçeneklerine basın.
 10. Ekranın sağ üst köşesindeki ‘Bitti’ye dokunun.
 11. Videonuzu Hikayelerinizde yayınlamak için ekranın sol alt kısmındaki Hikayenizi seçin.
instagram ses efekti nasıl eklenir

Instagram’da Farklı Uygulamalar Kullanarak Ses Efekti Ekleme

Instagram’da uygulama içi yöntemle, gönderilerinize nasıl müzik ekleyeceğinizi öğrendiniz. Hemen söyleyelim, müzik eklemenin tek yolu bu değil. Başka uygulamalar kullanarak Instagram ses efekti ekleyerek gönderilerinizi kişiselleştirebilmeniz mümkün. 

Tümü yasal yöntemler kullanan diğer uygulamaları sizin için listeledik.

iTunes Kitaplığı

Instagram videolarınıza eklemek üzere müzik bulmak için en iyi yerlerden biri iTunes arşivinizdir. Sonuçta, beğendiğiniz herhangi bir şarkıyı satın alıp indirebilirsiniz.  Ve bu şarkıyı VideoSound gibi bir uygulama kullanarak kolayca videonuza ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz şarkıyı indirdikten sonra, yayınladığınız videonun üzerine yerleştirmek için bir Instagram video düzenleyici uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ancak iTunes’dan bir ses parçası satın almak, müzik videonuzun Instagram tarafından yasaklanmayacağını garanti etmez. iTunes aracılığıyla bir ses parçası satın almış olmanız, onu bir videoda kullanma lisansına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Instagram’ın yönergelerine göre, “bir videodaki tam uzunlukta kaydedilen parçaların sayısı ne kadar fazlaysa, sınırlı olma olasılığı o kadar yüksek olabilir.” Bu nedenle, daha uzun parçalar yerine daha kısa müzik klipleri önerilir.  

iTunes kitaplığı

AudioJungle

iTunes kitaplığınızı kullanmak istemiyorsanız başvurabileceğiniz başka yöntemler de var. İyi melodileri bulmanın farklı bir yolunu tercih ediyorsanız, AudioJungle’a göz atın.  Ama uygulamanın parça başına 1 ABD dolarından başlayan fiyatlarla hizmet verdiğini belirtelim. Yine de uygulama kolayca indirebileceğiniz geniş bir ücretsiz müzik yelpazesine sahiptir. Ayrıca uygulama aracılığıyla kullanacağınız tüm parçalar teliflidir.

audiojungle

Incompetech

Telifsiz müzik bulmak için bir başka iyi web sitesi de Incompetech. Instagram videonuza mükemmel arka plan şarkısını bulmak için bu uygulama farklı türlerde hizmet vermektedir. Gizem, elektronik ve modern sinema gibi türlere göz atmanıza olanak tanır. Ayrıca uygulama, satın alınabilecek parçaların yanı sıra, sitedeki birçok şarkıyı ücretsiz olarak sunuyor.

Instagram Gönderisine Müzik Nasıl Eklenir?

Hikayelerin aksine, Instagram gönderileri için şu anda uygulama içi müzik özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle, yeni videonuza harika bir parça eklemek istiyorsanız, yayınlamadan önce üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekir.

Instagram uygulaması hakkında daha fazla bilgi için Instagram Destek konularımıza göz atabilirsiniz..

Sık Sorulan Sorular

Aradığım sesi Instagram’da bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Intagram telif ve lisans kuralları gereği kitaplığına bir parçayı eklemeden yasal işlemlerden geçmektedir. Bu sebeple her müzik parçasını eklemek mümkün değildir.

Instagram’ın ses efektleri var mı?

Instagram, klipleriniz için ses kaydetme seçeneği dahil olmak üzere sürekli yeni ses özellikleri ekliyor. Uygulamada kullanabileceğiniz pek çok ses efekti vardır. Ayrıca Instagram’ın müzik kitaplığı kullanıcılar için sürekli güncel tutulmaktadır.

Instagram Reels’te Neden Ses Yok?

Reels, Stories veya aramadaki tüm Instagram videolarınızda ses yoksa, telefonunuza herhangi bir bluetooth kulaklık takmadığınızdan emin olun. Bazı Instagram videolarını kulaklık takılıyken ve daha sonra izlediyseniz, hiç ses çıkmayabilir.

Instagram’da Yabancıların Eklediği Müzikleri Neden Duyamıyorum?

‘’Instagram müzik özelliği bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor’’ yazısı kullanıcıların karşısına çıkmakta. Bunun nedeni, Instagram’ın bölgelere göre hizmet sağlıyor olmasından dolayıdır. VPN aracılığı ile bu içerikleri duyabilirsiniz.

Eklediğim Müziği Değiştirebilir miyim?

Maalesef eklediğiniz müziği, gönderinizi silmeden değiştiremiyorsunuz. Bunun için gönderinizi silip istediğiniz müziği ekledikten sonra tekrar paylaşmanız gerekiyor.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 27 Ortamala: 5]
Çağatay Özgün

Yazılar: 25

Ben Çağatay Özgün, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladıktan sonra Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 2 buçuk yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve pazarlama uzmanlık alanım. Dijit...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir