Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum

Son günlerin en fazla kullanıcısına sahip olan sosyal medya uygulamalarından birisi haline gelen Instagram, günden güne popülaritesini arttırmakta ve genç yaşlı pek çok kullanıcı arasında yaygınlaşmaktadır. Artık herkesin hayatına yakından dahil olduğumuz bu günlerde insanlar arasındaki iletişim uçurumu kalkmış olmakla birlikte yakinen canlı canlı pek çok kişinin hayatına dahil olabilmekte ve izleyebilmekteyiz. Instagram bu anlamda bize bu imkanı en çok sunan ağlardan birisidir. Bu imkanı pek çok insan da yakından takip etmekte ve severek bu fırsatı değerlendirmektedir. Dolayısıyla Instagram uygulamasının kullanıcısının sayısı çok büyük bir hızla artmaktadır. Instagram uygulaması için ne yazık ki kullanıcıların yaşadığı bazı problemler de var olmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Instagram giriş sorunu bu problemlerin başını çekmektedir. Bilindiği üzere şifresini unutan birçok kullanıcı henüz ne yapacağını tam olarak bilemiyor. Bizde bugünkü yazımızda bu konuya değinerek Instagram şifresini unutan kullanıcılara yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Giriş Sorunu Neden Yaşanır?

Instagram kullanıcıları çoğu zaman önceden oluşturmuş bulundukları şifreleri unutabilmekte ve Instagram giriş sorunu yaşamaktadırlar. Güçlü kombinasyonlarla oluşturulmuş şifreler bazen çok karmaşık olabilmekte ve de kullanıcılar da güçlü bir kombinasyon oluşturabilmek adına hatırlaması kolay olmayan şifreler tercih etmektedirler. Dolayısıyla da şifrelerini unutmaktadırlar. Ayrıca ne yazık ki internet ve sanal ağ ortamının getirdiği bir dezavantajla her an her dakika tanımadığımız kişilerin hack saldırılarına maruz kalabilmekteyiz bu anlamda da kullanıcılar şifrelerini kötü niyetli kişilere kaptırabilmektedirler. Bu da yine yaşanan Instagram giriş sorunu olmaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi güçlü kombinasyonlar bu hacklerden sizleri koruyabilecek olsa da abartıya kaçıp unutulacak şifreler belirlememek gerekir ve ayrıca tanımadığımız bağlantılara tıklamamalı, şifrelerimiz yüz yüze dahi başka insanlara söylememeli bunu hele ki internet ortamında herhangi bir yerde asla yapmamalıyız aksi takdirde geri dönülmesi zor bir yola girebiliriz. Instagram giriş sorunu yaşıyorsunuz fakat bu dünyanın sonu mu? Asla değil. Bu problemi aşmanın çok ama çok basit yolları var, bu anlamda kısa kısa işlemler gerektiren bu yolları sizlerle paylaşacağız ancak öncelikle bu sorunu yaşamanıza sebep olan nedenleri belirlemek gerekiyor. Yani şifrenizi mi unuttunuz da giriş yapamıyorsunuz, hesabınızı mı çaldırdınız da giriş yapamıyorsunuz, ya da telefon numaranızla kayıt oldunuz ve telefon numaranız değiştiği için mi giriş yapamıyorsunuz bunu belirlemek gerekiyor.

Instagram Giriş Sorunu Karşısında Hangi Adımları İzlemeliyim?

Instagram giriş sorunu yaşayarak şifresini kaybedenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Aşağıda bulacağınız bu basit işlemlerle hesabınıza kolayca erişebilecek ve Instagram giriş sorunu yaşamaktan kurtulacaksınız.

Eğer şifrenizi unuttuğunuz için Instagram giriş sorunu yaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken işlem şifre yenileme işlemidir. Bu anlamda da mobil cihazdan ya da bir tarayıcıdan uygulamaya girip ‘’şifremi unuttum’’ butonuna basarak kullanıcı adınızı yazmalı ve e-posta adresinize şifrenin sıfırlanması için link gelmesini beklemelisiniz. Bu anlamda gelen kutunuzu ve spam kutunuzu da sık sık kontrol ediniz. Şifrenizi kurtarmak için gereken bağlantı size gönderildiği zaman linke tıklayarak açılan sayfa üzerinden yeni şifrenizi belirleyebileceksiniz.  Bu işlem çok kısa bir zamanınızı alacaktır ve de uygulaması da çok kolaydır.

Diyelim ki telefon numaranız değişti ve bu yüzden Instagram giriş sorunu yaşıyorsunuz. Bu durumda da Instagram’ın yardım bölümüne giderek Instagram yetkililerine Instagram giriş sorunu yaşadığınızı söyleyerek hesabınıza niçin giriş yapamadığınızı belirten bir mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu mesajınızın ardından Instagram’da sorumlu kişiler tarafından size bir kod gelmektedir. Bu gönderilen kodu bir kağıdın üzerine yazmalı ve kağıtla birlikte bir selfie çekmeniz sonra da bunu Instagrama geri göndermelisiniz.  Yapılan bu işlemlerin üzerine yetkililer size bir kurtarma şifresi ya da linki göndermektedir ve bu şekilde de hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Görüntülü Konuşma Donma Sorunu ve Çözümü başlıklı makalemizde facebook görüntülü konuşma donma sorunu ve facebook messenger donma sorunu çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir