Instagram Şifre Hatası Çoğalmaya Başladı

Instagram Şifre Hatası Çoğalmaya Başladı

Son günlerde Instagram şifre hatası alan kullanıcı sayısı artmaya başladı. Özellikle geçen hafta içerisinde yaşanan sunucu tabanlı sorun sonrasında hata haberleri giderek artmaya başladı. Genel olarak yaşanan sorunların Instagram tabanlı olduğu kullanıcılardan kaynaklanmadığı da biliniyor. Fakat buna karşın Instagram’dan gelen açıklamalara da bakılacak olursa Instagram yetkilileri bu sorunları doğrulamadığı için her hangi bir çözüm araştırması da henüz yapılmıyor. Yaşanan sorunların en büyük olanı ise şifre sorunu. Zira kullanıcıların üye olurken belirledikleri şifreler yaşanan çökme sorunundan sonra hata vermeye başladı.

Bu sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcıların ise yapması gereken zaman kaybetmeden şifre değiştirmek. Peki, şifre değiştirmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Bunun için ilk olarak hesaba nasıl üye olduğunuz önemli. Eğer Facebook aracılığıyla Instagram’a giriş yapıyorsanız deneyeceğiniz ilk şifre değiştirme yöntemi de Facebook aracılığıyla yenile seçeneği olacaktır. Bu sayede her hangi bir ekstra bilgiye sahip olmadan bile direk olarak Facebook hesabınızla yeni bir şifre elde edebilirsiniz. Bunun dışında bir diğer yöntem ise E posta veya kullanıcı adı kullanılarak yeni şifre almak. Bunun içinde Instagram’ın şifre yenile bölümüne e postanızı veya kullanıcı adınızı girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra hesabınıza bir yenilme linki gelecek. Gelen linkten yeni şifrenizi belirlemeniz de mümkün. Tüm bu işlemlerin dışında son yöntem ise SMS onayı. Tabi bu işlem için önceden hesabınıza mutlaka telefonunuzu eklemiş olmanız gerekiyor. Aksi halde mesaj gelmesinin imkânı yok. Eğer telefonunuzu tanımladıysanız da gelen kodla beraber yeni şifre belirleme işlemini yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram şifre hatası son zamanlarda en sık karşılaşılan sorunlar arasında yerini almaktadır. Şifrenizi girerken büyük harf, küçük harf konularına ve noktalı harflere yazılırken dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda bu önemsiz noktalar sebebiyle de şifre hata verebilmektedir. Ancak hiçbir şekilde Instagram hesabınıza giriş sağlayamıyorsanız, yapmanız gereken tek şey şifrenizi değiştirmek olacaktır. Şifre değişikliği için de en önemli nokta, Instagram’a kaydolurken vermiş olduğunuz bilgilerdir. Yani e-posta hesabınız ve numaranız. Bu nedenle iki bilginin sürekli güncel tutulması gerekir ki herhangi bir şifre değişikliğinde kolayca şifrenizi değiştirebilin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram’da şifre değişikliği yapabilmek için öncelikle şifremi unuttum diyerek işleme başlayın, daha sonra gerekli aşamaları takip ederek şifre değişikliği için size kod gönderilmesini talep edin. Kod gönderimi telefon veya e-mail adresiniz yolu ile gerçekleşeceğinden dolayı güncel olan hangisi ise onu tercih ederek işleme devam edin, sonra telefonunuza sms olarak gelen veya e-posta adresinize gelen kodu ilgili alana yazın ve şifre değişikliği işlemlerini başlatın. Şifrenizi değiştirirken başkalarının kolayca bulabileceği doğum tarihi veya farklı özel bir tarih yazmak yerine sadece sizin anlayabileceğiniz harfler ve rakamlardan oluşan, ayrıca güçlendirmek için noktalama işaretleri de kullanabilir ve bu yapıda bir şifre oluşturabilirsiniz. Ancak şifrenizi, unutmayacağınız bir şifre olarak belirleyin ve gizli bir alanınız var ise şifrenizi not alın.

Instagram şifrenizi unutmuş olabilir misiniz?

Ayrıca instagram şifrenizi unutmuş olma ihtimalinizide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram şifremi unuttum diyorsanız mutlaka instagram şifremi unuttum ne yapabilirim? adlı makalemizi okumalısınız.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/sayfa-begeni

Instagram Şifre Hatası Alıyorum. Hesabım Çalınmış Olabilir Mi?

Instagram’a girerken şifreniz ile ilgile hata alıyorsanız, hesabınızın çalınmış olması da muhtemeldir. Ancak blog yazımızda bahsettiğimiz gibi instagram sunucularından kaynaklı bir problemle karşı karşıya da olabilirsiniz. Sorununuzdan emin olmak için blog yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Instagram’da Şifre Değiştirme Sınırı Var Mıdır?

Instagram şifrenizi unutmanız dahilinde, şifrenizi tekrar oluşturabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Şifrenizi unuttuysanız ve yeniden oluşturmak istiyorsanız blog yazımızın en sonunda ki linke tıklayabilirsiniz.

Şifre Hatası Alıyorum. Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınıza girerken şifre hatası alıyorsanız ilk yapmanız gereken panik yapmamak. Daha sonra belirli yöntemleri izleyerek bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri öğrenmek için blog yazımızı detaylıca okumanızı öneririz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
20 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. merhaba instagram hesabım bugün şife yanlış hatası verdi. beni tedirgin eden şey; hesabım sizce çalındı mı yoksa instagramdan kaynaklı bir sorun mu

    1. bu tür durumlarda genelde bir iki saat arayla tekrar deneme yapmanızı öneririz eğer sorun devam ederse şifre sıfırlama e-postası talebinde bulunun ve şifrenizi değiştirin ayrıca Instagram çalışanları dahil hiçkimseyle ve hiçbir uygulamayla şifrenizi paylaşmayın.

  2. benim hesabıma farklı bi şehirdeki arkdasimin girmesi gerekiyo doğru şifreyi vermeme rağmen şifre yanlış hatası alıyor ne yapabiliriz ?

  3. Ya benim hesabıma giriş yapabiliyorum şifremle, şifremi değiştirmek istiyorum eski şifreniz yanlış tekrar giriniz falan diyor bakıyorum eski şifremi de doğru girmişim e postama şifremi unuttum linki gönderiyorum gelen linke tıklıyorum ama geçersizdir diyor, hesabıma giriş yapabiliyorum ama şifrem değişmiyor

  4. Merhaba, SMS ve mail yolu ile şifre yenileme talebi yapmama rağmen link de geliyor onay kodu da geliyor ama şifre yenilme de üzgünüz bir hata oluştu diyor. Ve şifre değişikliği yapamıyorum. Ve hesaba giriş yapmak istediğim de şifrenizi bir hizmetle paylaştınız uyarı geliyor şifreni değiş diyor ama değişmiyorum. Hiç bir hizmetle paylaşmadım. Takipçi yada beğeni kasma programları hiç yok bende. Lütfen yardımcı olur musunuz ? Kaç gündür hesaba giremiyorum.

  5. merhaba dün akşam şifremi değiştirdim hatırlamadığım için, bugün story saver uygulamasına girerken yine unuttum ve değiştirmek istedim gelen e postaların hepsinde değiştirmeme izin vermedi süresi doldu v.s gibi uyarılar verdi hesabıma nasıl gireceğim, şifre değiştirttirmiyor.

    1. Merhaba, Instagram hesabınızın şifre sıfırlama işlemleri için kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizle tekrar kod isteyiniz. Eğer e-posta adresiyle de sorunu çözemez iseniz Instagram destek hattıyla iletişime geçmelisiniz.

  6. Merhaba ben istigramda takipçi çoğaltmaya çalışırken bana bir mesaj geldi biri hesabınıza bağlanmak istiyor diye bu sizmisiniz dedi yok ben değilim dedim ve şifre değiştir butonuna bastım şifre e posta ile yenileniyor numara ile yenileyemiyorum lütfen yardımcı ola bilirmisiniz