Instagram Şifre Hatası Çoğalmaya Başladı

Instagram Şifre Hatası Çoğalmaya Başladı

Son günlerde Instagram şifre hatası alan kullanıcı sayısı artmaya başladı. Özellikle geçen hafta içerisinde yaşanan sunucu tabanlı sorun sonrasında hata haberleri giderek artmaya başladı. Genel olarak yaşanan sorunların Instagram tabanlı olduğu kullanıcılardan kaynaklanmadığı da biliniyor. Fakat buna karşın Instagram’dan gelen açıklamalara da bakılacak olursa Instagram yetkilileri bu sorunları doğrulamadığı için her hangi bir çözüm araştırması da henüz yapılmıyor. Yaşanan sorunların en büyük olanı ise şifre sorunu. Zira kullanıcıların üye olurken belirledikleri şifreler yaşanan çökme sorunundan sonra hata vermeye başladı.

Bu sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcıların ise yapması gereken zaman kaybetmeden şifre değiştirmek. Peki, şifre değiştirmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Bunun için ilk olarak hesaba nasıl üye olduğunuz önemli. Eğer Facebook aracılığıyla Instagram’a giriş yapıyorsanız deneyeceğiniz ilk şifre değiştirme yöntemi de Facebook aracılığıyla yenile seçeneği olacaktır. Bu sayede her hangi bir ekstra bilgiye sahip olmadan bile direk olarak Facebook hesabınızla yeni bir şifre elde edebilirsiniz. Bunun dışında bir diğer yöntem ise E posta veya kullanıcı adı kullanılarak yeni şifre almak. Bunun içinde Instagram’ın şifre yenile bölümüne e postanızı veya kullanıcı adınızı girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra hesabınıza bir yenilme linki gelecek. Gelen linkten yeni şifrenizi belirlemeniz de mümkün. Tüm bu işlemlerin dışında son yöntem ise SMS onayı. Tabi bu işlem için önceden hesabınıza mutlaka telefonunuzu eklemiş olmanız gerekiyor. Aksi halde mesaj gelmesinin imkânı yok. Eğer telefonunuzu tanımladıysanız da gelen kodla beraber yeni şifre belirleme işlemini yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/sayfa-begeni

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
9 yorum
  1. İnstagram şifremi unuttum ve sms ile yenileme yapıyorum ve gelen link geçersiz oluyor ve çalışmıyor bunun için ne yapabilirim?

  2. Instagram girişinde şifre yanlış diyor değiştirme yapmak için uğraşıyorum o zamanda hata veriyo

  3. merhaba instagram hesabım bugün şife yanlış hatası verdi. beni tedirgin eden şey; hesabım sizce çalındı mı yoksa instagramdan kaynaklı bir sorun mu

    1. bu tür durumlarda genelde bir iki saat arayla tekrar deneme yapmanızı öneririz eğer sorun devam ederse şifre sıfırlama e-postası talebinde bulunun ve şifrenizi değiştirin ayrıca Instagram çalışanları dahil hiçkimseyle ve hiçbir uygulamayla şifrenizi paylaşmayın.

  4. benim hesabıma farklı bi şehirdeki arkdasimin girmesi gerekiyo doğru şifreyi vermeme rağmen şifre yanlış hatası alıyor ne yapabiliriz ?

  5. Instagram hesabında E-posta kayıtlı değil ve Facebookla bağlanmadı nomre de yanib yoxdu beş onda nece tapaq hesaba nece giriş edek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir