Instagram Şifre Kırma Nedir?

Instagram Şifre Kırma Nedir?

Instagram Şifre Kırmainstagram sifre kirma

Sosyal medya uygulamaları denilince ilk akla gelen isimlerden biri Instagram diyebiliriz. Hem fotoğraf hem de video paylaşma imkanını kullanıcılara sunan Instagram’a güncellemelerle birlikte yenilikler getirilmektedir ki bunlardan bir tanesi hikayeler kısmıdır. Karşımıza çıkan kavramlardan bir diğeri ise Instagram şifre kırma olmaktadır. İnternet hayatımızın artık bir parçası olmuş durumda ve gerek araştırma yapmak gerekse sosyal medya uygulamalarına erişmek için kullanılmaktadır. Kişiler anlık fotoğraf çekerek bunu Instagram’da normal bir gönderi olarak paylaşabildiği gibi hikayeler bölümüne de ekleyebilmektedir. Hikayelerdeki gönderiler ise 24 saat sonra kaybolmaktadır.

Instagram Şifre Kırma Nedir?

Araştırma yapıldığında Instagram şifre kırma için çeşitli program ya da uygulamalarla karşılaşılabilir. Ancak bu uygulamaların büyük bir bölümünün bilgisayar ya da cep telefonlarına zarar verebileceği unutulmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta bir Instagram şifre kırma uygulaması sizden kendi giriş bilgilerinizi girmenizi istemez. Bu konuda söyleyebileceğimiz bir detayda başkasının hesabını ele geçirmek için Instagram şifre kırma işlemi yapılırsa suç teşkil edebilir.

Instagram’da hesap çalınması, siber suç kapsamına girip, TCK (Türk Ceza Kanunu) 224 / 2 dahilinde, bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılani sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişiye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir. 

Instagram Şifremi Unuttum Diyorsanız

Diyelim ki Instagram şifrenizi unuttunuz ve giriş yapamıyorsunuz. Bu durumda paniklemenize gerek yok zira hesabınıza erişmek için çeşitli yollar mevcut. Bunlardan biri bilgisayardan Instagram sayfasına gitmek ve buradaki “Şifreni mi Unuttun?” yazısına tıklamaktır. Daha sonra çıkan ekrandaki kısma E-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı yazmalısınız. Şifreyi Yenile butonuna tıkladıktan sonra Mail adresinize gelen e-postadaki bağlantıya tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram sosyal medya uygulamaları arasında popüler bir yere sahiptir ve çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Zaman içerisinde yapılan güncellemelerle yeni özelliklerde kullanıcılara sunulmaktadır. Instagram’da Ara ve Keşfet bölümündeki fotoğraf ve video türleri kullanıcılar için güncellenmektedir. Gönderiler, takip ettiğiniz kişiler, beğendiğiniz gönderiler gibi şeyler doğrultusunda otomatik olarak seçilmektedir.

Instagram şifre kırma nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram şifre kırma işlemini dilerseniz video üzerinden de izleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Instagram şifre kırma hakkında ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram bot beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram şifre kırma nedir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalınabilir Mi?

Instagram 500 milyona yakın kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Güvenlik protokolleri çok sağlam olmasına rağmen bazen güvenlik açıkları oluşabilmektedir. Bu gibi nedenlerle hesabınızın çalınması olasıdır.

Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

Instagram hesabınızı güvene almanız için ilk yapmanız gereken, e-posta adresinizi, kişisel bilgilerinizi veya şifrelerinizi kimseyle paylaşmamak olacaktır. Bunu haricinde iki aşamalı doğrulama seçeneklerini kullanarak hesabınızı daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

Instagram Şifremi Nasıl Yenileyebilirim?

Instagram şifrenizi yenilemeniz için, e-posta adresinizi veya hesabınıza tanımlı olan telefon numarasını bildiginizden emin olunuz. Ardından “Şifremi Unuttum” kısmında e-posta adresiniz veya telefon numaranız aracılığı ile yeni şifre talep edebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir