Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

En güncel sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram uygulaması için gerekli olan şifre ve e-posta bilgileri kimi zaman kullanıcılar tarafından unutulabiliyor. Özellikle mobil cihazları üzerinden otomatik giriş sağlayan kullanıcılar, uygulamayı sildikleri takdirde şifre ve e-posta bilgilerini hatırlamadıkları için sosyal medya hesaplarına giriş sağlayamıyorlar. Pek çok kullanıcının sıklıkla Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum diyerek, internet üzerinde bu soruna çözüm arıyorlar. Kullanıcıların büyük çoğunluğuysa birçok sosyal medya hesabına sahip olduğu için kimi zaman şifrelerini unutabiliyorlar. Instagram şifremi unuttum, diyen kullanıcıların sayısıysa bir hayli çok. Peki Instagram şifre bulma ya da Instagram şifre değiştirme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Eğer Instagram şifremi unuttum, Instagram e posta bulma işlemi nasıl gerçekleştirilir, merak ediyorsanız bu yazımız sayesinde kolaylıkla unuttuğunuz e posta ve şifre bilgilerinize ulaşma yollarını öğrenebilirsiniz

Instagram Şifre Değiştirme

Instagram hesaplarının şifreleri kullanıcılar tarafından zaman zaman değiştirilmek istenebiliyor. Kullanıcıların birçoğu Instagram şifre değiştirme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğini bilmiyor. Instagram şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

 • Mobil cihazınız üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Instagram hesabınız üzerinde sağ en alt kısımda bulunan profil resminize dokunun.
 • Profilin sağ üst köşesinde bulunan üst üste üç çizgi şeklinde bulunan simgeye dokunun.
 • Ekrana açılacak olan menünün en alt kısmında bulunan ayarlar kısmına dokunun.
 • Yeni açılacak menü seçenekleri arasından güvenlik yazan seçeneğe dokunun.
 • En üst kısımda bulunan şifre yazısına dokunun.
 • Açılan menüde önce mevcut şifrenizi daha sonraysa iki kere yeni oluşturacağınız şifreyi yazın.

Bu işlemleri takip ettikten sonra Instagram şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Instagram Unutulan Şifreyi Bulma

Instagram hesabınızın şifresini unuttuğunuz takdirde Instagram şifre bulma gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor. Ancak aşağıdaki işlemleri takip ederek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

 • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Açılacak olan ekranda kullanıcı adı ve şifre butonlarının hemen alt kısmında giriş yapmak için yardım al seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe dokunun.
 • Ekrana gelen yeni butona Instagram hesabınıza hangi yöntemle kayıt olduysanız o bilgileri yazın. Örneğin e posta adresi veya telefon numaranız gibi.
 • Bu bilgileri girdikten sonra e posta üzerinden kayıt olduysanız e posta adresinize, telefon numaranız üzerinden kayıt olduysanız telefonunuza mesaj gelecektir. Mesajdaki bağlantıya tıklayarak yeni bir şifre oluşturun. (Instagram Destek)

Böylelikle Instagram şifremi unuttum diyen kullanıcılar yeni bir şifreyle hesaplarına erişim sağlayabiliyorlar. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

Instagram Şifre ve E posta Bilgilerimi Bilmiyorum

Kimi durumlardaysa Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum ne yapabilirim, diye merak ediyorlar. Bu sorun kullanıcıları çoğunlukla sıkıntıya sokuyor. Zira Instagram e posta bulma işlemi kesin şekilde gerçekleştirilemiyor. Şöyle ki Instagram e posta bulma yöntemlerini denediğinizde sadece e posta adresinizin ilk harfini görebiliyorsunuz. Bu Instagram’ın kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden biri. Ancak en azından ilk harfini hatırlıyor olmak Instagram e posta bulma işlemi için yardımcı olacaktır. Bunun için yukarıda anlattığımız Instagram şifremi unuttum sayfasına tekrar giriş yapın. Instagram şifremi unuttum sayfasına hesabınızın kayıtlı bulunduğu telefon numarasını veya mevcut kullanıcı adınızı girdiğinizde Instagram uygulaması otomatik olarak kayıt olduğunuz e posta adresinize bir mail yollayacaktır. Bunu yaparken de telefonunuzun ekranında kısa bir bilgilendirme mesajı belirecektir. Bu bilgilendirme mesajında e posta adresinizin ilk harfini görebilirsiniz. Böylece e posta adresinizi hatırlama şansını elde etmiş olacaksınız.

Instagram hesabınızı yükseltmek ve sayfanızı büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram Şifremi Nasıl Yenilerim?

Instagram şifrenizi yenilemek için kayıt esnasında vermiş olduğunuz e-posta adresini veya telefon numarasını kullanarak yenileme linki edinebilirsiniz.

Telefon Numaram İle Instagram Şifremi Yenileyebilir miyim?

Instagram profilinizi kayıt ederken vermiş olduunuz telefon numarasını kullanarak şifre yenileme kodunu kolayca edinebilirsiniz. Bu sayede e-posta kullanmanız gerekmeyecektir.

Instagram E-Posta Mı Bilmiyorum. Ne Yapmalıyım?

Instagram’a kaydolurken kullanmış olduğunuz E-posta adresinizi unutmanız durumunda sizler için oluşturduğumuz blog yazımızdan yararlanarak probleminizi kolayca halledebilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 978

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir