Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram silinen mesajlar birçok nedenle geri getirilmek istenebilmektedir. Bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz ve mesajda oldukça önemliyse büyük bir telaşa kapılabilir ve geri getirme yollarını arayabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusunu işleyeceğiz.

Instagram Silinen Mesajlarinstagram silinen mesajlar

Birçok kişi silinen mesajların geri getirilip getirilemediğini merak etmekte olup, bunun için her yolu denemektedir. Yazımızda öncelikle engellenen takipçilerinizin önceki mesajlarını geri getirip getiremeyeceğinizi anlatacağız. Ardında da normal gelen bir mesajı yanlışlıkla silmeniz durumunda neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Instagram Engellemede Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram’da bir takipçiyi engellediğinizde sizinle alakalı her şey silinir. Yani size attığı mesajlarda engelleme ile birlikte silinir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırdığınızda tekrardan eski mesajlara ulaşabilirsiniz. Aslında mesajlar hiç silinmemiştir, yalnızca engellemeden dolayı ulaşılmaz hale gelmiştir. Engel kaldırıldığı için tekrar görülebilir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İlk olarak bilmeniz gereken en önemli husus Instagram silinen mesajlar farklı eklentiler, uygulamalar ya da programlar ile geri getirilemez. Birçok site ve uygulama silinen mesajları geri getirebileceğini söyleyerek, kullanıcılardan hesap bilgilerini talep etmektedir. Eğer bunlara inanarak hesap bilgilerinizi verirseniz sadece dolandırılacağınızı ve hesabınızın bu şahısların eline geçeceğini bilmelisiniz. Bu nedenle Instagram haricinde hiçbir uygulamaya hesap bilgileriniz ile giriş yapmayınız ve hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

Silinen mesajları geri getirme

Uygulamalar ve programlar haricinde yasal olarak silinen mesajları geri getirmenin de bir yolu bulunmaktadır. Bir kişiyle mahkemelik olduysanız ve sildiğiniz mesajlar delil niteliği taşıyorsa bu mesajların geri getirilmesi istenebilir. Bunun için gerekli evraklarla Instagram yetkililerine siz ya da mahkeme ulaşabilir. Ayrıyeten konunun öneminden bahsederek siz de Instagram yardım merkezi aracılığıyla başvuru yapabilir ve mesajların geri getirilmesini veya bir dökümünün iletilmesini isteyebilirsiniz. Gerekli incelemelerden sonra mesajlar tarafınıza iletilecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Artan Başarı

Görsel olarak son zamanların en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yakaladığı başarıyı da giderek arttırmaya başladı. Tabi Instagram’ın bu yükselişi haliyle kullanıcı sayılarına da büyük ölçüde yansıyor. Zira sadece bir sene içerisinde uygulama 100 milyon aylık kullanıcı artırımına ulaşabiliyor. Yakalanan bu yükseliş ve yüksek kullanıcı sayıları bazen sorunlarla karşı kalınmasına neden olmuyor değil. Özellikle kullanıcıların bireysel olarak yaşadığı sorunlar bu noktada dikkati çeken en büyük aksilikler. İşte bunlardan bir tanesi de hesap dondurma işleminden sonra resimlerin silinmesi.

Dondurma işlemi

Bilindiği gibi Instagram Temmuz ayında dondurma işlemine onay vermişti. Eskiden sadece hesabımızı kapatabiliyorken şimdilerde artık belli süreler boyunca hesabımızı dondurabiliyoruz. İşte aslında sorunda bu noktadan sonra başlıyor. Zira dondurulan hesabını geri açan kullanıcılar kimi zaman resimlerini silinmiş olarak bulabiliyor. Sunucularda resim yedekleme işlemi yapılmadığı içinde ne yazık ki silinen resimleri geri getirmek mümkün olmuyor.

Sistem hatalarından kaynaklanan bu sorunun çözümü ise pek kolay değil. Dediğimiz gibi Instagram yedekleme işlemi gerçekleştirmiyor. Bu nedenle resimleri geri döndürmek Instagram üzerinden mümkün değil. Fakat resimleri Facebook üzerinden de paylaşmışsanız o zaman Facebook aracılığıyla resimlerinizi alabiliyorsunuz. Tüm bunların dışında bir yöntem daha bulunuyor.

Fotoğrafların yedeklenmesi

Insragram’da paylaşılan tüm fotoğrafların yedeklendiği bazı siteler var. Bu siteler üzerinden etiket ile resimlerinize ulaşabiliyorsunuz. Tabi bunun için paylaşım yaptığınız resmin etiketini bilmeniz ve resimde etiket kullanmış olmanız gerekiyor. Aksi halde binlerce resim içerisinden seçim yapmanız mümkün değil.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Son yıllarda en çok boy gösteren uygulamalar arasında Instagram uygulamasının da olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hikayeler özelliği ve DM özelliği ile mesajlaşma imkanı sunması insanlar tarafından çok daha aktif kullanılmasına olanak tanıyor. Bu nedenle diğer sosyal medya hesaplarını kullanmayan ya da telefon numarasını vermek istemeyen kişiler de, daha çok bu uygulama üzerinden mesajlaşmayı tercih ediyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

DM bölümü

DM bölümünün ise oldukça güzel bir özelliği var. Mesajları gönderdikten sonra, karşı tarafın görmesini istemiyorsanız gönderim iptalini sağlayabilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz mesaj, sanki hiç karşı tarafa gitmemiş gibi görünür. Bu mesajları silme yöntemi, bu uygulamayla patladı ve şu an bazı uygulamalarda da özellik olarak görülmeye başladı. Gönderilen mesajları iptal etme işlemini uygulayabilir ya da gelen mesajı silebilirsiniz. Peki, Instagram silinen mesajlar geri gelir mi? Bu mesajlar geri gelir mi, gelirse bu süreçte hangi yöntemlerin kullanılması gerektiği hakkında detaylı olarak konuşacağız. Vakit kaybetmeyelim.

Instagram mesaj silme nedir?

Instagram DM bölümünün aktif hale getirilmesiyle beraber, çok daha fazla kullanıcıya ulaştı. Bu sayıyı da her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Mesaj bölümünün bu kadar aktif kullanılması sonucu, artan mesajlar nedeniyle silmek isteyebilirsiniz. Ya da istemediğiniz bir kişiden gelen mesajları, görmek istemediğiniz için silme işlemi uygulayabilirsiniz. İyi güzel sildiniz fakat pişman olursanız ne yapacaksınız? Sildiğiniz mesajları geri getirme şansınız var mı bu konu üzerinde detaylı olarak açıklama yapacağız.

Instagram silinen mesajlar geri gelir mi?

Bu yazıyı okuduğunuza göre, silinen mesajların geri gelip gelmeyeceği konusunu merak ediyorsunuz. Bu konuda ne yazık ki olumlu bir cevap veremeyeceğiz. Sildiğiniz mesajları geri getirme gibi bir şansınız yoktur. Bu konuyla ilgili, bazı uygulamalar görebilirsiniz. Bu üçüncü taraf uygulamalar, silinen tüm mesajları geri getirebileceğini vaat ederler. Bu durumun hiçbir şekilde gerçeklik payı yoktur. İtibar etmemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Unutmayın Instagram gizlilik ve güvenlik noktasında üst düzey önlemler almaktadır. Bu nedenle birçok çalışma gerçekleştirmektedir. Bu sıkı güvenlik ağı içerisinde, başka bir uygulamanın hesabınız üzerinde işlem yapması düşünülemez bile. Uygulamalara güvenerek bir adım atmanız durumunda hesabınıza virüs bulaşabilir. Ya da ücretli olması durumunda, hiç yoktan paranızdan olursunuz.

Yasal durum

Silinen mesajların geri getirilebileceği tek bir nokta vardır. Yasal durum. Mahkeme durumu var ve kanıt olarak sildiğiniz mesajları kullanmanız gerekiyor. Böyle bir durumunuz varsa, mahkemeye başvurarak mesajların geri getirilmesi için işlem başlatabilirsiniz. Böyle özel bir durum dışında, hiçbir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Engelleme sonucu giden mesajlar

Biriyle mesajlaştıktan sonra onu engellediniz diyelim. Bu kişiyle olan mesajları silmeseniz bile, engellediğiniz için DM bölümünde görünmeyecektir. Ve siz yok olduğunu düşünebilirsiniz. Bu mesajları geri getirmek için ise yapmanız gereken, engellediğiniz kişinin engelini geri kaldırmak. Engeli kaldırmanız durumunda, DM bölümünde mesajlar aynı şekilde duruyor olacak. Engelleme sonucu giden mesajları geri getirme:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

 • İlk olarak Instagram hesabınıza bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç çizgi şeklinde görünen simgeye tıklayın. Gördüğünüz gibi en alt kısımda ayarlar bölümü yer almaktadır. Buraya tıklayarak işleme devam edin.
 • Ayarlar bölümü içerisinde bizi ilgilendiren gizlilik ve güvenlik kısmı içerisinde yer alan engellenen kullanıcılar listesi kısmı. Burada engellediğiniz tüm hesaplar yer alıyor. DM bölümünde mesajını görmek istediğiniz kişiyi bulup, bu kişinin engelini kaldırın. İşlem bu kadar! Instagram mesaj bölümüne geri gelip, mesajın gelip gelmediğin, kontrol edin. Mesajın geri geldiğini göreceksiniz.

Instagram mesajlarının silinmemesi için ne yapılır?

Instagram mesajlarının silinmemesi için önereceğimiz profesyonel bir yöntem bulunmamaktadır. Karşı taraf mesaj gönderimini iptal et derse, size gelen mesaj gidecektir. Ya da siz mesajı sildiğinizde, mesajın bir daha geri gelme durumu bulunmamaktadır. Gelen mesajın çok önemli olduğunu düşünüyorsanız, karşı tarafın geri çekme ya da silinme ihtimaline karşı tek bir önlem alabilirsiniz. Gelen mesajı anında ekran görüntüsü şeklinde alarak belli bir yerde saklayabilirsiniz. Böylece mesajların bir daha silinme gibi bir riski olmayacaktır. Karşı taraf gönderdiği mesajları silse bile, ekran görüntüsü sizde olduğu için mesajları her zaman görebileceksiniz.

Aynı şekilde fotoğrafları ve mesajları tekrar görmek istiyorsanız, karşı tarafla iletişime geçebilirsiniz. Mesajların silindiğini ve tekrar gönderip göndermeyeceğini sorabilirsiniz. Böylece göndermesi durumunda, silinen mesaj ve fotoğraflara tekrar kavuşmuş olacaksınız.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir İpuçları

 • Instagram silinen mesajları geri getirme işlemi Instagram kullanıcılarının en çok talep ettiği ve merak ettiği konulardan bir tanesidir.
 • Genellikle kızgınlık anında veya yanlışlıkla silinen Instagram mesajlarını geri getirmek veya facebook silinen mesajları geri getirmek pek mümkün gözükmemektedir.
 • Son yıllarda ortaya atılan yeni uygulamalar ile silinen mesajları geri getirmenin mümkün olduğu üzerine yoğun tartışmaları yaşanır.
 • Kullanıcılar açısından silinen mesajlar bazen büyük önem taşır. Önemi bilgiler veya önemli fotoğraflar içeren Instagram silinen mesaj için yapılması gereken App Store ve Google Play Store gibi marketlerden silinen mesaj ve fotoğrafları geri getirme uygulamalarının indirilmesidir.
 • Söz konusu uygulamalar genellikle mesajların geri getirileceğini iddia eder. Ancak bu durum hayal ürünüdür.
 • Silinen bir mesajı geri getirmek Instagram kullanıcıları için imkânsız ile eş anlamlıdır.
 • Ölen bir insanı geri getirmek ne kadar mümkünse kullanıcıların Instagram mesajlarını geri getirmesi de o derece mümkündür.
 • Bu anlamda kullanıcıların silinen Instagram mesajlarını görmek konusunda yapacakları çok bir şey yoktur.
 • Instagram mesajlarınızın silindikten sonra görülmesini sağlamak için bildirimlerinizi açık tutabilir ve mesajın kilit ekranına gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kilit ekranı yöntemi dışında mesajlaşmayı sürekli takip ederek karşı tarafın size yolladığı her mesajı okuyabilirsiniz.
 • Böylelikle silinen mesaj konusunda bir arayışa girmek durumunda kalmazsınız.
 • Ayrıca Instagram silinen mesaj geri getirme kandırmacası ile de zaman kaybetmek durumunda olmazsınız.

Sonuç

Instagram silinen mesajlar geri gelir mi, bu mesajların saklanması için neler yapılması gerekir gibi konulara değindik. Artık bu konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibisiniz.

Yazımız umarım sorularınıza cevap olabilmiştir. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Videosu

Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Instagram silinen mesajları geri getirme konusunda son yıllarda büyük talep vardır. Kulancılar çeşitli sebeplerle silinen mesajları geri getirmek için çeşitli uygulama, eklenti ve başka yöntemler deneme yoluna gider. İster Google Play ister App Store’da bu konuda hizmet sağladığını iddia eden pek çok uygulama ile karşılaşmak mümkündür.

Reklam Amaçlı Uygulamalar

Reklam amacıyla oluşturulmuş ve kullanıcıların tercihi ile daha da büyüyen bu uygulamalar asılsız bilgilerin yayılmasına da ön ayak olur. Her kullanıcının indirmesi sayesinde daha yüksek indirme sayısına ulaşan Instagram silinen mesajları geri getirme uygulamaları yüksek download sayısından dolayı okumayı ve araştırmayı sevmeyen insanlar tarafından direkt olarak indirilir.

Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Instagram ‘da mesajların silinmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de iki kişinin bir birini engellemesidir. Engelleme yapıldığı anda sinirle silinen mesajlar bir daha geri gelmemek üzere tarihin derinliklerine karışır.

Instagram ‘da silinen mesajları geri yükleme?

Instagram ‘da kullanıcıların fotoğraf paylaşmak dışında en çok yaptığı işlemlerden bir tanesi de DM olarak adlandırılan mesajlaşma bölümünden başkalarına mesaj atmaktır. Instagram’ın asıl amacının dışında olarak kabul edebileceğimiz DM mesajlaşmaları bazı kullanıcılar açısından çok büyük öneme sahip olabilmektedir.

Instagram ‘da silinen mesajları geri yükleme?

Tam da bu sırada akıllara Instagram ‘da silinen mesajları geri yükleme mümkün mü sorusu gelir. Günümüz teknolojisinde aslında çok da zor gibi gözükmeyen bu eylem Instagram alt yapısının bu işlemi gerçekleştirmeye uygun olmaması sebebiyle şimdilik mümkün değildir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortamala: 3.3]
28 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Karsida ki kisi bizi engellediği icin yine ayni sekilde mesajlarimiz siliniyor yani biz goremiyoruz. O mesajlara nasil ulasabiliriz biliyor musunuz

  1. Merhaba beni engelleyen kisinin bana attigi.mesaji bulup aile sorunumu duzeltmwm.gerek nasil.yapabilirim. beni engelleyen kisinin bana attigi mesajlari.nasil bulabilirim

  1. Merhaba Aysu Hanım,
   Makalemizde instagram silinen mesajları nasıl geri getirebileceğiniz anlatılmaktadır. Mesajlarınızı yalnızca instagram yardım merkezi ile iletişime geçerek geri getirebilirsiniz.

 2. Bu şekilde mesajlarını geri getiren kimse var mı ? Siz kendiniz gördünüz mü instagram yardım merkezi ile derdini çözen kimseyi?

 3. Bir tanıdığımın adına sahte hesap açıp bana ve yakınlarıma hakaret eden bir instagram hesabı vardı. Onu savcılığa şikayet edeceğimi söyleyince hesabı sildi. Bana attığı mesajlara geri ulaşmam mümkün müdür?

 4. selam serpil, öncelikle durumun için üzgünüm.
  instagrama gir eşinin telinden ayarlara gel, gizlilik ve güvenlike tıkla. orda hesap verilerini indir e bas ve kendi epostanı yaz. Bu sayede o silinen mesajlar o maile 15-30 dk içinde gelir. sonra telinden yada bilgisayarından gir ve görüntüle. Gelen dosya rar dosyası olduğu için telefondan rar dosya açmak için program ve json dosya okunması için program indir ve mesajları oku. Yapamadığın birşey olursa bildirirsin.

 5. mesala diyelim instada biri beni engelledi ve butun eski mesajlari kendi telefonundan sildi sonra engeli kaldirdi diyelim eski mesajlar geri donermi benim cep telefonuma ? Kendi telefonundan silmesine ragmen?

 6. Merhaba instagramda bir arkadaşımla konuşuyırum bir kaç seferdir ve konuşma bittikten sonra en son mesaj hariç diger mesajlar siliniyor .acaba neden böyle oluyor . Hani desem karşı taraf kendi mesajlarını geri çekiyor benimkiler kalırda benim mesajlarımda gidiyor .bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 7. Merhabalar instagram hesabımda eski konuşmalarımı silmeme rağmen kendiliğinden tekrardan dm kutuma geliyor bir çözüm yolu var mı acaba gelmemesini istiyorum.

  1. Merhaba karşıdaki kişi hesabını dondurup tekrar açtığında bu hata oluşabiliyor. Mesajları içeriden tekrar silebilirsiniz.

  1. Merhaba, teknik bir sorun oluşmuştur muhtemelen. Çıkış yapıp tekrar uygulamaya girmeyi deneyebilirsiniz. Veya tarayıcıdan açıp silebilirsiniz.

  1. Merhaba, Evet karşı taraf mesajınızı görebilecektir ama mesajınızı siz hesabınızı kapatmadan önce açmadı ise mesaja ve profilinze ulaşamayacaktır.