Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram silinen mesajlar birçok nedenle geri getirilmek istenebilmektedir. Bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz ve mesajda oldukça önemliyse büyük bir telaşa kapılabilir ve geri getirme yollarını arayabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusunu işleyeceğiz.

Instagram Silinen Mesajlar

Birçok kişi silinen mesajların geri getirilip getirilemediğini merak etmekte olup, bunun için her yolu denemektedir. Yazımızda öncelikle engellenen takipçilerinizin önceki mesajlarını geri getirip getiremeyeceğinizi anlatacağız. Ardında da normal gelen bir mesajı yanlışlıkla silmeniz durumunda neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Instagram Engellemede Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram’da bir takipçiyi engellediğinizde sizinle alakalı her şey silinir. Yani size attığı mesajlarda engelleme ile birlikte silinir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırdığınızda tekrardan eski mesajlara ulaşabilirsiniz. Aslında mesajlar hiç silinmemiştir, yalnızca engellemeden dolayı ulaşılmaz hale gelmiştir. Engel kaldırıldığı için tekrar görülebilir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İlk olarak bilmeniz gereken en önemli husus Instagram silinen mesajlar farklı eklentiler, uygulamalar ya da programlar ile geri getirilemez. Birçok site ve uygulama silinen mesajları geri getirebileceğini söyleyerek, kullanıcılardan hesap bilgilerini talep etmektedir. Eğer bunlara inanarak hesap bilgilerinizi verirseniz sadece dolandırılacağınızı ve hesabınızın bu şahısların eline geçeceğini bilmelisiniz. Bu nedenle Instagram haricinde hiçbir uygulamaya hesap bilgileriniz ile giriş yapmayınız ve hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

Uygulamalar ve programlar haricinde yasal olarak silinen mesajları geri getirmenin de bir yolu bulunmaktadır. Bir kişiyle mahkemelik olduysanız ve sildiğiniz mesajlar delil niteliği taşıyorsa bu mesajların geri getirilmesi istenebilir. Bunun için gerekli evraklarla Instagram yetkililerine siz ya da mahkeme ulaşabilir. Ayrıyeten konunun öneminden bahsederek siz de Instagram yardım merkezi aracılığıyla başvuru yapabilir ve mesajların geri getirilmesini veya bir dökümünün iletilmesini isteyebilirsiniz. Gerekli incelemelerden sonra mesajlar tarafınıza iletilecektir.

Instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Sunucu Sorunu Mu Yaşanıyor? Instagram Neden Çöktü?

Görsel olarak son zamanların en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yakaladığı başarıyı da giderek arttırmaya başladı. Tabi Instagram’ın bu yükselişi haliyle kullanıcı sayılarına da büyük ölçüde yansıyor. Zira sadece bir sene içerisinde uygulama 100 milyon aylık kullanıcı artırımına ulaşabiliyor. Yakalanan bu yükseliş ve yüksek kullanıcı sayıları bazen sorunlarla karşı kalınmasına neden olmuyor değil. Özellikle kullanıcıların bireysel olarak yaşadığı sorunlar bu noktada dikkati çeken en büyük aksilikler. İşte bunlardan bir tanesi de hesap dondurma işleminden sonra resimlerin silinmesi.

Bilindiği gibi Instagram Temmuz ayında dondurma işlemine onay vermişti. Eskiden sadece hesabımızı kapatabiliyorken şimdilerde artık belli süreler boyunca hesabımızı dondurabiliyoruz. İşte aslında sorunda bu noktadan sonra başlıyor. Zira dondurulan hesabını geri açan kullanıcılar kimi zaman resimlerini silinmiş olarak bulabiliyor. Sunucularda resim yedekleme işlemi yapılmadığı içinde ne yazık ki silinen resimleri geri getirmek mümkün olmuyor. Sistem hatalarından kaynaklanan bu sorunun çözümü ise pek kolay değil. Dediğimiz gibi Instagram yedekleme işlemi gerçekleştirmiyor. Bu nedenle resimleri geri döndürmek Instagram üzerinden mümkün değil. Fakat resimleri Facebook üzerinden de paylaşmışsanız o zaman Facebook aracılığıyla resimlerinizi alabiliyorsunuz. Tüm bunların dışında bir yöntem daha bulunuyor. Insragram’da paylaşılan tüm fotoğrafların yedeklendiği bazı siteler var. Bu siteler üzerinden etiket ile resimlerinize ulaşabiliyorsunuz. Tabi bunun için paylaşım yaptığınız resmin etiketini bilmeniz ve resimde etiket kullanmış olmanız gerekiyor. Aksi halde binlerce resim içerisinden seçim yapmanız mümkün değil.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?
3 (59.23%) 26 votes

Bir önceki yazımız olan Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde instagram takipçi engelleme ve takipçi engelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?” üzerine bir düşünce

  1. Elif

    Karsida ki kisi bizi engellediği icin yine ayni sekilde mesajlarimiz siliniyor yani biz goremiyoruz. O mesajlara nasil ulasabiliriz biliyor musunuz

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir