Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Detaylı Resimli Anlatım

Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Detaylı Resimli Anlatım

Instagram, yenilikleriyle beraber her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sürekli yeni özelliklerle beraber karşımıza çıkarak bizi şaşırtmayı başarıyor. Takip etme, foroğraf paylaşma üzerine sürekli yeni güncellemelerle gelirken, bir yenisini daha ekledi. Mesaj DM bölümü. Bu bölümde de aynı hızla yeniliklere devam ediyor. Yeni gelen özelliklerden bir tanesi de Instagram sohbette tut özelliği.

Instagram sohbette tut özelliği nedir? Instagram sohbette tut özelliği ne işe yarar? Instagram sohbette tut özelliği nasıl kullanılır? Tüm sorulara yanıt vermek için buradayız. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda gerekli bilgileri alacaksınız. O zaman başlayalım.

Instagram sohbette tut özelliği ne anlama geliyor?

Instagram gizlilik ve güvenlik ilkesine oldukça önem veren uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle güvenlik ilkesi kapsamında her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkmaktadır. Bunun için gelen özelliklerden biri de tek seferlik gönderilen fotoğraflar. Bu fotoğraflar, karşıdaki kişinin sadece bir kez görmesini sağlıyor. Bu aslında güvenlik önlemleri kapsamında ortaya çıkan bir uygulamadır.

Fotoğraf ya da videoların tek seferde gönderilmesi güvenlik amaçlı olsa bile bazen hoşunuza gitmeyebilir. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem var. Bu aşamada sohbette tut özelliği devreye giriyor. Bu özellik sayesinde sohbette tut diyerek fotoğrafı karşı tarafa gönderdiğinizde, silinmeyecek. Karşı tarafta da kalıcı olacaktır. İşin bilgi boyutunu anladığımıza göre bu özelliği nasıl kullanacağımız konusuna geçebiliriz.

Instagram sohbette tut özelliği

 

Instagram sohbette tut özelliği nasıl kullanılır?

Instagram sohbette tut özelliği kullanımı oldukça basittir. Bunun için ilk olarak Instagram hesabınızdan DM bölümüne gelmeniz gerekiyor. Öncelikle mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj alanına gelin. Bu özelliği kullanabilmeniz için kamera bölümünü açmanız gerekiyor. Mesaj bölümüne girdikten sonra kamerayı açın ve göndermek istediğiniz objeyi çekin. Gönder tuşuna basmadan önce ekranı sola kaydırın. Alt kısımda sohbette tut yazısı belirdikten sonra gönderebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tiktok Fenomenleri: En Yüksek Takipçi Sayısı Kimde?

Bu şekilde sohbette tut yazısını gördükten sonra gönderdiğinizde mesaj kalıcı olacak. Karşı taraf açsa bile silinme gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayacak.

Sonuç

Bu yazıda Instagram sohbette sabitleme özelliği nedir ve nasıl kullanılır gibi sorulara birlikte cevap bulduk. Artık bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını biliyorsunuz.

Şimdilik hoşça kalın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir