Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Detaylı Resimli Anlatım

Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Detaylı Resimli Anlatım

Instagram, yenilikleriyle beraber her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sürekli yeni özelliklerle beraber karşımıza çıkarak bizi şaşırtmayı başarıyor. Takip etme, foroğraf paylaşma üzerine sürekli yeni güncellemelerle gelirken, bir yenisini daha ekledi. Mesaj DM bölümü. Bu bölümde de aynı hızla yeniliklere devam ediyor. Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım ile sizlere yol göstereceğiz. 

Bildiğiniz üzere DM Instagram üzerinde çok sık kullanılan bir bölüm haline gelmiştir. Özellikle kullanıcıların çok rahat sohbet edebildikleri, birbirlerine fotoğraf, video veya  ses kaydı gönderebilmektedirler. Mesaj olarak gönderilen fotoğraf ve videoları anlık olarak da paylaşabilmektesiniz. Hatta Instagram birçok kullanıcının beğeneceği detay özellikler eklemiştir. Bu özelliklerden biri, Instagram DM kısmında anlık olarak çektiğiniz fotoğraf veya videonun anlık olarak gönderilmesi ve belli bir süre sonra tekrar oynatılmasına izin vermemesi. Bir diğer seçenek ise gönderiyi ‘sohbette tut’ seçeneğidir. Sohbette tut seçeneğini tercih ederseniz, anlık olarak çektiğiniz fotoğraf veya videonun sohbette kalıcı olarak süresiz kalmasını sağlar. 

Instagram sohbette tut özelliği ne işe yarar? Instagram sohbette tut özelliği nasıl kullanılır? Tüm sorulara yanıt vermek için buradayız. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda gerekli bilgileri alacaksınız. O zaman başlayalım.

Instagram sohbette tut özelliği ne anlama geliyor?

Instagram gizlilik ve güvenlik ilkesine oldukça önem veren uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle güvenlik ilkesi kapsamında her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkmaktadır. Bunun için gelen özelliklerden biri de tek seferlik gönderilen fotoğraflar. Bu fotoğraflar, karşıdaki kişinin sadece bir kez görmesini sağlıyor. Bu aslında güvenlik önlemleri kapsamında ortaya çıkan bir uygulamadır.

Fotoğraf ya da videoların tek seferde gönderilmesi güvenlik amaçlı olsa bile bazen hoşunuza gitmeyebilir. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem var. Bu aşamada sohbette tut özelliği devreye giriyor. Bu özellik sayesinde sohbette tut diyerek fotoğrafı karşı tarafa gönderdiğinizde, silinmeyecek. Karşı tarafta da kalıcı olacaktır. İşin bilgi boyutunu anladığımıza göre bu özelliği nasıl kullanacağımız konusuna geçebiliriz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Instagram sohbette tut özelliği

 

Instagram sohbette tut özelliği nasıl kullanılır?

Instagram sohbette tut özelliği kullanımı oldukça basittir. Bunun için ilk olarak Instagram hesabınızdan DM bölümüne gelmeniz gerekiyor. Öncelikle mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj alanına gelin. Bu özelliği kullanabilmeniz için kamera bölümünü açmanız gerekiyor. Mesaj bölümüne girdikten sonra kamerayı açın ve göndermek istediğiniz objeyi çekin. Gönder tuşuna basmadan önce ekranı sola kaydırın. Alt kısımda sohbette tut yazısı belirdikten sonra gönderebilirsiniz.

Bu şekilde sohbette tut yazısını gördükten sonra gönderdiğinizde mesaj kalıcı olacak. Karşı taraf açsa bile silinme gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayacak. Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Detaylı Resimli Anlatım 

Sonuç

Bu yazıda Instagram sohbette sabitleme özelliği nedir ve nasıl kullanılır gibi sorulara birlikte cevap bulduk. Artık bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını biliyorsunuz.

Şimdilik hoşça kalın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Instagram Sohbette Tut Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım hakkında video

Instagram sohbette tut özelliği nedir?

Instagram Dm üzerinden gönderdiğiniz fotoğraflar açıldıktan sonra görüntülenememektedir. Bu sorunu gidermek için sohbette tut özelliği ile gönderdiğiniz görseller kalıcı olarak sohbette kalacaktır.

Instagram sohbette tut özelliği nasıl çalışır?

Instagram Direct’e girerek mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin. Daha sonra kamerayı açarak fotoğrafı çekin gönder tuşuna basmadan fotoğrafı sola kaydırarak sohbette tut diyerek kalıcı olarak fotoğrafı mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir