Instagram Son Görülme Özelliği -Yeni Özellik-

Instagram Son Görülme Özelliği -Yeni Özellik-

Instagram son görülme özelliği yeni yılın son güncellemesiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yeni özellik sayesinde Instagram kullanıcıları artık direk mesaj attığı kişilerin en son ne zaman çevirim içi olduğunu görebilecek.

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir ?

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram son görülme özelliğine de sahip oldu. Instagram’ın yanı sıra Whatsapp gibi uygulamalara da sahip olan dünya devi Facebook son görülme özelliğini artık Instagram’da da kullanıma soktu. Bir süredir diğer uygulamalarda olan bu özelliğin Instagram’a da geleceği konuşuluyordu. Teknoloji forumları ve internet sitelerinin büyük heyecanla beklediği bu güncelleme kullanıcılardan nasıl tepki alacak zamanla göreceğiz.

instagram-son-görülme

Uygulama Nasıl Kullanılıyor ?

Instagram’ın mesajlaşma servisi olan DM yani doğrudan mesaj sistemi artık son görülme özelliğine de sahip. Bu uygulama sayesinde en son doğrudan mesaj servisine ne zaman giriş yaptığınız diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenebilecek.

Bu durumun özel yaşamı ihlal ettiğini savunanlar içinse Instagram yazılım geliştiricileri “son görülme” özelliğini kapatma seçeneği koymuş durumda.

Instagram son görülme özelliği kapatmadığınız sürece sizi takip eden ya da etmeyen herkes son görülme zamanınızı görebiliyor olacak. Sizi takip etmeyenlerin bu özellik sayesinde son görülme zamanınızı görmesini istemiyorsanız Instagram hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.

Dahası Yolda

Bir başka haberde bu güncellemenin ardından, çevirim içi raporlar, ekran görüntüsü alındığında uyaran bildirimler ve yalnızca metinlerden oluşan öyküler gibi güncellemelerin geleceği öne sürülmüş durumda. Ancak bu konular hakkında henüz resmi bir açıklama Instagram yönetimi tarafından yapılmadı.

Özelliği kapatmak için seçenekler menüsünden “Hareketler durumunu göster” seçeneğini kapatmanız gerekiyor. Böylece takipçileriniz dahil kimse direk mesaj ya da doğrudan mesajlar servisine ne zaman giriş yaptığınızı göremeyecektir.

instagram hareketler durumunu göster

Diğer güncelleme konuları hakkında resmi bir açıklama gelinceye kadar bekleyip göreceğiz. Ancak bu kadar bir birine benzeyen uygulamanın kullanıcılar üzerinde olumsuz etkisi yaratması söz konusu bir durum.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram Son Görülme Özelliğine Tepki!

İçeriğin hazırlandığı tarihte son görülme özelliği olmadığından dolayı bu yazıya güncelleme yaparak, bu özelliğe getirilen tepkileri açıkladık. Instagram son görülme özelliğinin getirilmesi ile birlikte bu özelliğe tepkiler yağmıştır. Instagram’a girer girmez şu an aktif yazısı DM’lerde görülmeye başlanmıştır. Ayrıca DM’e girmese bile 2 dk önce aktifti şeklinde diğer kullanıcılara görülmekteydi. Bazı kullanıcılar tarafından tepki toplayan bu özellik ayarlar üzerinden kolayca kapatılabilmektedir. Instagram’da ayarlar kısmına girerek, gizlilik ayarlarını açın. Daha sonra ‘hareket durumu’ kısmından butonu kapatarak, son görülme özelliğinin görülmesini engelleyebilirsiniz. Çoğu kullanıcı bu özelliği severek kullansa da çoğu kullanıcı bu özelliğe çok büyük tepki göstermiş ve hemen kapatmak istemişlerdir. Instagram, her düşünce biçimine önem vererek, getirdiği özelliklere bir de ayarlar bölümünde yer vermektedir.

Instagram  son görülme özelliği dışında, yapılan ve yapılacak en güncel değişiklikleri ve diğer Instagram haberlerini blog sayfamızdan takip edebilirsiniz. Daha farklı ve işinize yarayabilecek yazılarımız için lütfen burayı tıklayınız. 

 

Son Görülme Özelliği Nedir?

Instagram son görülme özelliği ile, instagram kullanıcılarının, hesaplarına en son ne zaman girdikleri arkadaşları tarafından görülebilecektir.

Son Görülme Saatim Nerede Yazar?

Instagram’a son girme saatiniz, DM yani doğrudan mesaj kısmında yazacaktır. Mesajlaştığınız instagram kullanıcıları sizin son olarak ne zaman instagrama girdiğinizi görebileceklerdir.

Instagram Son Görülme Özelliği Kapatılabilir Mi?

Instagram üzerinde son görülme tarihinizin görülmesini istemiyorsanız, bu özelliği kapatmanız mümkündür. Son görülme özelliğini kapatma ile ilgili olarak yapmanız gerekenleri blog yazımızdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir