İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Soru Sorma Nasıl Yapılır?

Instagram soru sorma özelliği geldi. Instagram’ın en yeni özelliği “Bana Soru Sor” milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. İnsanlar, kendi sayfalarında takipçilerinin kendilerine soru sorabilme özelliği sayesinde cevaplar verebiliyor ve takipçilerinin aklında bulunan çok çeşitli soruları cevapladıktan sonra hikâyelerinde paylaşabiliyorlar. Adını ve soyadınızı göstermeden de soru sorabileceğiniz bu yeni özellik ile insanlar anonim kalarak birçok insanı zor durumda dahi bırakabiliyor. Kullanıcılar bu dinmek bilmeyen soru yağmuruna karşı her zaman hazır bekliyormuş gibi davranıyor ve sürekli sorulan sorulara cevaplar veriyorlar. O yüzden bu özellikten yararlanmadan önce takipçilerden gelebilecek olan her türlü soruya hazır olmanız gerekmektedir. Takipçileriniz sizleri zor durumda bırakacak sorular sorabilirler. 

Instagram soru sorma nasıl yapılır şeklinde sürekli sorular aldığımız için bu içeriği derleme ihtiyacı duyduk. Özelliğin çıkışından bu yana 1 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen bu özelliğin detayları hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar bulunmaktadır. Ziyaretçilerimizin hiçbir güncellemeyi kaçırmaması ve tüm bu yeniliklerden haberdar olmasını sağlamak için buyurun Instagram soru sorma nasıl yapılır içeriğimizi hemen okumaya başlayın! 

Instagram Soru Sorma Nasıl Yapılıyor?

Geçen seneki Instagram güncellemesi ile beraber gelen bu yeni özellik “Bana Soru Sor” sessiz sedasız yayına gireli ortalama olarak bir yıl oluyor. Anket yapabilme, doğrudan soru sorabilme gibi güzel güncellemeleri hala kullanmayı bilmeyen kullanıcılarımız için bu rehber niteliğindeki içeriğimizi hazırladık. Peki, Instagram soru sorma nasıl yapılır?

Soru sorma özelliğini profiliniz de kullanabilmek için hikâye kısmına girmelisiniz. Herhangi bir fotoğraf ekledikten sonra üst kısımda çıkacak olan gülme simgesine basın. 3. Satır da bulunan SORULAR seçeneğine basın ve hikâyenizi paylaşın. İşte hepsi bu kadar!

Öncelikli olarak bir adet Instagram profiline ihtiyacınız var. Bu hesap size ait olabilir, başkasına ait olabilir. İşletmenizin profili olabilir. Her türlü profil bu güncellemeden faydalanabiliyor. Takip ettiğiniz ve hikayesinde “Bana Soru Sor” yazan tuşa tıklıyoruz ve sormak istediğimiz soruyu sorup gönderiyoruz. Bu gönderilen mesaj karşı tarafın DM kutusuna gidiyor. Sorunuzu yanıtladığı zaman ise size bildirim geliyor. Karşı tarafın ise sadece yapması gereken şey DM kutusuna gelmiş olan mesajı açıp sizin sorduğunuz soruyu yanıtlaması.

instagram soru sorma

Instagram Hikayede Soru Sorma Nasıl Yapılır?

Karmaşık bir durum değil ancak özellikle annelerimiz ve babalarımızın kullanamadığı bu gibi özellikler ve genç ziyaretçilerimize rehber niteliği taşıyan bu içerik çok faydalı olacaktır. Bu yeni özellik ile akıllara takılacak olan bir soru oluşmuştu. Neyse ki Instagram tarafından bir açıklama ile bu soru giderildi. Soru şu idi; takip ettiğimiz insanların profillerin de oluşturdukları soru sorma özelliğine anonim (Bilinmeyen Kişi) olarak soru sorabilecek miyiz? Gelen açıklama da bunun olabileceği açıklandı. İnsanlar takip ettikleri veyahut etmedikleri tüm insanlara anonim olarak soru sorabiliyor ve yanıt alabiliyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Eğer soru sorduran kişi sizin yanıtınızı paylaşır ise telaş yapmanıza gerek yok. Çünkü paylaşılan sorular da soru soran kişinin kimliği kesinlikle görünmüyor. Bu da ekstra olarak gizliliğinizi koruma altına alıyor. Ayrıca sitemiz üzerinden Instagram hikaye izlenme satın alabilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram üzerinde paylaşacağınız hikayelerinizde isterseniz, “Bana Soru Sor” seçeneği ile birlikte takipçilerinizle eğlenceli bir etkileşim yaratma imkanına sahip olursunuz.

Instagram hikayeleriniz üzerinden eğlenceli bir etkileşim oluşturmak için Bana Soru Sor etkinliği yapmak istiyorsanız, nasıl yapılacağı ile ilgili tüm bilgilere yukarıda yer alan blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Soru Sor özelliği ile istemeniz durumunda hikayelerinde Soru Sor’u kullanan kişilere anonim bir şekilde soru sorabilirsiniz.

Instagram soru sorma ile takipçileriniz ile yüksek etkileşim kazandırabilir ve daha fazla popülerlik elde edebilirsiniz.

Instagram hikayeleri profillerinizde en fazla 24 saat süre ile kalıcı olacaktır.

Instagram hikayelerinize soru sorma eklemesi yapabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Soru Sorma Nasıl Yapılır? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. selim ışıkçı
    selim ışıkçı

    Öne Çıkan Hikayelerime Soru Sorma Ekleyebilir miyim?

  2. selin kısa
    selin kısa

    Instagramdan anonim Olarak Soru Sorabilir Miyim?