Sosyal medya

Instagram Sosyal Ağları

Günden güne gelişen ve kullanıcı sayısı milyonları aşan sosyal ağ devlerinden olan fotoğraf ve video paylaşma yani görsel içerik sitesi olan İnstagram, her hafta yeni bir özellik getirmektedir. Yani kullanıcılara daha güzel bir hizmet vermek istemektedir. Birçok özellik gelen İnstagram büyük ilgi görmektedir. Aslında ilginç videoların ve fotoğrafların ortaya çıkmasına ön ayak olmaktadır. Ekim 2010’da kurulan ve bir süre sonra Facebook tarafından büyük çabalar sonucu alınan İnstagram Facebook’un bünyesinde büyümeye devam ediyor. Bünyesinde derken Facebook ve İnstagram aynı şirket adına çalışmaktadır. Fakat Facebook’un yöneticileri İnstagram’a karışmamaktadır. İnstagram’ı Facebook satın aldığında çalışanlarıyla birlikte almıştı. Birlikte almasındaki en büyük amaç İnstagram’ın Facebook aynı yapıya sahip olmaması istenmesi idi. Yani İnstagram zamanla Facebook’un fikircileriyle beraber Facebook’a benzeyecekti. Bunu engellemek için Facebook İnstagram’ı 8 çalışanıyla beraber satın aldı. Facebook satın almadan önce sadece 4 tane fotoğraf filtresi bulunuyorken satın aldıktan sonra ise fotoğraf filtre sayısı 19’a yükseldi. Yükseldi fakat İnstagram 2.0 versiyonuna geçince bu fotoğraf filtreleri kaldırıldı.

İnstagram reklam almıyordu ve gelir panosu yoktu. Yani yatırımcılar geliri olmayan bir siteye yatırım yaparak geleceği görmüş diyebiliriz. İnstagram bugüne kadar büyük yatırımlar aldı. Geçtiğim haftalarda 9 markayla Avustralya’da reklam yayınlamaya başladı. Diğer ülkelerde de reklam alması beklenirken ilk markalarla anlaşması sonucu güzel bir gelir elde etmeye başlamıştı. Bu gelirler yatırımcılar için iyi olmuş kullanıcılar için de iyi olmuştur. Yani ne kadar gelir elde ederse o kadar çok yatırım alacak yatırım alması da gelişmesine neden olacaktı.

Instagram Sosyal Ağları
4.5 (89.13%) 241 votes

Bir önceki yazımız olan Beko’dan Yeni Instagram Kampanyası başlıklı makalemizde Beko, Beko Instagram ve Instagram kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Emine Ün’den Kocasına Instagram Mesajı İle Destek Geldi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir