Instagram Spam Filtreleme

Instagram Spam Filtreleme Sistemini Yayınladı

Sosyal medyada hızla yayılan Instagram uygulaması, şekil değiştirmeye devam ediyor. İyi yönde ilerleyen bu değişim, sosyal medya uygulamasının hızla yükselmesini de sağlamaya başladı. Henüz 3 gün önce yayınlanan verilerde uygulamanın yükselişini gösteriyor. Açıklanan rakamlara göre uygulamanın 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşmaya başladığı belirtilmişti. Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz konu hakkında bir diğer önemli bilgi ise 100 milyon yeni kullanıcının sadece 5 ay içerisinde kazanılması olmuştu. Yükselişin ortaya konulduğu ve önemli bilgilerin verildiği etkinlikte, bir önemli bilgi daha verildi. Artık Instagram Spam Filtreleme sistemi de kullanıma girdi. Yani etkinlikte sadece kullanıcı sayısı verileri konusunda bilgiler verilmedi. Daha önceki haberimizde yer verdiğimiz kişilere göre yorum engelleme sisteminin dışında Instagram Spam Filtreleme sistemi de kullanıma girdi.

Instagram Spam Filtreleme Nedir?

Bu özellik daha önce duyurulmuş ve uygulama sistem üzerinde çalışmalar yaptığını dile getirmişti. Birkaç ay önce yapılan basın açıklamasında Instagram Spam Filtreleme teknolojisinin test edildiği açıklanmıştı. Testlerde uygulamanın yorum teknolojisini değiştirmesi sağlanacağı. Belirtilmişti. Bu sistemle beraber kullanıcıların yorumların içerisinde yer alan hakaret ve kötü içerikli ifadelerin engellenebileceği açıklanmıştı.

Bir nevi kelimeler üzerinden yorumlarda filtreleme teknolojisinin kullanıma gireceğinden söz edilmişti. Yeni bölümün kullanımı konusunda açıklamalar yapılmasından sonra, bu özelliğin ne zaman kullanıma gireceği konusunda merak edilmeye başlandı. Instagram ise yeni kullanıcı verilerini açıkladıktan sonra bu konu hakkında bilgiler verdi. Sistemin kullanıma girdiği açıklandı ve sonrasında şu an için desteklenen diller açıklandı.

Instagram Spam Filtreleme

Şimdilik yeni sistemin sadece Portekizce, Almanca, Fransızca ve Arapça desteğinin bulunacağı eklendi. İngilizce dilinde de zaten bu teknoloji destekleniyordu. Söz konusu teknolojiyle beraber yorum engelleme konusunda en iddialı kullanımlar devreye girmiş oldu. Yeni güncellemenin yayınlanmasından sonra yorum sistemine gelen güncellemelerin ise devam edeceği belirtiliyor.

Görünen o ki Instagram yorum kısmında kullanıcıların yaşadıkları sorunların tamamen önüne geçmek için çalışıyor. Bunun için yorum filtreleme özellikleri yapay zekayla beraber bütünleştiriliyor ve bu yapay zeka sistemi yorumlarda yaşanan hakaret ve taciz sorunlarının önüne geçme konusunda epey bir önem kazanıyor. Instagram’ın yorumlarda yaşanan sıkıntıları ve kötü niyetli kullanıcıların yorumlarını engelleme için daha nasıl önlemler alacağını göreceğiz.

 

Instagram Spam Filtreleme Sistemini Yayınladı
4.5 (90.75%) 147 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Yorum Filtreleme Özelliğinde Kişiye Özel Dönem Başlıyor başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, instagram yorum filtreleme ve profil yorum filtreleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Spam Filtreleme Sistemini Yayınladı” üzerine bir düşünce

  1. Gürkan

    Kısa süre içerisinde Türkçe dil desteğininde kazandırılması ile çeşitli ruh hastalarının iğrenç içerikli yorum ve mesajlarından kurtulabileceğiz inşallah. Bunları tek tek silip engellemek zor olmaya başlamıştı. Bende artık son zamanlarda iyice koy vermiştim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir