Instagram Spam Mesajlara yeni sistem

Instagram Spam Mesajlara Karşı Yeni Önlemler Alıyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternetin yaşama sağladığı olumlu etkiler tartışılmayacak kadar fazla. Fakat her ne kadar internetin bu şekilde birçok olumlu etkisi varsa aynı oranda belki de daha fazla olumsuz etkisinin de olduğunu biliyoruz. Özellikle güvenlik konusunda internetin çok büyük sıkıntılara neden olduğunu söyleyebiliriz. İnternet için geçerli olan güvenlik sorunları özellikle sosyal medya hesapları ve yine bu hesaplar üzerinden elde edilen kişisel bilgiler içinde aynen geçerli. Özellikle son dönemde hacker saldırılarının da sosyal medya uygulamalarına yönelmesi bu alanda ciddi bir güvenlik boşluğu oluşmasına neden olmakta. Özellikle görsel yönü ön planda olan Instagram uygulaması içinde söz konusu güvenlik tehditlerinin artmaya başladığını biliyoruz.

Artan tüm bu güvenlik sorunlarına karşı ise Instagram yetkilileri yeni önlemler almaya başladı. Alınan yeni önlemler ise mesajlaşma konusunda oldu. Instagram yetkilileri yapılan anket ve araştırma çalışmalarında hesap çalma ve güvenlik açığı oluşturma konusunda hacker gruplarının kullanıcılara gönderdikleri mesajlardan yararlandığını ortaya çıkardı. Söz konusu araştırma sonuçlarına göre özellikle kullanıcılara gönderilen direk mesajlarla spam mesajlar gönderiliyor. Gönderilen spam mesajlara kullanıcının tıklaması durumunda ise hacker grupları kullanıcıların giriş bilgilerini casus yazılımlarla tespit edebiliyor. Bu noktada ise Instagram her ne kadar spam kutusu gözükmese de bu tip mesajları engelleyen gizli mesaj kutusu olduğunu biliyoruz. Instagram’da kullanılan bu mesaj engelleme sistemini geliştirmeyi planlıyor. Böylelikle kullanıcıların yanlışlıkla bile olsa bu tip mesajlara tıklaması engellenecek. Fakat sistemin detaylarının neler olacağı şuan için merak konusu. Zira henüz kullanılacak yeni sistem detayları konusunda net bir açıklama bulunmuyor.

Instagram Spam Mesajlara Karşı Yeni Önlemler Alıyor
4.4 (87.93%) 116 votes

Bir önceki yazımız olan Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası Instagram Yarışması Sona Erdi başlıklı makalemizde #AntalyaCicekFestivali, #AntalyaCicekFestivali yarışması ve Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir