Instagram Spam Mesajlar Yeni Önlemler İle Engellenecek

Instagram Spam Mesajlar Yeni Önlemler İle Engellenecek

İnternet’in yaşama sağladığı olumlu etkiler tartışılmayacak kadar fazla. Instagram spam mesajlar atan kullanıcıları hesap kapatılmasına kadar sonuçlanabiliyor. Fakat her ne kadar İnternet’in bu şekilde birçok olumlu etkisi varsa aynı oranda belki de daha fazla olumsuz etkisinin de olduğunu biliyoruz. Özellikle güvenlik konusunda internetin çok büyük sıkıntılara neden olduğunu söyleyebiliriz. İnternet için geçerli olan güvenlik sorunları özellikle sosyal medya hesapları ve yine bu hesaplar üzerinden elde edilen kişisel bilgiler içinde aynen geçerli. Özellikle son dönemde hacker saldırılarının da sosyal medya uygulamalarına yönelmesi bu alanda ciddi bir güvenlik boşluğu oluşmasına neden olmakta. Özellikle görsel yönü ön planda olan Instagram uygulaması içinde söz konusu güvenlik tehditlerinin artmaya başladığını biliyoruz.

Artan tüm bu güvenlik sorunlarına karşı ise Instagram yetkilileri yeni önlemler almaya başladı. Alınan yeni önlemler ise mesajlaşma konusunda oldu. Instagram yetkilileri yapılan anket ve araştırma çalışmalarında hesap çalma ve güvenlik açığı oluşturma konusunda hacker gruplarının kullanıcılara gönderdikleri mesajlardan yararlandığını ortaya çıkardı. Söz konusu araştırma sonuçlarına göre özellikle kullanıcılara gönderilen direk mesajlarla spam mesajlar gönderiliyor. Gönderilen spam mesajlara kullanıcının tıklaması durumunda ise hacker grupları kullanıcıların giriş bilgilerini casus yazılımlarla tespit edebiliyor. Bu noktada ise Instagram her ne kadar spam kutusu gözükmese de bu tip mesajları engelleyen gizli mesaj kutusu olduğunu biliyoruz. Instagram’da kullanılan bu mesaj engelleme sistemini geliştirmeyi planlıyor. Böylelikle kullanıcıların yanlışlıkla bile olsa bu tip mesajlara tıklaması engellenecek. Fakat sistemin detaylarının neler olacağı şuan için merak konusu. Zira henüz kullanılacak yeni sistem detayları konusunda net bir açıklama bulunmuyor.

Instagram Spam Mesajlarına Gelen Yeni Önlemler Nelerdir?

İçeriğin yayınlandığı tarihte bu önlemler belli olmadığı için içeriğe güncelleme yaparak bu önlemleri sizlere açıklayacağız. Instagram yukarıda da belirtildiği üzere spam mesajlarının önlenmesi ile ilgili yenilik getireceğini açıklamıştı. Uygulamalara gelen yeni güncelleme sayesinde, Instagram DM kısmı ikiye ayrılmıştır. Bir kısım, takip ettiğiniz kullanıcıların size gönderdiği mesajlardan oluşmakta ve mesaj isteğini kabul ettiğiniz kullanıcı mesajlarından oluşmaktadır. Bunun dışında bir de gizli bir bölme vardır ve sizin takip etmediğiniz kullanıcılar da mesaj gönderdiğinde mesajlar bu bölmeye girmektedir. Yapılan bu güncelleme ile bu mesajlar birbirinden ayrılmış ve spam mesajlarına yanlışlıkla tıklama vs gibi sorunlar da ortadan kalkmıştır. Eğer isterseniz mesaj istekleri bölümünden, takip etmediğiniz kullanıcıların mesajlarını kabul ederek ana mesaj ekranınıza gelmesini sağlayabilir, engelleyebilir ve bu mesajı geri çevirebilirsiniz. Böylece kolay bir şekilde bu mesajları kategorize edebilir ve hesabınıza zarar verilmesini önleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Ancak mesaj isteğini kabul ettiğiniz bir Instagram kullanıcısı siz takip etmiyor olsanız dahi, mesaj gönderdiğinde bu kullanıcıya ait mesajlar ana ekranda gösterilecektir. Artık bu kullanıcıdan mesaj almak istemiyorsanız kullanıcıyı doğrudan engelleyerek sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/trend-topic

Instagram Spam Mesaj Nedir?

Spam mesajlar; sürekli olarak tekrar eden, rahatsız edici içeriklere sahip, bazı durumlarda istenmeyen reklamlar içeren mesajlardır. 400 milyon kullanıcıya sahip olan instagram üzerinde de spam mesaj gönderimi artmaya başlamıştır.

Spam Mesajlar Engellenebilir Mi?

Instagram sürekli olarak güncellenen yenilikçi bir uygulamadır. Güvenlik sınırları sürekli olarak değişmektedir. Instagram spam mesajlar için yeni özellikler çıkarmıştır. Spam mesajlarını engellemek için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Spam Mesajlar Zararlı Mıdır?

Spam mesajlar, kullanıcıların istekleri dışı gelen rahatsız edici mesajlardır. Reklam içerebilirler. Hatta bazı spam mesajlar virüs bile içerebilir. Bu sebeple spam mesajların zararsız olduğunu ve uzak durulması,engellenmesi gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir