Instagram Stop Motion Özelliği için Testler Başladı

Instagram Stop Motion Özelliği için Testler Başladı

instagram takipçi satın al instatakipci

Cadılar Bayramı için özel olarak yayınlandığı Superzoom özelliği bir hayli sevilen Instagram, benzeri bir sistem olan Instagram Stop Motion üzerinde çalışmalara başladı. Aslında Cadılar Bayramı üzerine kurulu bir konsept için yayınlanmıştı.  Superzoom sisteminin çok fazla önemsenmeyeceği, daha doğrusu dönemlik bir ilgi toplayacağı düşünülüyordu. Fakat Instagram’ın bile beklemediği bir ilgi gelmeye başladı.

Hikayeler bölümünün en çok kullanılan kısımlarından biri olmaya başlayan yeni özellik bu kadar çok dikkat çekince uygulama fırsatı görmüş olacak ki benzeri bir sistem olan Instagram Stop Motion üzerinde çalışmalara başladı. Yeni özelliğin nasıl bir sistem kullanacağı ve hangi bölüm için geçerli olacağı konusunda da önemli bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Instagram Stop Motion Nasıl Bir Ayrıcalık Sunacak?

Söz konusu sistemin superzoom özelliği gibi ekstra bir özellik olarak karşımıza çıktığını göreceğiz. Boomerang kadar konuşulacağı düşünülen Instagram Stop Motion, resimleri ardı ardına sıralamanızı sağlayacak. Çektiğiniz resimleri ardı ardına sıralayıp, bir video benzeri içerik oluşturmanız sağlanacak. Oldukça eğlenceli bir sistem olarak sunulacak olan yeni fotoğraf düzenleme işlemi için detaylı bilgilendirmelerde şu an için yapılmış değil.

Instagram Stop Motion

Doğrudan bir filtre gibi kullanım mı yapılacak? Yoksa kullanım superzoom özelliğinde olduğu gibi fotoğraf çekim ekranında görüntüleme ile gösterimi mi sunacak, bilemiyoruz. Bunun için Instagram Stop Motion özelliğinin testlerinin tamamlanması gerekiyor. Testlerin tamamlanmasının sonrasında Stop Motion özelliği konusunda daha detaylı olarak bilgiler paylaşılacak. Ayrıca Instagram’ın benzeri uygulamalara da devam edeceğini belirtelim.

Instagram Stop Motion, Superzoom, Boomerang benzeri paylaşımları renklendirecek olan yeni özelliklerin kalıcı bir şekilde, düzenli olarak yayınlanması bekleniyor. Şu an iOS üzerinde testleri devam eden yeni sistemin detayları belli olduğu zaman sitemiz üzerinden yeni özelliğin kullanımı ve detayları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag (İsim Etiketi) Özelliğini Kullanıma Sundu

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Stop Motion Özelliği için Testler Başladı
4.5 (90.31%) 223 vote[s]

  1. Büşra

    Çekilen fotoğrafları nasıl bir video gibi gösterecek onu anlamadım. Yani fotoğraf çekimi esnasında biz video çekiyormuşuz gibi davranacağız uygulama ise saniyeler içerisinde onlarca fotoğrafı peş peşe çekip sıralayacak mı? Öyle ise gayet güzel bir özellik olur gibi.

  2. Seyyit Kemancı

    Instagram Stop Motion gerçekten çok güzel, fotoğrafları peş peşe çekip birleştirince çok ilginç görüntüler çıkıyor ortaya. Benim beceremediğim ise sizin yazıda bulunan resimi bir türlü yapamadık. Nasıl yapabiliriz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir