Instagram Stories İçin Yeni Özellik

Instagram Stories İçin Yeni Özellik

instagram takipçi satın al instatakipci

Snapchat’in en çok konuşulan özelliklerinden birisi resimlerin hikayesi özeliği olmuştu. Uygulamanın kısa süre içerisinde bu kadar çok ön plana çıkmasına olanak sağlayan resimlerin hikayesi özelliği her ne kadar Snapchat ile anılan bir özellik olsa da aslında söz konusu özelliğin son dönemde Instagram ile gündeme geldiğini de söylemek gerek. Zira geçtiğimiz günlerde Instagram son dönemin en çok kullanılan özelliklerinden biri olan resimlerin hikayesi özelliğini uygulamaya güncelleme olarak dahil edileceğini de açıklamıştı. Yapılan duyurunun hemen ardından ise Instagram söz konusu özelliği uygulamaya dahil ettiğini de açıkladı. Resimlerin hikayesi özelliğinin uygulamaya eklenmesiyle beraber her ne kadar Instagram ilk etapta eleştirilmiş olsa da söz konusu özellik kısa süre içerisinde Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri haline geldi. Instagram resimlerin hikayesi özelliğinin bu kadar çok kullanılıyor olmasıyla beraber Instagram söz konusu özelliği de güncelleyeceğini açıklamıştı.

Instagram Stories

Nitekim Instagram’ın bu konuda yaptığı ilk güncelleme resimlerin hikayesi özelliği için öneriler güncellemesi olmuştu. Söz konusu güncelleme ile beraber Instagram’ın artık resimlerin hikayesi özelliğinde paylaşılan hikayeler için öneriler bölümü de oluşturduğunu duymuştuk. Artık bu paylaşımlar için önerilerde gösteren Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliğini güncellemeye ise devam edeceği düşünülüyordu. Beklenen oldu ve Instagram söz konusu özellik için bir güncelleme daha yayınladı. Aslında yorum engeli filtreleme için yayınlanan yeni güncellemenin bu alanla ilgili de yeni bazı değişiklikler yaptığı da Instagram tarafından belirtildi. Gelen ilk değişiklik ise yazı stilleri konusunda oldu. Kullanıcıların artık Instagram Stories içerisinde yazılarını renklendirebileceklerini ve yeni güncelleme ile birçok yazı rengi desteğinin sunulduğunu da belirtelim. Bundan sonra Instagram Stories için yeni bir güncelleme daha gelir mi işte orası merak konusu. Ama böyle devam ederse Instagram bu alanda daha birçok güncelleme de yayınlayacak gibi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Instagram Güncellemeleri

Instagram’ın güncellemeleri bitmek bilmiyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra Facebook’un stratejisi gereği sürekli yenilene ve sürekli güncellemeler ile yeni özellikler kazanan uygulama geçtiğimiz günlerde de yeni bir rakip seçmişti. Bu kez bir diğer sosyal medya uygulaması olan ve hemen hemen Instagram’a benzeyen uygulama Snapchat hedef seçildi. İlk etapta Facebook tarafından satın alınacağı düşünülen uygulama daha sonra gelen haberlerle beraber asla satışın gerçekleşmeyeceğini belirtilmişti. Facebook ise Snapchat’i devre dışı bırakmaya karar verdi gibi. Zira geçtiğimiz hafta içerisinde gelen yeni güncellemeyle beraber Instagram, Snapchat özelliği olan fotoğraflarla hikaye modunu da ortaya çıkarmıştı.

Söz konusu güncelleme ile uygulamayı doğrudan hedef alan Instagram’ın tek yeniliğinin de bu olmadığı da ortaya çıktı. Zira yeni gelen bir haberle beraber Instagram’ın bir Snapchat özelliği daha aktif edeceği ortaya çıktı. Instagram Stories adı verilen yeni güncelleme sayesinde artık Instagram tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi fotoğrafların bir süre sonra kaybolması özelliğine izin verilecek. Bunun dışında fotoğraf şeritleri oluşturulacak ve Instagram kullanıcıları artık resimlerin üzerine simge, yazı ve çizgiler ekleyebilecek. Çok daha eğlenceli bir sosyal medya uygulaması haline gelmesine neden olan Instagram Stories güncellemesinin de söz konusu sosyal medya uygulamasını iyiden iyiye zorlayacağı da kesin. En azından yeni güncelleme ile Instagram’ın rakiplerinden eksiğinin kalmayacağını da söylemek gerekiyor.

https://www.instatakipci.com/blog/

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Stories İçin Yeni Özellik
4.5 (89.25%) 279 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir