Instagram Superzoom

Instagram Superzoom Özelliğini Duyurdu

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Birkaç gündür ardı ardına güncellemeler yayınlayan Instagram uygulaması, son olarak canlı yayına bir dizi güncelleme getirdi ve hemen ardından da Instagram Superzoom müjdesini verdi. Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber duyurulan yeni özellik ise bir hayli ilgi çekecek gibi gözüküyor. Bu özellikle beraber yine Instagram uygulamasının eğlence yönünün artırılması ve uygulamanın çok daha ilgi çeken bir hale gelmesi amaç ediniyor. Instagram Superzoom sistemi olarak yayınlanan yeni sistemin, kullanıcılar arasında da şimdiden gündeme oturduğunu söylemek gerekiyor. Peki, nedir bu Superzoom? Instagram kullanıcılarına nasıl bir yeni eğlence sunulacak?

Instagram Superzoom İle Yeni Bir Dönem Başlıyor

Adından da anlaşılacağı gibi söz konusu özellik, zoom sistemi üzerine kurulu. Instagram’da bir fotoğraf çektiğiniz zaman Instagram Superzoom özelliğiyle beraber, çektiğiniz fotoğrafa Zoom yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Fakat tabii ki bu bir sinema olayı gibi yansıtılıyor. Yani amaç yaklaşma değil, asıl amaç özellikle gerilim filmlerinde sıkça gördüğümüz kamera yakınlaşmalarını sağlayarak eğlenceli paylaşımlar oluşturmak.

Kullanıcıların çektikleri resimlere süreli olarak zoom yapılmasını sağlayacak olan yeni özelliğin video kısmında karşımıza çıkacağını da belirtelim. Standart bir kullanım olarak baktığımızda söz konusu özelliğin 3 saniyelik süre içerisinde yakınlaştırma sunduğunu göreceğiz. Yani sadece 3 saniye süre içerisinde fotoğrafa tam zoom yapılması sağlanmakta.

Instagram Superzoom

Fakat Instagram Superzoom sisteminde kullanıcılara 15 saniyeye kadar özgürlük verilmiş durumda. Yani isterseniz 3 saniyelik süreyi 15 saniye gibi bir süreye çıkarabiliyorsunuz. 15 saniyeye kadar istediğiniz süreyi seçmeniz mümkün. Tıpkı Boomerang özelliğinde olduğu gibi video özellik seçimlerine eklenen özelliğin en önemli artılarından biri ise ses özelliği.

Dediğimiz gibi Instagram Superzoom tam olarak sinema efektlerine benzer bir efekt elde etmenizi sağlıyor. Tabii ki bu noktada tam olarak istenen efekti vermek için paylaşımlarınıza müzik eklemeniz mümkün. Seslerin ise sürekli olarak Instagram tarafından güncelleneceğini de ekleyelim.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hakkındaki Reklam İddiası

Sesin açık kalıp kalmayacağını ise kullanıcıların kendilerinin seçmelerine izin veriliyor. Yani ses kullanımında da yine seçim tamamen kullanıcılara bırakılmış durumda. Hem Android hem iOS işletim sistemi için yayınlanan yeni özelliğin Instagram’a ne kadar artı sağladığını göreceğiz. Geri bildirimleri incelemek gerekiyor.

Instagram Superzoom Özelliğini Duyurdu
4.5 (89.7%) 433 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Çoklu Canlı Yayın Kullanıcılara Açıldı başlıklı makalemizde Instagram Canlı Yayın, Instagram Çoklu Canlı Yayın ve instagram ortak canlı yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Superzoom Özelliğini Duyurdu” üzerine 3 düşünce

  1. Sevgi demir

    Merhaba Huawei g7 kullaniyorum fakat superzoom ile kayit yaptığımda ses efekti cikmyo neden olabilir acaba.?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir