Instagram Tacizleri Nasıl Şikâyet Edilir?

Instagram tacizleri dünyada ve Türkiye’de oldukça artmış durumdadır. Herkes tarafından rahatlıkla hesap açılabildiği düşünüldüğünde bu tarz olayların sıkça görülmesi çok da şaşırtıcı olmamaktadır. Instagram yetkilileri bu tarz durumlara oldukça hassasiyet göstermekte ve tüm şikâyetleri titizlikle incelemektedirler. Taciz içeren paylaşımlarda bulunan hesaplar bu incelemeler sonrasında kapatılmakta ve bir daha açılmamaktadır. Siz de Instagram tacizleri konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu yazımızı okuyarak tacizleri nasıl şikâyet edeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram Tacizleri Nasıl Şikâyet Edilir?

Öncelikle buraya tıklayarak Instagram’daki bir tacizi veya zorbalığı şikâyet etme formuna ulaşmalısınız. Instagram yetkilileri şikâyetlerinizi nasıl iletebileceğinizi “Instagram‘da başkalarına zorbalıkta veya tacizde bulunan fotoğrafları, videoları, yorumları veya profilleri şikâyet etmek için bu formu doldurun. Sorunu incelememize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunca çok detay verin.” şeklinde açıklamaktadır.

Instagram Tacizleri Şikâyet Formu

Bu formda Instagram yetkilileri tarafından cevaplanması istenilen birçok soru bulunmakta olup, her biri bir soru şeklinde cevaplandırılarak formu nasıl dolduracağınız gösterilecektir.

Soru 1: Instagram Hesabınız Var mı?

Evet seçeneğini işaretleyerek devam edebilirsiniz.

Soru 2: Şikâyet etmeye çalıştığınız içeriği görmeniz engelleniyor mu?

Bu soruya da evet cevabını vererek devam edebilirsiniz.

Soru 3: Bu nerede gerçekleşiyor?

Tacizin nerede gerçekleştiğini belirtebilirsiniz. Örneğin “bir fotoğrafta” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Soru 4: Şikâyet etmek istediğiniz içeriğe erişebiliyor musunuz?

Evet seçeneğini işaretleyin.

Soru 5: E-posta adresiniz

Aktif olarak kullandığınız bir mail adresinizi yazabilirsiniz.

Soru 6: Şikâyet ettiğiniz fotoğrafın bağlantısı:

Tacize uğradığınız paylaşımın linkini buraya yazmalısınız.

Soru 7: Fotoğrafın ve neden kötü amaçlı olduğunun açıklaması

Fotoğrafın sizi neden rahatsız ettiğinizi açıklayabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Saadet Işıl Aksoy’dan Kördüğüm Teşekkürü

Soru 8: Hangi ülkeden şikâyette bulunuyorsunuz?

Bu soruya da Türkiye cevabını verdikten sonra şikâyet formunu Instagram yetkilerinin inceleyebilmesi için “Gönder” butonuna tıklayarak bildirimimizi tamamlıyoruz. Şikâyetiniz incelendikten sonra sizi rahatsız eden hesap kapatılacaktır.

Instagram tacizleri nasıl şikâyet edilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Tacizleri Nasıl Şikâyet Edilir?
4.5 (89.5%) 200 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Özellik: Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma başlıklı makalemizde instagram hikayelerde takipçilere soru sorma ve Instagram yeni özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir