Instagram Takip Etme Sınırı nedir

Instagram Takip Etme Sınırı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram takip etme sınırı kullanıcıların her ne kadar hoşuna giden bir durum olmasada uygulamadan geri dönülmüyor. İlk çıkış yaptığı yıllarda hemen hemen hiçbir kurala sahip değildi. Instagram uen Kullanıcılar biraz daha tabiri caizse başıboş kullanım yapabiliyorlardı. Ama bu gidişat 2012 yılında değişmeye başladı. Bu gidişatı değiştiren ise Instagram’ı satın alan Facebook oldu. Kendi kuralları gibi Instagram’a da birçok kural eklendi. Bu sayede Instagram giderek daha güvenliği bir hal almaya başladı. Instagram’ı yeterince güvenli bir uygulama haline getirmek için yapılan bu kurallar kimi zaman işleyişe de etkilemeye başladı. Hatta yeni prosedürlerle Instagram’ın kullanıcıları biraz sinirlendiren uygulamalara gittiğini söylemek gerekiyor. Zira etiketlerin engellenmesi ve bazı hesapların kapatılması gibi yeni girişimler sadece bu durumun bazı örneklerini oluşturuyor.

Bunların yanında Instagram’ın kullanıcılar için ana kurallarının da ağırlaşmaya başladığını söylemek gerekiyor. Zira özellikle takipçi sınırı epey can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Zira bir anda çok fazla kişiyi takip etmek hesabınızın ceza almasına neden olabiliyor. Bunun yanında aynı gün içerisinde sadece 7500 kişiyi takip edebiliyorsunuz. Bu sınırın aşılması mümkün değil. Ola ki hile ve birkaç yöntemle tüm bu sınırları aştınız o zaman da hesabınız bir süre sonra engelleniyor. Yaklaşık olarak 24 saat gibi bir süre boyunca hesap engelli onuma getirilebiliyor. Bunun dışında hesabınız açık olmasına rağmen takipçi elde edememe ya da takip yapamama durumlarıyla da karşılaşabiliyorsunuz. Sözün kısası Instagram’ın kurallarına uymak zorunlu hale getirilmiş durumda.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme/tek-video

Instagram Takip Etme Sınırı
4.5 (90.42%) 359 votes

Bir önceki yazımız olan Mark Zuckerberg Instagram Resmi Rakamları Açıkladı başlıklı makalemizde Instagram kullanıcı sayısı, Instagram kullanımı ve Mark Zuckerberg hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kuralları Kullanıcıları Zorluyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir