Instagram Takip Etme Sınırı

Instagram Takip Etme Sınırı

Instagram takip etme sınırı kullanıcıların her ne kadar hoşuna giden bir durum olmasada uygulamadan geri dönülmüyor. İlk çıkış yaptığı yıllarda hemen hemen hiçbir kurala sahip değildi. Instagram uen Kullanıcılar biraz daha tabiri caizse başıboş kullanım yapabiliyorlardı. Ama bu gidişat 2012 yılında değişmeye başladı. Bu gidişatı değiştiren ise Instagram’ı satın alan Facebook oldu. Kendi kuralları gibi Instagram’a da birçok kural eklendi. Bu sayede Instagram giderek daha güvenliği bir hal almaya başladı. Instagram’ı yeterince güvenli bir uygulama haline getirmek için yapılan bu kurallar kimi zaman işleyişe de etkilemeye başladı. Hatta yeni prosedürlerle Instagram’ın kullanıcıları biraz sinirlendiren uygulamalara gittiğini söylemek gerekiyor. Zira etiketlerin engellenmesi ve bazı hesapların kapatılması gibi yeni girişimler sadece bu durumun bazı örneklerini oluşturuyor.

Instagram takip sınırı ve kuralları

Bunların yanında Instagram’ın kullanıcılar için ana kurallarının da ağırlaşmaya başladığını söylemek gerekiyor. Zira özellikle takipçi sınırı epey can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Zira bir anda çok fazla kişiyi takip etmek hesabınızın ceza almasına neden olabiliyor. Bunun yanında aynı gün içerisinde sadece 7500 kişiyi takip edebiliyorsunuz. Bu sınırın aşılması mümkün değil. Ola ki hile ve birkaç yöntemle tüm bu sınırları aştınız o zaman da hesabınız bir süre sonra engelleniyor. Yaklaşık olarak 24 saat gibi bir süre boyunca hesap engelli konuma getirilebiliyor. Bunun dışında hesabınız açık olmasına rağmen takipçi elde edememe ya da takip yapamama durumlarıyla da karşılaşabiliyorsunuz. Sözün kısası Instagram’ın kurallarına uymak zorunlu hale getirilmiş durumda.

Instagram Takip Etme Sınırı Nedir?

Kullanıcılar tarafından en aktif kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram’da takip sınırı var iken takipçi sınırı güncel verilere göre yoktur. Takip sınırı en fazla 7500 iken takipçiler ile ilgili herhangi bir sınırlama konulmamıştır. Instagram’da çok popüler bir kullanıcı değilseniz, yani etkileşim oranınız çok fazla değilse günlük toplam 100 etkileşimi geçmeyin. Bu etkileşime takip etme, yorum yapma, beğeni yapma eylemleri de dahildir. Aksi takdirde hesabınız bazı engel durumları ile karşı karşıya kalabilir. Ancak çok fazla etkileşim oranına sahip bir kullanıcı iseniz etkileşim oranınıza nazaran, günlük 1000 eylemin ötesine geçmemeniz gerekmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Müslüm Gürses

Instagram’ın koymuş olduğu bu sınırlar botları engellemek ve aynı zamanda sahte uygulamaları engellemek amacıyla yapılmıştır. Dolayısıyla kullanıcılarının güvenliğini ve uygulama üzerinde sağlıklı bir vakit geçirmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Instagram, kullanıcıları için son derece güvenilir çözüm yöntemleri sağlayarak, uyguladığı tüm kısıtlamaları ve özgür bıraktığı tüm özellikleri kullanıcılarının daha güvende ve daha sağlıklı işlem yapabilmelerini sağlamak için yapmaktadır. Instagram takip etme sınırı gibi birçok sınırlamalar uygulama içerisinde bulunmakta ve bu durum kullanıcıları çok fazla rahatsız etmemektedir. Tamamen güvenlik ve iyi vakit geçirmelerini sağlamak adına Instagram bu gibi sınırlandırmalar yapabilmektedir.

Instagram takip sınır ve sınır güncellemeleri

Gün geçtikçe kısıtlamalar artmaktadır. Bir gün öncesinde belirtilen sınırlar ertesi güne uymayabilir. Eskiden işlemler tek başına değerlendirilirken şuan yaptığınız takip bir işlem takibi bırakmak ise bir işlem olarak sayılıyor yani yaptığınız işlemi geri almanız için yaptığınız işlemde bir işlem olarak görülmektedir. Ve tamamı göz önünde bulundurularak bir değerlendirme yapılıyor. Yorumlarınız beğenileriniz takipleriniz ve hatta takipten çıkmalarınız birer işlemdir ve kendi içlerinde kotaları olması ile beraber toplam birer kotalarıda vardır ve bu sürekli güncellenmektedir.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/

Instagram Üzerinde İstediğim Kişileri Takip Edebilir Miyim?

Instagram profilinizi kullanırken, istediğiniz kişileri takibe alabilir ve istediğiniz zaman bu kişileri takipten çıkarabilirsiniz.

Instagram Takip Etme Sınırı Var Mıdır?

Instagram profillerinin takip etme sınırları bulunmaktadır. Bir profil en fazla 7500 kişiyi takip edebilir. 7500’den fazla kişiyi takip edemezsiniz.

Takip Sınırı Neden Var?

Instagram, takip spamını önlemek ve daha sağlıklı bir sosyal medya ortamı oluşturmak için takip sınırı getirmiştir. Bu hamle ile spam takipleri önlemek amaçlanmıştır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir