Instagram takipçi

Instagram Takipçi Kazanmak İçin Püf Noktalar -4-

Instagram takipçi kazanmak için kullanıcılar arasında amansız bir çalışma olduğunu söylemek lazım. Sırf takipçi elde edebilmek için birbirinden ilginç birçok yöntem deneyen kullanıcılar var. Özellikle son dönemde Instagram’a duyulan ilginin artış göstermesi bu popülerlik yarışını daha da arttırmaya başladı. Mantıklı düşündüğünüz zaman Instagram fenomenlerinin sadece paylaşım yaparak binlerce dolar kazandığını görebiliyoruz. Hal böyle olunca takipçi kazanma arayışı hiç de anlamsız bir arayış değil. Bu nedenle kullanıcıların çoğu da takipçi kazana bilmek için ne gibi yöntemlere başvuracağını merak ediyor.

Daha önce bu konuda yazdığımız yazılarda teknik konulardan bahsetmiştik. Hashtag kullanımı, kaliteli resim paylaşımı, diğer sosyal medya uygulamalarından yararlanmak tüm bunlar gerçekten Instagram takipçi kazanmak için önem verilmesi gereken noktalar. Birde bunların dışında yapılan bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkan gerçekler var. Birçok üniversitenin yaptığı inceleme sonuçlarından ortaya çıkan gerçekler insanların neden resimlerden etkilendikleri vurgulanıyor. Buna göre ünlü olmayıp da sadece paylaşımlarıyla fenomen haline gelen kullanıcıların neyi farklı yaptığı da incelendi. Araştırmalara göre ilk dikkat çeken şey paylaşılan resimlerin renk uyumu. Yani siyah beyaz ya da tek renk düzenin de paylaşılan resimlere nazaran parlak renkleri kullanmak epey farklılık yaratıyor. Takipçileri bu şekilde çekmeniz mümkün. Bu nedenle düzenli filtre kullanımına önem vererek resimlerinizi daha renkli hale getirmeniz gerekiyor. İlgi çeken resimlere sahip olmak ilgi çeken hesaba sahip olmak demektir. Diğer kanıtlanmış yöntem ise fotoğrafların hikayesini insanlara anlatmak. Yani paylaştığınız fotoğraf çok ilginç olsa bile arkasında resmin dayanacağı bir hikaye olmadığında istenen ilgi alınamıyor. Bu nedenle resimler hakkında yapılan açıklamaların büyük katı sağladığı söyleniyor. Sadece bu adımları uygulayarak bile takipçi kazanmanız mümkün. En azından araştırmalar bu tezin doğruluğunu kanıtlıyor.

Instagram Takipçi Kazanmak İçin Püf Noktalar -4-
4.5 (89.93%) 137 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Takipçi Kazanmak İçin Püf Noktalar -3- başlıklı makalemizde instagram takipçi, instagram takipçi arttırma ve Instagram takipçi kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir