Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram’da takipçi elde etmek gerçekten zor. Çok geniş bir çevreniz yoksa takipçi kazanmak için çok çalışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda ise takipçilerimizi dışardaki insanlardan gizlemek istiyoruz. Bunun birçok sebebi olabiliyor, en yaygın sebebi eşimiz, dostumuz ya da sevgilimizin hoşlanmadığı kişileri takip etmek. Aralarında husumet olan arkadaşlarımızın sorunlarına karışmak istemediğimiz içinde karşı tarafla arkadaşlığımızı gizlemek istiyoruz. Bu gibi sorunları yaşamamak için bu yazımızda sizlere Instagram takipçileri nasıl gizlenir anlatacağız.

Instagram Takipçileri Gizleme

Instagram Takipçileri Gizleme

Öncelikle Instagram Takipçi gizlemek için profilinizi gizliye almanız gerekmekte. Maalesef profilinizi gizliye almadan Instagram takipçi gizleme işlemini yapamıyorsunuz. Eğer ilerde Instagram bununla ilgili bir özellik çıkartırsa sizlerle paylaşabiliriz, ancak şimdi konumuza dönelim.

Instagram takipçi gizlemek için Instagram hesabınıza giriş yapın. Profil sayfanızdaki sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Daha sonra bu kısımda “Gizli hesap” bölümünün yanındaki kutucuğu aktifleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra size gelen takip istekleri, ekranınıza bildirim olarak düşer, siz onaylarsanız sizi takip edebilirler. Burada atlanmaması gereken kısım sizin takipçileriniz sizi takip eden kişileri görebilir, yani dışardan gizleyebilirsiniz ama takipçileriniz bu bilgilere çok rahat ulaşabilirler.

Instagram Gizli Profil Ne İşe Yarar?

Instagram gizli profil özelliği oldukça işlevsel ve birçok kullanıcının güvenle kullanabilmesi adına önemlidir. Profilinizi gizleyerek gönderilerinizi koruyabilir ve istemediğiniz kullanıcıların profilinize ve bilgilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz. Instagram hesabınızın profilini gizlemek için ayarlar kısmına girip gizlilik ayarları bölümünü açarak profil gizliliği bölümünde gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Profilinizi gizliye aldığınız andan itibaren sizi takip etmeyen kullanıcılar fotoğraflarınızı, takipçilerinizi, videolarınızı göremezler. Aynı zamanda siz izin vermediğiniz sürece sizi takip edemezler. Bu anlamda Instagram’ın bu özelliği gayet işlevseldir.

Instagram Engelleme Yapmak

Instagram’da sizin takipçilerinizi görmenizi istemediğiniz bir kişiyi engellemekte bu sorunun çözümlerinden biri olacaktır. Fakat en başta da söylediğimiz gibi siz takipçilerinizi görmesini istemediğiniz kişi engelleyebilir ya da hesabınızı gizleyebilirsiniz, ancak bu kişi sizi takip eden bir hesap yardımıyla bu bilgilere ulaşabilir. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram takipçi gizleme özelliği var mıdır?

Instagram’da Facebook’ta bulunan arkadaşlarımı gizle ya da takipçilerimi gizle özelliği bulunmamaktadır.

Instagram hesap gizleme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da takipçilerinizi gizlemek için hesabınızı gizleme işlemi yapabilirsiniz. Instagram’da hesap gizleme işlemi için gizlilik ayarlarını yazımızı okuyarak yapılandırabilirsiniz.

Instagram engelleme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da engelleme yapmak için engelleyeceğiniz kullanıcının profiline girerek, seçeneklerden “Engelle” seçeneğine tıklayarak engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 59 Ortamala: 4.7]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

37 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Takip ettiğimiz bir kişideki gösterilen ortak arkadaş sayısıyla 5 kişi diyelim üzerine tıkladığınızda çıkan kişi sayısı 4 ise bu ne demek oluyor

 2. Merhabalar istegramda bir kişinin son takip ettiği kişi görünmüyor sizce neyden kaynaklanıyor bu bir kişiyi gizleyebilirmi öyle bir özellik varmı

   1. Arkadaşım bir kişiyi takip ediyordu o şu an takip listesinde yok..ama takipçi sayısı.(585 var ama saydığım zaman 584)gözüküyor okişiyi bizlerden gizleyebilrmi herkesten.

    1. Merhaba, eğer takip ettiği kişi sizin profilinizi engellediyse sizler onu göremezsiniz. Problem bundan kaynaklanabilir.

 3. İnstagramda takip ettigim kisilerin takip ettigi sayfalari goremiyorum.2gundur ara ara sık olarak bunu yasıyorum ve kendi takip ettiklerimi goremiyorum.On bellegi temizledim fakat sorun devam ediyor.Sebebi ne olabilir

 4. Bir kişi takipten birini çıkardı görünüyor. Ama çıkarılan kişinin profiline girince takip ediyor diyor. Bu nasıl olur. Teşekkür ederim.

  1. Merhaba, Instagram üzerinden takip etmediğiniz kişilerin hikayeleri akışınızda gözükmez. Keşfette çıkan hikayeleri görmek istemiyorsanız hikayeye tıklayıp 3 nokta kısmından “İlgilenmiyorum.” seçeneğini seçebilirsiniz.

  1. Merhabalar, Instagram etkileşim algoritmaları herhangi bir kişiyi engellemediğiniz sürece gereken yakınlık olduğu durumda sizleri öneri olarak çıkarabilmektedir.

 5. Karsidaki hesap normal hersey gozukuyor profil resmi gonderi sayisi takip ettikleri takipcileri falan gorunuyor ansizin sayfa yenilemede hesap gizli oldu 1 saat sonrada profil resmi kayboldu gonderi 0 takip 0 takipci 0 oldu donduruldumu kapatildimi kisitlamami yapildi diye baska kisilerin hesaplarindan baktik aramada isim olarak cikiyor ama foto yok takipci gonderi takip ayni yine 0 bu nasil oluyor yarsim edermisiniz

 6. Benim sorunum baska tabanci instegramddn baktigimda gizlibolsn hesabimda profil altinda arkadaslarim gozukuyor isimleri ve kac kisi oldugu bunu nasil gizlerim

 7. Merhaba, takipçi listesinde takipten çıkarmanın yanında bulunan 3 nokta yok. Aynı telefonda başka hesaplara da giriş yaptım onlarda var ama asıl hesabımda bu özellik yok. Bütün ayarlara baktım nereden acmaliyim bilemedim. Hesabım gizliydi, kapatıp tekrar açtım yine sonuç değişmedi.

 8. Ben instagramda beni takip eden kişilerin benim takip ettiğim kişileri görmesini istemiyorum ama sanırım böyle bir özellik yok doğru mudur? Hesabım zaten gizli ama benim takipçilerimin de benim takip ettiklerimi görmesini istemiyorum

 9. Merhabalar , instagramda verdiğim reklamları kendi takipçilerim görmesin istiyorum . bunu nasıl yapabilirim acaba ?

  teşekkürler

 10. Merhaba ; en son takip ettiğim kişilerin sırasıyla başkası tarafından görülmesini istemiyorum.ne yapmam geerek?? Yani ben herhangi birini takip ettiğimde kız arkdaşım en son bu kişiyi takip etmişn diyerek hesap soruyor 🙂 yardım ?? Bi kaç arkdaşımda denedim bazıları aynı benim gibi görünende var görünmeyende

 11. Merhaba ben , arkadaşımın birini takip etmesini istemiyordum takip den ve takipçi den çıkarttı. Ben o kişiyi takip ediyordum profiline baktığım zaman takip ediyor olarak gözüküyor ama takip ve takipçi de gözükmüyor. Bu kişiyi gizlemiş olabilir mi ?
  Yardımcı olur musunuz ?

 12. Ben instagramba benim akrabalarımın görmesini istemediğim biri var akrabaları takiptemıkarmadan o kişiyi ekleyip gizlemenin bir yolu varmı lütfen çok önemli