Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram’da takipçi elde etmek gerçekten zor. Çok geniş bir çevreniz yoksa takipçi kazanmak için çok çalışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda ise takipçilerimizi dışardaki insanlardan gizlemek istiyoruz. Bunun birçok sebebi olabiliyor, en yaygın sebebi eşimiz, dostumuz ya da sevgilimizin hoşlanmadığı kişileri takip etmek. Aralarında husumet olan arkadaşlarımızın sorunlarına karışmak istemediğimiz içinde karşı tarafla arkadaşlığımızı gizlemek istiyoruz. Bu gibi sorunları yaşamamak için bu yazımızda sizlere Instagram takipçileri nasıl gizlenir anlatacağız.

Instagram Takipçileri GizlemeInstagram Takipçileri Gizleme

Öncelikle Instagram Takipçi gizlemek için profilinizi gizliye almanız gerekmekte. Maalesef profilinizi gizliye almadan Instagram takipçi gizleme işlemini yapamıyorsunuz. Eğer ilerde Instagram bununla ilgili bir özellik çıkartırsa sizlerle paylaşabiliriz, ancak şimdi konumuza dönelim.

Instagram takipçi gizlemek için Instagram hesabınıza giriş yapın. Profil sayfanızdaki sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Daha sonra bu kısımda “Gizli hesap” bölümünün yanındaki kutucuğu aktifleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra size gelen takip istekleri, ekranınıza bildirim olarak düşer, siz onaylarsanız sizi takip edebilirler. Burada atlanmaması gereken kısım sizin takipçileriniz sizi takip eden kişileri görebilir, yani dışardan gizleyebilirsiniz ama takipçileriniz bu bilgilere çok rahat ulaşabilirler.

Instagram Gizli Profil Ne İşe Yarar?

Instagram gizli profil özelliği oldukça işlevsel ve birçok kullanıcının güvenle kullanabilmesi adına önemlidir. Profilinizi gizleyerek gönderilerinizi koruyabilir ve istemediğiniz kullanıcıların profilinize ve bilgilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz. Instagram hesabınızın profilini gizlemek için ayarlar kısmına girip gizlilik ayarları bölümünü açarak profil gizliliği bölümünde gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Profilinizi gizliye aldığınız andan itibaren sizi takip etmeyen kullanıcılar fotoğraflarınızı, takipçilerinizi, videolarınızı göremezler. Aynı zamanda siz izin vermediğiniz sürece sizi takip edemezler. Bu anlamda Instagram’ın bu özelliği gayet işlevseldir.

Instagram Engelleme Yapmak

Instagram’da sizin takipçilerinizi görmenizi istemediğiniz bir kişiyi engellemekte bu sorunun çözümlerinden biri olacaktır. Fakat en başta da söylediğimiz gibi siz takipçilerinizi görmesini istemediğiniz kişi engelleyebilir ya da hesabınızı gizleyebilirsiniz, ancak bu kişi sizi takip eden bir hesap yardımıyla bu bilgilere ulaşabilir. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram takipçi gizleme özelliği var mıdır?

Instagram’da Facebook’ta bulunan arkadaşlarımı gizle ya da takipçilerimi gizle özelliği bulunmamaktadır.

Instagram hesap gizleme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da takipçilerinizi gizlemek için hesabınızı gizleme işlemi yapabilirsiniz. Instagram’da hesap gizleme işlemi için gizlilik ayarlarını yazımızı okuyarak yapılandırabilirsiniz.

Instagram engelleme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da engelleme yapmak için engelleyeceğiniz kullanıcının profiline girerek, seçeneklerden “Engelle” seçeneğine tıklayarak engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 986

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir