Instagram Tatil Araçları için Özel Duyuru Yaptı

instagram takipçi satın al instatakipci

Yılbaşının yaklaşmasıyla beraber, birçok alanda yılbaşına özel adımlar atılmaya başlandı. Teknoloji alanında da bu yönde birçok önemli açıklama yapıldığını gördük. İlk olarak YouTube, geride bırakacağımız yıl olan 2017 içerisindeki kullanım verilerini açıklamış ve bu yönde birçok bilgilendirme yapmıştı. Hatta Rewind 2017 özel videolarının bile yayınlandığını görmüştük. Hemen arkasından bir başka sosyal medya devi olan Facebook tarafından 2017 verileri paylaşılmaya başlandı. Bu şekilde en çok konuşulan konu, en çok beğeni toplayan paylaşım, en çok yorumlanan paylaşım gibi birçok alanda bilgilendirmeler yapan Instagram’ın da yılbaşı etkinlikleri başladı. Uygulama son olarak Instagram Tatil Araçları adını verdiği yeni araçlarını duyurdu.

Aslında bu araçlar mevcut kullanımda olan araçların, yeni özellikler kazanmış hali demek daha doğru olacaktır. Yılbaşı için özel olarak yayınlanan Instagram Tatil Araçları neler? Instagram Tatil Araçları nasıl kullanılacak? Nasıl bir fark oluşturacak? Şimdi tüm bu soruların cevaplarını verelim ve yeni araçları tanıtalım.

Instagram Tatil Araçları Superzoom Efektleri

Kısa süre önce Instagram yeni efektlerinden biri olan Superzoom özelliğini duyurdu. Tıpkı Boomerang sisteminde olduğu gibi çok daha eğlenceli paylaşımlar oluşturmak için kullanılacak olan bu özellik, yayınlandığı andan bu yana epey bir ilgi de çekti. Instagram ise gördüğü bu ilgiden memnun kalmış olacak ki uygulama yetkilileri tarafından, yılbaşı için ilk güncellenen kısım burası oldu.

Yeni güncelleme sonrasında söz konusu özelliğe 3 yeni efekt getirildiği açıklandı. Bu yeni efektler ise “Bounce”, “Beats” ve “TV Show” olarak açıklandı. Superzoom paylaşımlarını çok daha zengin hale getirecek olan yeni araçların kullanımı konusunda da bilgiler verildi. Yeni yakınlaştırma ve ses efektleri olarak Superzoom içerisine eklenen efektleri müzik simgesinin bulunduğu menüden kullanmak mümkün olacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag (İsim Etiketi) Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram Tatil Araçları

Hemen belirtelim söz konusu yeni araçlar oldukça eğlenceli olmasının yanı sıra, bu yeni araçların her bölge için doğrudan kullanıma girdiği belirtilmedi. Aslında yılbaşı için yayınlanmış olan özellikler olması nedeniyle doğrudan kullanıma giren sistemler beklemiştik. Fakat Instagram bunun için yılbaşına kadar araçların bölge bölge güncellemelerle gelmeye devam edeceğini belirtti. Bu nedenle güncelleme yaptıktan sonra ilk etapta yeni Instagram Tatil Araçları gözükmeyebilir ya da güncellemeyi hiç göremeyebilirsiniz. Ama bir iki gün içerisinde güncelleme kesin olarak her bölge için dağıtılmış olacak ekleyelim.

Yeni Yüz Filtreleri

Instagram Tatil Araçları içerisinde yenilenen diğer bir kısım yüz filtreleri oldu. Instagram bu konuda da mevsimlere uymuş gibi gözüküyor. Sosyal medya devi yüz filtrelerine eklediği yeni araçlarda karlı cam efekti, patlayan konfeti ve balonlu yüz filtreleri ve tatil makyajı filtrelerini yayınladığını açıkladı. Açıkçası yeni yüz filtrelerinin Superzoom efektleri kadar öne çıkmadığını görüyoruz.

Instagram Tatil Araçları

Yine de anı yakalama konusunda Instagram’ın yeni bir başarısından söz etmek mümkün. Bu yeni yüz filtrelerini kullanmak içinde yapmanız gereken işlemler oldukça basit ve bilindik. Tek yapmanız gereken yüz filtreleri bölümünden filtreler arasında geçiş yaparak son filtrelere ulaşmanız mümkün. Güncelleme yaptıktan sonra bu bölümde yeni etiketli filtreleri göreceksiniz.

Yeni Çıkartmalar

Söz konusu Instagram Tatil Araçları olunca, olmazsa olmazlardan birisi de çıkartmalar olarak karşımıza çıkıyor. Yılbaşı ruhunu yansıtacak ve mevsimi ortaya koyacak birçok yeni çıkartmada uygulamaya eklenmiş durumda. Birçok çeşit Penguen figürü, eldiven modelleri, sıcak çikolata ve kızak gibi çıkartmalarda Instagram Tatil Araçları arasında gelen yenilikler arasında. Ayrıca derece çıkartmalarının da güncellendiğini görüyoruz.

Instagram Tatil Araçları

Renk filtreleri

Son özellik sadece iPhone ve iPad kullanıcıları için geldi. Renk filtreleri olarak bilinen filtrelere de Instagram yenilikler eklediğini açıkladı. Çekilmiş herhangi bir fotoğrafa uygulayabileceğiniz renk filtrelerini, fotoğrafı çektikten sonra düzenleme kısmına geçerek uygulayabiliyorsunuz. Bunun içinde ekstra bir kullanım yapmanıza gerek kalmıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeye Fotoğrafla Yanıt Verme

Instagram tarafından yayınlanan yeni araç güncellemeleri bu şekilde sıralanmış durumda. Bunun dışında Instagram’ın yılbaşına özel olarak sürprizlerinin gelmeye devam edeceği de belirtiliyor. Fakat güncellemelerin neler olacağını henüz öğrenmek mümkün olmadı.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Tatil Araçları için Özel Duyuru Yaptı
4.5 (90.68%) 410 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir