Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram platformu, her yeni günle birlikte farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bunlar sayesinde hem sabit kullanıcılarını kendine bağlıyor hem de yeni kullanıcılara zemin hazırlıyor. Uygulamanın getirdiği yeniliklere ek olarak zaman zaman kullanıcılarda bazı akımları başlatabiliyor. Bunlardan bir tanesi de tbt konusu. Instagram tbt nedir sorusunun akılları kurcaladığının farkındayız.

Instagram tbt nedir? Instagram tbt ne işe yarar? Instagram tbt ne anlama geliyor? Tüm sorularınızın cevabı bu makalede yer alıyor. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz.

Instagram tbt

Instagram tbt nedir?

Açılımına baktığımızda Throw Back Thursday olarak karşımıza çıkan bu etiket, geçmiş zamanı günümüze taşır. Geçmişte beğendiğiniz bir fotoğrafı #tbt etiketi ile kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu etiketi gören takipçileriniz, paylaşımın geçmişteki bir zamana ait olduğunu anlayacaklardır. Takipçilerinizin rahatsız olmaması adına bu tür etiketleri, doğru ve yerinde kullanmaya özen gösterin.

Instagram tbt ne işe yarar?

Instagram uygulamasında kullanılan etiketlerin son derece işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. Belli bir etiket altında yapılan paylaşımlar, ortak bir yerde görünür. Keşfet bölümünde bu etiketle aratmaları durumunda, tüm paylaşımlar listelenir. Kısaca yaptığınız paylaşımlarda tbt etiketini kullanırsanız, yaptığınız paylaşım keşfet kısmında görüntülenir. Bu da evrensel bir etiket olması nedeniyle, bu paylaşımın belki de milyonlarca kişi tarafından görüntülenmesi demektir. Gördüğünüz gibi etiketler önemliyken, doğru kullanmanız durumunda bazılarından daha çok fayda sağlarsınız.

Tbt etiketine sahip paylaşımları nasıl yaparım?

Yaptığınız paylaşımın daha işlevsel olmasını istiyorsanız doğru yerdesin. Eski zamanlara ait bir paylaşımınız var ve bunu paylaşmak istiyorsunuz. Hiçbir açıklama yazmadan paylaşmanız durumunda takipçileriniz tarafından yadırganabilir ve sizden belli bir açıklama yapmanızı beklerler. Böyle durumlarla karşı karşıya gelmemek adına eski zamanlara ait bir görüntüyü paylaşırken tbt yazmanız yeterlidir. Tbt etiketine sahip paylaşımları yapma adım adım:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Video & Görsel Ölçüleri

  • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve hangi paylaşımı yapmak istediğinize karar verin.
  • Yaptığınız paylaşımın açıklama kısmına mutlaka bir şey yazıyorsunuzdur. Bu sefer yazmanızı istediğimiz not #tbt. Bunu yazdıktan sonra paylaşmanız durumunda insanlar bu paylaşımın geçmişe ait olduğunu bilirler.

İşlem bu kadar basit. Gördüğünüz gibi tek bir adım sayesinde, ortaya çıkabilecek yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Sonuç

Bu yazıda Instagram tbt nedir ve tbt kullanımı sonucuda ne faydalar görebilirsiniz sorularına cevap bulduk. Artık geçmiş zamandan kalma paylaşımlarınızı nasıl yapabileceğinizi biliyorsunuz. Yazımız umarım faydalı olmuştur.

Sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın. Takipte kalın.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

2 yorum
  1. Merhaba, takip etmeyenleri bulma uygulamanızdaki 7.000 kişi siniri ne zaman kalkacak? Bunu bu sitede ilk ben söylemiştim ve ardından teşekkür ediyorum geliştirmek için çalışmaya girdiniz. Fakat 3-4 aydır 7bin sınıdı çok yakında kalkacak diyor bir türlü kalkmadı… İlgilenirseniz çok seviniriz.

    1. Instatakipci Editör

      Merhaba Ali Bey; konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir, en kısa süre içerisinde aracımız daha kapsamlı hizmet verecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir