Instagram Tescilleri açıklandı

Instagram Tescillerinde İlginç Sonuç

Instagram’ın kullanımı epey yaygınlaştı. Artık 300 milyonu geçen kullanıcı sayısı Instagram’ın sanal dünya haline gelmesine neden oldu. Instagram’ın bu sıçrayışı olumlu birçok etki yarattığı gibi olumsuz da birkaç etki oluşturmaya başladı. Instagram’ın kullanıcı sayısının artmasının getirdiği en büyük olumsuzluk ise sahte hesaplar oldu. Kimi zaman ünlü isimler adına kimi zaman ise sahte bilgiler ile açılan sahte hesaplar Instagram kullanımına büyük oranda zarar vermeye başladı. Hatta bu şekilde birkaç dolandırıcı hesabından ortaya çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu duruma karşı sürekli önlem alan Instagram ise artık mai tık uygulamasını da genişletmeye başladı.

Söz konusu bu sistemden biraz bahsetmek gerekirse özellikle ünlü isimlerin hesapları için yapılan bu çalışma sonucunda sahte olmayan ve güvenliği tescillenen hesaplara mavi tik atılıyor. Böylece hesapların Instagram güvenliği ile tescil edildiği belirtilmiş oluyor. Bu şekilde bir çalışma da sonunda Türk kullanıcılar içinde geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni çalışmadan sonra mavi tık sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlar ise epey şaşırtıcı. Zira ülkemiz Instagram hesaplarından sadece Arda Turan ve Meryem Uzerli mavi tık alabildi. Diğer ünlüler ve bunun yanında fenomen kullanıcılarında mavi tik alamaması sosyal medyayı epey salladı. Bu durum sahte takipçiler mi alınıyor yoksa hesap açmak için kullanıcıları bilgiler sahte mi sorularını akla getirmeye başladı. En çok ünlülerin hesaplarının mavi tik alamaması gündem olurken konu hakkında yapılan diğer çalışmalarda merakla beklenmeye başladı.

Instagram Tescillerinde İlginç Sonuç
4.5 (89.91%) 212 votes

Bir önceki yazımız olan Murat Boz İddialara Açıklık Getirdi başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram ünlüler ve Murat Boz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Mavi Tik Uygulaması Detayları Neler?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir