Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu fotoğraf silme nedir, kullanıcılarına kendini görsel ve video içeriklerle paylaşma şansı veren Instagram yaklaşık 10 yıldır hayatımızın büyük bir parçası olmuş durumda. Sosyal medya mecraları arasında 2017’ye kadar en çok zaman geçirilen platform Instagram’dı. Fakat 2018’den itibaren en çok kullanılan sosyal medya platformu sıfatını Youtube’a devretti. Halen kişilerin birebir etkileşim için en çok tercih ettiği platform Instagram’dır. Bundan dolayı, her kesimden kişi kendini olabilecek en düzgün haliyle paylaşma çabası içerisinde yarışıyor. Bugün, sizler için “Instagram üzerinde toplu şekilde fotoğraf silme nasıl yapılır” hakkındaki bu içeriği hazırladık.

Instagram Toplu Fotoğraf Nasıl Silinir ve Zararı Var mı?

Instagram’da toplu resim silme işlemi için öncelikli olarak aracı bir uygulama gerektiğini bildirmek gerekiyor. Bu uygulama içerisinde tercih edeceğiniz yöntemlerle birlikte toplu şekilde resim silebilirsiniz. Buna ek olarak hesabınızı kapatmak da bir opsiyon. Fakat o zaman kullanıcı adınızı ve takipçilerinizi de kaybedeceksiniz. Instagram’da toplu fotoğraf silmek için;

  • IOS üzerinde Cleaner for Instagram uygulamasını indirin.
  • Silinecek fotoğrafları uygulama içerisinde “media” sekmesinde belirtin.
  • Sağ üst kısımda yer alan Actions sekmesine tıklayın.
  • Orada yer alan Delete butonuna tıklayarak belirlediğiniz fotoğrafları silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Android üzerinde ise maalesef doğrudan çalışan bir yöntem yoktur. Bunun için IOS olan bir cihaz üzerinden giriş yaparak uygulamaya dahil edebilirsiniz.
instagram toplu fotoğraf silme

Instagram’da Üçüncü Parti Uygulamalar Güvenilir midir?

Instagram üçüncü parti uygulamalara maalesef yasal olarak izin vermemektedir. Fakat sağladığı yenilikçi kullanım alanlarıyla birlikte sizlere daha iyi hizmet sağlamaya çalışmaktadır. Üçüncü parti uygulamaların istediği izinler maalesef çok fazla hakkınızda bilgi talep ettiği için, Instagram da maalesef bu bilgilerin paylaşımının doğurduğu sonuçları kabul etmemektedir.

Tercih edeceğiniz kullanım alanları içerisinde üçüncü parti uygulamaların faydaları;

Bu gibi programlar size kısa süre içerisinde sonuç doğurmuş olsa da uzun vadede maalesef yarar getirmeyecektir. Hesap hırsızlığı, sizden habersiz DM gönderme ve hack işlemleri gibi sebepler düşünüldüğünde zararları gözler önüne gelebilmektedir. O yüzden kullandığınız programın ne tür izinler istediğine bakarak hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Ayrıca Instagram üzerinden toplu takipçi ve beğeni satın alma işlemleri, hesabınızı spam hesap seviyesine düşürme riski bulunmaktadır. Bunun bilinciyle hesabınız için her zaman organik işlemler yapmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Takipçi duvarınızı aşmadan olabildiğince çok etkileşim bulutu içerisinde kişiye ulaşarak siz de kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz kümeye ulaşabilirsiniz.

“Instagram’da toplu fotoğraf silme işlemini nasıl yapabilirim?” Sorusunu sizler için yanıtlamaya çalıştık. Daha fazla merak ettiğiniz alternatif konu başlıkları ve sosyal medya etkileşimleri hakkında detaylı bilgi için sitemiz içerisinde olan başlıklardan ulaşabilirsiniz, yorumlar kısmından da bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sık Sorulan Sorular

Instagram Arşiv Nedir?

Instagram arşiv, profilinizde yer alan ama bir süre için kaldırmak istediğiniz fotoğraflarınızın yer alacağı bir özelliktir. Fotoğraflarınızı silmeden arşive kaldırabilir ve istediğiniz zaman tekrar yükleyebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Silersem Fotoğraflarım Ne Olur?

Instagram hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak yok olacaktır. Silme işlemi yapmadan önce içeriklerinizi indirmeyi deneyiniz.

Instagram Fotoğraf Sınırı Var mı?

Instagram profillerinizde paylaşmak için uymanız gereken bir sınır yoktur. Bundan dolayı istediğiniz kadar fotoğrafı profillerinizde paylaşabilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarımı Toplu Silmek İçin Ne Yapmalıyım?

Paylaşımlarınızı toplu bir şekilde silmek için Cleaner for Instagram uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Instagram’da Toplu Fotoğraf Silmek Uygulamasız Yapılabilir mi?

Maalesef, bu özellik Instagram’da mevcut değil. Bundan dolayı uygulama olmadan bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

LinkedIn Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir