Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu fotoğraf silme nedir, kullanıcılarına kendini görsel ve video içeriklerle paylaşma şansı veren Instagram yaklaşık 10 yıldır hayatımızın büyük bir parçası olmuş durumda. Sosyal medya mecraları arasında 2017’ye kadar en çok zaman geçirilen platform olma özelliğine sahip iken, 2018’den itibaren en çok kullanılan sosyal medya platformu sıfatını Youtube’a devretti. Şu an halen daha kişilerin birebir etkileşim için en çok tercih ettiği platform olması sebebiyle, her kesimden kişi kendini olabilecek en düzgün haliyle paylaşma çabası içerisinde yarışıyor. Bugün sizlere Instagram üzerinde toplu şekilde fotoğraf, DM ve takip etmeyenleri nasıl çıkartacağınız bir içerik hazırladık.

Instagram’da Toplu Fotoğraf Nasıl Silinir ve Zararı Var mı?

Instagram’da toplu resim silme işlemi için öncelikli olarak aracı bir uygulama gerektiğini bildirmek gerekiyor. Bu uygulama içerisinde tercih edeceğiniz yöntemlerle birlikte toplu şekilde resim silmek mümkün. Buna ek olarak hesabınızı kapatmak da bir opsiyon fakat o zaman kullanıcı adınızı ve takipçilerinizi de kaybedeceksiniz. Instagram’da toplu fotoğraf silmek için:

  • IOS üzerinde Cleaner for Instagram uygulamasını indirin.
  • Uygulama içerisinden silmek istediğiniz fotoğrafları media sekmesinden belirleyin.
  • Sağ üst kısımda yer alan Actions sekmesine tıklayın.
  • Orada yer alan Delete butonuna tıklayarak belirlediğiniz fotoğrafları silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Android üzerinde ise maalesef doğrudan çalışan bir yöntem olmadığı için IOS olan bir cihaz üzerinden giriş yaparak uygulamaya dahil edebilirsiniz.
instagram toplu fotoğraf silme

Instagram’da Üçüncü Parti Uygulamalar Güvenilir midir?

Instagram üçüncü parti uygulamalara maalesef yasal olarak izin vermemektedir. Fakat sağladığı yenilikçi kullanım alanlarıyla birlikte sizlere daha iyi hizmet sağlamaya çalışmaktadır. Üçüncü parti uygulamaların istediği izinler maalesef çok fazla hakkınızda bilgi talep ettiği için, Instagram da maalesef bu bilgilerin paylaşımının doğurduğu sonuçları kabul etmemektedir. Tercih edeceğiniz kullanım alanları içerisinde “Takip Etmeyenleri Takipten Çıkma”, “Toplu Fotoğraf Silme” ve “Toplu DM Silme” gibi programlar size kısa süre içerisinde sonuç doğurmuş olsa da uzun vadede maalesef yarar getirmeyecektir. Hesap hırsızlığı, sizden habersiz DM gönderme ve hack işlemleri gibi sebepler düşünüldüğünde zararları gözler önüne gelebilmektedir. O yüzden kullandığınız programın ne tür izinler istediğine bakarak hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Etkileşiminizi Arttıracak "Instagram Hikaye Örnekleri" Nasıl Olmalı?

Ayrıca Instagram üzerinden toplu takipçi ve beğeni satın alma işlemleri, hesabınızı spam hesap seviyesine düşürme riski bulunmaktadır. Bunun bilinciyle hesabınız için her zaman organik işlemler yapmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Takipçi duvarınızı aşmadan olabildiğince çok etkileşim bulutu içerisinde kişiye ulaşarak siz de kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz kümeye ulaşabilirsiniz.

Instagram toplu fotoğraf silme nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtlamaya çalıştık, merak ettiğiniz alternatif konu başlıkları ve sosyal medya etkileşimleri hakkında detaylı bilgilere sitemiz içerisinde olan başlıklardan ulaşabilir, yorumlar kısmından da bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram Arşiv Nedir?

Instagram arşiv, profilinizde yer alan ama bir süre için kaldırmak istediğiniz fotoğraflarınızın yer alacağı bir özelliktir. Fotoğraflarınızı silmeden arşive kaldırabilir ve istediğiniz zaman tekrar yükleyebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Silersem Fotoğraflarım Ne Olur?

Instagram hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak yok olacaktır. Silme işlemi yapmadan önce içeriklerinizi indirmeyi deneyiniz.

Instagram Fotoğraf Sınırı Var mı?

Instagram profillerinizde paylaşmak için uymanız gereken bir sınır yoktur. İstediğiniz kadar fotoğrafı profillerinizde paylaşabilirsiniz.

Linkedin Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir