Instagram Toplu Mesaj Silme İşlemi

Instagram Toplu Mesaj Silme İşlemi

Instagram toplu mesaj silme kullanıcıların kurumsal hesap kullanmasalar dahi tercih edebilecekleri bir yöntem olarak gereken bir yöntem. Instagram’ın doğrudan izin vermediği bu yönteme, 3. parti uygulama üreticilerinin oluşturduğu yöntemlerle ulaşabilirsiniz. Tercih edeceğiniz yöntem arasında uygulayacağınız aşamaları sizlerle yazımızın devamında buluşturuyoruz. Fakat unutmayın ki Instagram doğrudan 3. parti uygulamaların, uygulamaya müdahale etmesini onaylamamaktadır.

Instagram’da Mesajlarımı Nasıl Silerim?

Instagram’daki mesaj silme işlemleriniz için herhangi bir uygulama kullanmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj silme işlemi iOS ve Android cihazlarda neredeyse aynıdır. Mesaj silme işlemlerinizi cihazınıza göre şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram mesaj silme Android cihazlar için

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan mesajlar bölümüne tıklayın.
 • Sileceğiniz mesajın üzerine uzun basın.
 • Ekranınıza “sil” seçeneği gelecek.
 • Sil butonuna tıklayın ve mesaj silme işleminiz gerçekleşti.
instagram mesaj silme

Instagram mesaj silme iOS cihazlar için

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan mesajlar bölümüne tıklayın.
 • Sileceğiniz mesajı sola kaydırın.
 • Mesajın yanında “sil” seçeneği belirecek.
 • Sil butonuna tıklayın ve mesaj silme işleminiz gerçekleşti.
instagram mesaj nasıl silinir

Instagram’da Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da toplu DM silme işlemi için üçüncü parti uygulamalar arasında tercih yapmanız gerekmektedir. IOS ve Android için uygulanan farklı 3. parti uygulamaları sizler için kalıcı çözümler üretebilmektedir. Instagram içerisinde toplu mesaj silme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Maalesef web tarayıcı üzerinden böyle bir işlem yapmak mümkün değildir.

Instagram’da Toplu Mesaj Silme: IOS

Instagram üzerinde toplu mesaj silme işlemi için IOS cihazınızda şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

 • App Store üzerinden “Instagram All Delete Message” uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı indirdikten sonrasında id ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yapmanızın ardından mesajlarınızı toplu seçebilirsiniz ya da az sayıda mesajınızı işaretleyerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
instagram toplu mesaj silme

Instagram’da Toplu Mesaj Silme: Android

Instagram için toplu mesaj silme işlemi Android için de IOS ile benzer adımlarla gerçekleşmektedir. Android cihazınız üzerinden toplu mesaj silme işlemi için:

 • Google Play Store üzerinden “Instagram All Delete Message” uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce izinlerini kontrol etmeyi unutmayın.
 • Uygulamayı indirmenizin ardından sisteme Instagram adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Sonrasında mesajlarınızı belirleyerek silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram’da Toplu Mesaj Silmek Zararlı mıdır?

Instagram üzerinde oluşturduğunuz kullanıcı adı ile birlikte mesaj silme işlemi için maalesef 3. parti uygulamalar gerekmektedir. Gereken uygulamalar arasında tercih edeceğiniz bütün uygulamalar maalesef Instagram için zararlı kategorisindedir. Instagram için yapacağınız bütün işlemleri doğrudan Instagram kendi uygulaması içerisinde yapılmasını tercih eder. Buna ek olarak alternatif belirlediğiniz uygulamaları maalesef kabul etmez. Siz yine de risk alarak kullanmak isterseniz (üçüncü parti uygulamaları Instagram desteklemese de dünya üzerinde yaklaşık 10 milyona yakın ek program kullanıcısı bulunmaktadır), AppStore ya da Google Play Store’dan indirmeniz yeterli olacaktır. Uygulamanın sahip olduğu izinler arasında tercih edeceğiniz ayarları kontrol etmeyi unutmayın. Hack skandalları, izinsiz paylaşım yapma ve bilgilerinizi sizden izinsiz almak gibi eylemlere uygulamayı kurarken genelde bakmadan izin veriyoruz.

Instagram’da çeşitli amaçlarınız için kullanabileceğiniz birçok üçüncü parti uygulama bulunmakta. Sitemiz içerisinde yer alan alternatif başlıklar arasında siz de işinize yarayacak alternatif uygulamalara ve özelliklere ulaşım sağlayabilirsiniz. Instagram’da toplu mesaj silme işlemini nasıl yapabilirim? Hangi program ile bu uygulama gerçekleşir sizlere aktarmaya çalıştık, merak ettiğiniz konuları ve soruları bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sık Sorulan Sorular

Instagram DM ile Sesli Mesaj Gönderilebilir mi?

Instagram direct mesaj özelliği ile artık sesli mesaj gönderebilirsiniz. Ses kaydınızı alarak kolay bir şekilde sesli mesaj gönderebileceksiniz.

Instagram DM ile Grup Kurmak Mümkün mü?

Instagram direct mesaj grupları kurarak toplu sohbet odaları oluşturabilirsiniz. Gruplara en fazla 32 kullanıcıyı dahil edebilirsiniz.

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu mesaj silmek için sizlere birkaç yöntem belirledik. Bu yöntemleri blog yazımızdan kolayca bulabilirsiniz.

Instagram’da Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

IOS ve Android için uygulanan farklı 3. parti uygulamaları sizler için kalıcı çözümler üretebilmektedir. İkisi içinde ortak adım AppStore üzerinden “Instagram All Delete Message” uygulamasını indirin adımıdır. Sonraki işlemlerinizi bloğumuzda sizlere detaylıca yazdık.

Instagram’da DM ile web üzerinden konuşabilir miyim?

Instagramın son güncellemeleri ile birlikte bu özelliği kullanabilirsiniz. Önceden web üzerinden DM yoluyla konuşulmuyordu fakat şu anda konuşabilmeniz mümkündür.

Instagram’da Toplu Mesaj Silmek Zararlı mıdır?

Bu konuda malesef 3. parti uygulamalar gerekmektedir. Gereken uygulamalar arasında tercih edeceğiniz bütün uygulamalar maalesef Instagram için zararlı kategorisindedir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir