İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Instagram toplu takip bırakma, özellikle en çok uğraştıran meselelerden biridir. Kişilerin profillerine girilmese bile teker teker takipten çıkma tuşuna ve onaylama tuşuna basılması gerekmektedir. Toplu takipçi bırakma işlemini ise programsız ve uygulamasız yapmak imkansızdır. Öncelikle takipten çıkmak istediğiniz herkesi toplu olarak seçmelisiniz. Sonrasından takipten çık seçeneği ile hepsinin unfollow işlemini uygulama ve programlar ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu aracılar üzerinden Instagram hesabına girişinizi gerçekleştirdikten sonra takipten çıkmak istediğiniz hesapları seçerek hızlı bir şekilde çıkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Takipten çıktığınız gizli hesapların gönderilerini, hikayelerini ya da paylaşımlarını, takibi bıraktığınız için göremezsiniz. Ancak takipten çıktığınız kişinin profili gizli değil ise ana sayfanızda göremeseniz de göz atma kısmından görüntüleyebilirsiniz.

Telefondan Instagram Toplu Takip Bırakma

Otomatik olarak çok fazla kişiyi aynı anda takipten çıkmaya yarayan birkaç tane kaliteli ve güvenilir uygulama vardır.

Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama uygulamalarına örnek verecek olursak;

 • App Store(Cleaner for IG)
 • Play Store’da(Unfollowers)

Bu gibi pek çok uygulamayı kullanarak toplu takip bırakmak oldukça kolaydır. Uygulamaların içinden hesaba giriş yaparak kolaylıkla toplu şekilde takip bırakmak bu şekilde mümkündür. Herhangi bir programa gerek kalmaz. Yalnızca uygulama ile kolaylıkla uğraşmadan takipleri toplu şekilde bırakmak mümkün hale gelir.

Bu gibi uygulamalar çoğunlukla ücretli olsa da ücretsiz olanlarını da bulabilirsiniz. Ücretli olanların daha çok kullanıcısı olduğunun ve daha güvenilir olduğunun unutulmaması gerekir. (Instagram Destek)

instagram toplu takip bırakma

Bilgisayardan Instagram Toplu Takip Bırakma

Bilgisayar üzerinden Instagram kullanan pek kullanıcı olmadığı için genellikle bilgisayar üzerinden toplu takip bırakılabileceğini de bilen pek fazla kişi yoktur ancak akıllı telefon ve tabletlerde olduğundan daha kolay bir şekilde bilgisayardan da toplu takip bırakmak mümkündür.

Bilgisayardan Instagram Toplu Takip Bırakmak İçin Öncelikle;

 • Belli eklentilere sahip olmak gerekir.
 • Bu gibi eklentilerin kendi internet sitesi bu bağlantıları Google üzerinden sunar ve indirme işleminden sonra Instagram’a giriş yapmanız gerekir.
 • Takibin bırakılması istenen hesapları seçerek kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Toplu takip bırakmanın en kolay yolu budur.
 • Üstelik akıllı telefon ve tabletlerden yapılan uygulama bağlantılı seçeneklere göre çok daha güvenilirdir.

Takip çıkarma pc üzerinden daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilebileceği için daha kullanışlı bir yöntemdir. Pek bilinmese de daha sağlıklı bir yol olmasından dolayı tercih edilebilir. Eklenti ile Instagram toplu takip bırakma işlemini Superpowers for Instagram eklentisi ile yapabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: En Güzel ve Seksi Kadın Hesapları

instagram toplu takip bırakma superpowers

Instagram’dan Birini Takipten Nasıl Çıkarabilirim?

Artık takip edilmek istenmeyen kişinin profiline girilip ‘takipten çık’ tuşuna basarak kişi takipten çıkılır. Gizli hesaplar takipten çıkıldığında tekrar takip etmek isteniyorsa onda bu yeni takip isteği görünecektir ancak kimseye takipten çıkıldığına dair bildirim gitmez. Kişinin girip takipçilerinden özellikle takipte olmayan kullanıcıları araması gerekmektedir. Ancak bu şekilde takipten çıkıldığı anlaşılır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 
Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 

Hikayeler, Instagram’a eklendiği günden beri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Kimimiz Story kimimiz Hikâye desek de bu günlük fotoğra...

Hikayenize Ekleme Yapmadan Instagram'da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenebilir? 
Hikayenize Ekleme Yapmadan Instagram'da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenebilir? 

Hikayelerle beraber hayatımıza giren Instagram Öne Çıkanlar birçok profilin olmazsa olmazlarından oldu. 24 saat sonra kaybolan hikayelerini kalıcı hal...

Takipten çıkıldığı zaman bildirim gitmediği gibi gizli hesaplar takip etmeyen kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Bu yüzden eğer takipten çıkılacak olan kişinin hesabı gizli ise ‘tekrar takip istediğinizde takip isteğiniz profilinde görüntülenecektir’ bildirimi çıkar. Bu bildirimin çıkma sebebi, takipten çıktığınızın ve tekrar takip atmak isterseniz de hesabın sizin takipten çıkıp geri takip isteği attığınızı anlayacak olmasıdır. Instagram bu bilgilendirmeyi gizli hesapları takipten çıkarken yapar. Instagram toplu takip bırakma konusunu sizlere detaylı olarak anlattık. Bunların yanında eğer sizi kimlerin takipten çıktığını öğrenmek istiyorsanız bu yazımıza bir göz atın.

Instagram kullanımınızı daha fazla kolaylaştıracak Instagram Destek konulu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram toplu takip bırakma size, takipten çıkmak istediğiniz kişileri tek tek uğraşarak takipten çıkmak yerine toplu bir şekilde zahmetsizce takipten çıkma kolaylı sağlar.

Toplu takip bırakma adına maalesef Instagram tarafından sağlanan bir hizmet bulunmamaktadır. Ancak bazı yöntemler ve uygulamalar ile zahmetsiz bir şekilde takipten çıkabilirsiniz. Bu yöntemleri detaylı bir şekilde yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram böyle bir özelliği bize sunmasa da bazı yöntemler ile toplu takipten çıkarma
yapılabilir. Ve bu yöntemlerin sizlere herhangi bir zararı olmayacaktır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

3.parti Instagram uygulamalar genelde sizlerden şifre talep eder. Şifre vermek hesabınızı savunmasız hale getirir ve güvenli değildir.

Gün içerisinde çok sayıda kişiyi takipten çıkmanız hesabınızı güvensiz duruma sokar ve bu nedenle engel yemenize neden olabilir.

Etkileşim engeli, gün içerisinde çok sayıda takipten çıkarma, takibe alma ya da beğeni yapma durumlarında ortaya çıkan bir engel durumudur.

Enes Bulut

Yazılar: 467

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır? Hakkında 4 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 58 Ortalama: 5 )

4 yorum

 1. İbrahim Durmuş
  İbrahim Durmuş

  Gördüğüm en iyi clickbait yazı, uygulama falan da göstermemişler boşa vaktim gitti.

 2. LOKMAN
  LOKMAN

  Foto unfollow hata çıkıyor sürekli

 3. Mahmut
  Mahmut

  Güzel yöntem valla hiç aklıma gelmezdi

 4. Kubilay
  Kubilay

  Teşekkürler faydalı oldu zaman ayrımama değdi